miksi kaikki ihmiset miettii ja syyttää päättäjiä kaikesta? Helvetti hekin ovat vain ihmisiä. Me kaikki tästä maailmasta tehdään paska. Kuka täällä oikeesti välittää muista ku itsestään ja omasta onnesta. Rakkaus on yliarvostettua. Ihmiset luulee rakastavansa toisiaan...paskat. Jokainen meistä on syyllinen, jos joku tekee itsemurhan, se on vain viesti teille kaikille. Miettikää, kuka teistä kiusaa tai on joskus kiusannut? Miettikää kuin moni on jättänyt välittämästä, oman onnensa takia? Kuinka moni pettää? Kuinka moni haukkuu ja arvostelee? Miettikää sitä miten muokkaatte tämän maaillman. Minkälaisia ihmisiä kasvatatte. Täällä on yksi ja ainoa asia aitoa ja se on pieni lapsi. Kunnes me pilaamme hänetkin.
maailma on mätä
.totuus.
281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Voin kertoa totuudellisesti että minulla oli Pispalassa noin 6 vuotta sitten sellainen tilanne että huomasin ettei kukaan muu rakasta kuin oma äiti, niin selvisin siitäkin tilanteesta raskaasta pohdinnan tilanteesta varsin keveästi eteenpäin, kun menin vaan himaan ja aloin polttelemaan oman kotikasvatuksen tuottamaa Marihuanaa oikein kunnolla, ja istuin hiljaa mun olohuoneen sohvalla. Niin vihdoin löysin oikean asenteen itselleni, joka todella kevensi mun fiiliksiäni. Asia on nimittäin sillä tavalla että ei siihen voi niinkään aina vaikuttaa ettei ole ketään ihmistä lähellä joka sua rakastaa, mutta mitäs mies sellaisesta, kun tärkeintä on löytää rakkaus omasta sydämmestään, niin johan oli helpompi olla ja hengittää, sekä jatkaa kulkuaan maailmassa.
Pilven poika.
http://images.google.fi/imgres?q=Rakkaus.&num=10&hl=fi&biw=1534&bih=924&tbm=isch&tbnid=QCfGSVAhQ7aU-M:&imgrefurl=http://www.hyvejohtajuus.fi/4091/rakkaus-on-kemiaa/&docid=_LZoIffuynmoAM&imgurl=http://www.hyvejohtajuus.fi/wp-content/uploads/2008/12/Rakkaus-on....jpg&w=395&h=295&ei=4KswUO7GA8Pi4QTql4Fo&zoom=1&iact=hc&vpx=191&vpy=173&dur=115&hovh=194&hovw=260&tx=115&ty=128&sig=111631268192742004082&page=1&tbnh=151&tbnw=202&start=0&ndsp=30&ved=1t:429,r:23,s:0,i:209