Kimi Räikkönen huippuälykäs!

14401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No onhan Kimillä huippulahjakkaan tulotkin. Älyttömyyttään se lähes pilasi uransa, mutta onhan K.R silti alalla, jossa pienestäkin osaamisesta palkitaan reilusti.

Äänestä

Jotenkin tuntuu että aika kapea-alainen tämä älykkyys, ei se ainakaan ulosantiin asti toteudu, aika rajoittunut kaveri paitsi kuuluisista ryyppyjuhlistaan.

Äänestä

Älykäs ymmärtäisi käyttää valtavia omaisuuksiaan köyhien auttamiseen. Eihän se maksa edes veroja tähän maahan, ei se mikään suomalainen ole.

Autolla ympyrää ajamiseen ja dokaamisen ei järkeä tarvita.

Miksi sillä ei ole lapsia ?

Äänestä
  • Ai, se vastaus tulikin tuossa videossa.

    Äänestä

  • No jos näin on, niin sinähän voisit helposti mennä sitä ympyrää ajamaan. Voittorahat lahjoitat köyhille sitten.
    Ajattele köyhiä!

    Äänestä

  • älyttömän lujaa kirjoitti:

    No jos näin on, niin sinähän voisit helposti mennä sitä ympyrää ajamaan. Voittorahat lahjoitat köyhille sitten.
    Ajattele köyhiä!

    Ei ne taida 70-vuotiasta mummoa sinne päästää, ei sinne rehelliset ihmiset pääse.

    Äänestä

  • Ikä painaa jo kirjoitti:

    Ei ne taida 70-vuotiasta mummoa sinne päästää, ei sinne rehelliset ihmiset pääse.

    Noo, älä ole vaatimaton. Järjenlahjoillasi löisit leikiten kaikki kulhettajat. Valtavilla palkkioillasi voisit auttaa miljoonia köyhiä! Harkitsisit vielä. Kyllä heillä lahjakkuuksille käyttöä löytyy.
    Jos et muuten lähre, niin ajattele köyhiä!!

    Äänestä

  • Ikä painaa jo kirjoitti:

    Ei ne taida 70-vuotiasta mummoa sinne päästää, ei sinne rehelliset ihmiset pääse.

    Sen lisäksi että olet vanha ja laho, olet myös poikkeuksellisen tyhmä.

    Mutta se ei kiinnosta ketään, tuskin sinua itseäsikään.

    Äänestä

Totta että vähäpuheisuus on useimmiten älykkyyden merkki, tätä eivät hölösuu-idiootit pysty ymmärtämään.

Äänestä
  • Ai lasten päälle käveleminen, itsekkyys ja ahneus ovatkin älykkyyden merkkejä, en usko.

    Äänestä

  • Eikä se kuulemma mikään vähäpuheinen "kotioloissa" ole, vaan hölöttää kuten muutkin, siellä Sveitsin lukaaleissaan.

    Ihailen ihmisiä, jotka tekevät jotain hyödyllistä ihmisten eteen, en epäoikeudenmukaisuudella ja mafiamaailmalla rikastuneita.

    Äänestä

Räikkönen on älykäs eikä varmasti mene katsomaan petosrahoilla tehtyä Mannerheim-rienaamista.
Kimi voisi rahoillaan palkata sellaisen asianajajan, että koko Yle suljettaisiin ja nuo hyypiöt saisivat tehdä maksukortilla näkyviä ohjelmia.
Niiden omaisuus pitää pakkohuutokaupata petoksesta syntyneiden vahinkojen kattamiseen. Eiväthän nuo taloa edes tarvitse vuosiin, kun istuvat lusimassa.

Äänestä

Mika Häkkinen taisi jopa valmistua hitsaajaksi tai levysepäksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


56252 kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/formulat/2012081715968328_fo.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu