Miksiköhän?

Miksi adventtikirkko pyrkii väkivalloin saavuttamaan sellaisen suhteen ihmiseen jota sillä ei luonnostaan ole eikä sille lainkaan kuulu?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Taejat jaaritella tementtia osastolta, tuostakaan ei ota pätkäkään selevee. Et kae sinä oo nokkaasi työntäny saranapuolelta sisseen, se on ahtaampi puoli oves.
Jos meet sinne kirkkoon mee kahvapuolelta senjäläkeen kun oot oven aakassu.
Mie ossoon mennä eri kirkoohin kahva puolet, niin ei niin pahkoja tuu ohtaan.

Äänestä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012081815969453_uu.shtml

Lauantai 18.8.2012 klo 12.26

Päijät-Hämeen poliisilla riitti tehtäviä aamuun asti lauantain vastaisena yönä.

Päijät-Hämeen poliisilla oli tehtäviä lauantain vastaisena yönä huimat 120 kappaletta. Putkaan tuotiin yhteensä 12 vahvasti päihtynyttä ja rikosperusteisesti seitsemän henkilöä. Pahoinpitelyjä kirjattiin yöltä yhteensä seitsemän.

Poliisi joutui paimentamaan myös juhlivaa nuorisoa, minkä muilta tehtäviltä ehti - Lahden kirkkopuisto osoittautui poliisia eniten työllistäväksi juhlimispaikaksi.

Poliisin mukaan kotona ja kaduilla tapeltiin tasapuolisesti, mutta onneksi suuremmilta vammoilta vältyttiin.
IL

Tätä on väkivalta, voit valita osaston.

http://www.iltalehti.fi/etusivu/

tahi tuosta.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012081815969605_uu.shtml

Äänestä

Miksi kuu on neliskanttinen?
Miksi hevosella on yhdeksän jalkaa?
Miksi Lapissa ei kasva muuta kuin palmuja?

Kunhan "uteljas" noihinkin löydät vastauksen, niin ymmärrät vastauksen kaikkiin lukemattomiin adventtikirkkoa koskeviin kysymyksiisikin.

Äänestä
  • Kysymystenasettelusi on kovin adventistinen.
    adventisti asettaa kysymykset mieleisikseen ja luulee niitä oikeiksi.

    Äänestä

  • ptäh kirjoitti:

    Kysymystenasettelusi on kovin adventistinen.
    adventisti asettaa kysymykset mieleisikseen ja luulee niitä oikeiksi.

    Jos väitämäsi pitää paikkansa, niin silloinhan "uteljas" on saanut selvästi vaikutteita adventismista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uteljas kirjoitti:

Miksi adventtikirkko pyrkii väkivalloin saavuttamaan sellaisen suhteen ihmiseen jota sillä ei luonnostaan ole eikä sille lainkaan kuulu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu