Kuka maksaa vuokran kun M ei kykene?
Missä Maran uusi Luxus-koti sijaitsee?
Uunona
35799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Asuu edelleen Stefanin kanssa!
Tottakai asuvat. Avoliitto voi upeasti, Steffi textasikin rakkaalleen kerran toissa viikolla Hangosta ex-akan päältä
ENNTIEDÄ
Stefu lähtenyt aikoja sitten, Maran kohtalo on vielä hakusessa.
Mara asuu yömajassa yksin. Viccan on myyty hammasoikomismalliksi Kiinaan
Olet taas karkaillut ja lääkkeet ottamatta! Heti osastolle takaisin, jos tulet vapaa-ehtoisesti laitan lepositeet löysälle!
Anteeksi, ethän ilmoita piipaaapiipaapiipaa-sedille :(
Katsotaan nyt, mutta Esko, ymmärtänet, ettet ole mikään järjenjättiläinen?
Ja jos ei käytös ja tekstit parane niin pakko, siis ihan työn puolesta stalkata sinua, menikö jakeluun?
Työn "puolesta"?. Vasen vai oikea puoli? Mitä kieltä puhut? Martinaa?
Mara on päässyt littupäämalliksi eli hän on nyt aivan uudenlaisten takaraivoa kohottavien hiuslisäkkeiden kasvo Suomessa.
Et sitten hevillä usko taaskaan!
Olen tosi sekaisin, sekä vasemmalta että oikealta puolelta :(
Ahdistaa!!!
Pekingin dentaalihuolto kiittää.
Kuulolaitefirma myös.
Sossu maksaa Myllypuron soluasunnon vuokran, Ensikotiin Mara ei päässyt, koska on jo 3. raskaus.
Saa kohta häädön, kun muut asukkaat valittivat häiriöstä.
Miksi kirjoitetaan Maran luxus koti, tämä turhis juntti julkkis ei mitään omista, ei edes autoa saatikka asuntoa.
Kaikki pummattu lainaksi ja koti on kundikaverin vuokraama asunto, on kiinteistövälittäjä ja laittaa kulut isänsä omistamaan firmaan, ja veroittaja nukkuu ikuista prinsessaruususen unta.
Maralla vaan osoite tähän asuntoon ja avain, taitaa kyllä kohta lähtö tulla. No Jakomäki tai Kannelmäki kutsuu, sinne kuuluu Mara ripsineen ja karvoineen.
Lähiöasukkaat virittelevät jo vastarintaa, jottei tätä epämääräistä elämää viettävää lumppua asutettaisi heidän riesakseen.
Sulo Vilenin naapuri Sika-Jaatinen on ilmoittanut ottavansa Martinan pahnoille asumaan, jos Martina lupaa olla häiritsemättä sikoja käytöksellään ja/tai hajullaan.
mikä teitä vaivaa? mimmillä on huikeasti menestynyt martina älppäri ulkona, ulkomailta saakka hirmuinen menestys! lisäksi mimmi pyörittää huikeaa suosiota saanutta mis helsinki kisaa, promoaa ja tekee hirveesti duunia kun tommosen megatpahtuman hoitaminen ei kuulkaan onnistu ihan tosta noin vaan. ja lisäksi odottaa toista lastaan, urheilee ja pitää itsensä kunnossa mitä kukaan tavislättäperseodottajäiti ei tässä maassa tee! martinalla huikeat tulot, vanhat ulosotot maksettu ajat sitten (ja te täällä vaan jaksatte niistä jankuttaa). miettikää vähän mitä puhutte, kyllä noilla meriiteillä ja tuloilla kuulkaa maksetaan parin kymppitonnin vanhat vuokrarästit tosta vaan. martina on todellakin ansainnut shoppailunsa stokkalla. toivon heille kaikkea hyvää, elämä on varmasti hyvillä urilla!
Kukaan muu kuin eräs ei käytä mimmi- sanaa kuin Namskis itse.
Meitä siis ilmiselvästi vaivaa huikea ja hirmuinen kateus.
Megatapahtuman? Jotkut tuhruiset missikisat.
Ura-nainen?
Mikä maa, mikä valuutta?
" ystävä" ei ainakaan osaa kirjoittaa, samat virheet, samat - kaikki - namskis-kakki-hyvin-form....buahaaa
ja juu
kyllä " noilla tuloilla " maksaa uo-velat tuosta vain -
entäs jos ei kuitenkaan...
Mitä tapahtuu, kun huolella rakennettu korttitalo luhistuu - menolippu jonnekin vuokraslummiin edessä?
Hyvä nim. uraaniasuoleen. Olet ehdottomasti päivän lahjakkain humoristi.
Juu - martiinalla hir---wwet tulot.
Martina on asunut siellä alkukeväästä lähtien aivan yksin. Stefanin osoite on yhä sinne, kyllä, mutta herra ei siellä asu, en silti aio tässä kertoa missä asuu, vaikka sen 100 % tiedänkin.
Kuten Martina itsekin myöntänyt jo, yhdessä eivät ole (joskin eivät ole olleet enää alkukeväästä mutta antanee sen asian jo olla).
Tässä on vähän hakusessa vielä, milloin Martina joutuu muuttamaan pois.
Alunperin takaraja oli syyskuun loppu.
Stefun ystävähän omistaa asunnon.
Stefulla on uusi suhde, Martinan kanssa näkee välillä.
Juu niinpä näkee :D
Mutsis näki välillä
Marankin mutsi näki joskus paljon miehiä. Niillä oli vain sen verran järkeä, että hankkiutuivat moisesta pikaisesti eroon. Historialla on kumma tapa toistua...
OKEI !!
Martinahan asuu Korkeavuorenkadulla. Siellä on upeita ja kalliita asuntoja.
Ja siellä opetellaan kuulemma jo kovasti ruotsia. Ett ögönblick.
Upeita asuntoja, jotka ovat myynnissä. Mara joutuu lähtemään pois alta aina esittelyjen ajaksi.
Mara lähtee synnytyksen jälkeen suber luxus lomalle serbiaan.
Kyllä se loma taitaa tällä edesmenneellä "julkkiksella" sujua lähiöslummissa aviottomia kakaroita kantaen....