Ihmeiden aika

jeesbox

Muistaako kukaan tän nimistä telenovela sarjaa näky subiltta vuonna 2006-2007?
Olisi hienoa nähdä tämä sarja uudelleen. Onko tästä dvd-boxia suomessa? Löytyiskö tätä sarjaa netistä suomenkielisin tekstein?

8

472

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .,,

      Muistan ja yksi parhaista sarjoista koskaan! Niin olisikin :). Ei ole boxia, eikä myöskään suomen kielisiä jaksoja tietääkseni ;(

    • MARXISMO

      KOLMOSELLE. FANITIN TOTA
      OIS UPEETA OLLA AVIOSSA VENEZUELALAISEN NAISEN KANSSA

    • JLV

      Juuri katsoin kaikki jaksot Youtubesta Pongalo-kanavalta alkuperäiskielellä ilman mitään tekstityksiä eli sieltä löytyy vuonna 2014 ladattuna koko alkuperäisnovela. En halua kuullakaan jenkkiversiosta, joka on väännelty eri muotoon.

      Monta hienoa yksityiskohtaa varmaan meni ohikin puutteellisella espanjantaidollani, mutta olipa tunnemyrskyisä kokemus näin 11 vuotta telenovelan Suomi-esitysten jälkeen, ja 15 vuotta telenovelan tuotannon jälkeen.

      Osallistuin aikoinaan 2006 keskusteluun yhteisöpalstalla, jonka ylläpitäjään olisi hauska saada yhteys. En ole vuosikymmeneen asunut Suomessa, mutta tästä on hienot muistot.

      • JLV

        Niin ja itse näin tämän siis keväällä ja kesällä 2006.


      • Etsikkö mahdollisesti minua? :D


        Täällä yhä ollaan. Vaikka en enää ole kommentoinut missään näissä "yleisissä" foorumeissa todella pitkään aikaan.

        Parisen vuotta sitten se JLV foorumi katosi, sen foorumin pohjan luoneen toimesta. Koetin etsiä paikkaa mistä olisin ne foorumin tiedot saanut ja olisin tehnyt sen JLV foorumin toiseen foorumi palveluja antavan pohjalle.
        Samalla katosi myös Tuhkimotarinan foorumi, Telenovela foorumi ja pari muuta.
        Ainoastaan Ricardo Álamo foorumi on yhä hengissä :D
        Olen käynyt sinne kirjoittelemassa ihan puuta heinää jo muutaman vuoden
        että siinä foorumissa näkyy jotain tapahtumia että ei sitä sitten suljeta. :(
        Sen RÁ foorumin toinen ylläpitäjä on myös vähäsen "hukassa" :D


        R :)


      • Iinesyp

        Rosa71

        Ei oo enää kateissa :)


    • Anonyymi

      OLIN JOTENKIN RAKASTUNUT SIIHEN TUMMA TUKKAAN KUN SARJA PYÖRI SUBILLA 2006 KESÄLLÄ

    • Anonyymi

      DANIELA ALVARADO OLI AIVAN FANTASICO.... TÄÄ SARJA DVDEELLE

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8088
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3882
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1360
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1193
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1099
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      925
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      822
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      787
    Aihe