sillanpää ja kaija koo postimerkkiin

http://www.hs.fi/a1305594043394

jos minä olisin saanut päättää, kaija koo olisi ollut ykkösluokan postimerkissä ja sillanpää KAKKOSluokan.
18147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kakkosluokan postin voisi ytimekkäästi nimetä HOMOpostiksi. Se olisi elämältä maistuvampi nimi kuin kylmä numero 2.

Äänestä

Voiko näiden merkkien takapuolta nuolla vai onko niissä takana sitkaat töhnät valmiina?

Äänestä

Homot hankkii Sillanpää -merkkejä varastoon ja nuoleskelee niitä vaikka merkin takana on tarraliima.

Äänestä

No on joo tuokin, homo postimerkissä, sitten toinen on sellainen laulaja jonka kaikki kappaleet ovat samalla nuotilla, sanat vaan vaihtelee...

Äänestä

Minulle puhui eräs vartijana oli silloin poliisilaitoksella ja katsomassa sillinpään konserttia, vartioimassa siellä, niin sitä ihmetytti se että miten miehiä kiinnostaa j. sillinpää kuin naisia yhtäpaljon.

Kauan ennen kuin se vahvisti julkisesti olevansa homo, 2000/1999 vuoden keväällä oli.

Äänestä
  • fjucgfu

    Äänestä

  • oliko Sanna mind contol ...Mantshurian kandi..?

    Äänestä

Kuka muuten on Jari Sillanpää kun yleisökään ei enää pidä

http://fi-fi.facebook.com/jariinfo
2 627 tykkää · 940 puhuu tästä

Euroopan veteraanimitalistilla ja kiven hakatulla lapsitähdellä Jari-Veikolla on kaksikymmentä kertaa enemmän yleisön kannatusta
http://www.facebook.com/jallupoika1
44 975 tykkää · 4 puhuu tästä

Äänestä
  • ftft

    Äänestä

Minäkin ihmettelen kuka Sillanpää onko se Alvertinkadun ampumaradan nainen joka tuoittiin pakkohoitoon

Äänestä

Elävistä ihmisistä ei pitäisi tehdä postimerkkejä tai mitaleita.

Äänestä
  • ja vielä vähemmän mätänevistä raadoista.. miksi postimerkki ylipäätään tarvitsee jonkun kuvan?

    Äänestä

Eikös Itä-Saksan puoluejohtajasta Erich Honeckeristakin tehty sen takia postimerkki, jotta olisi kansaparalla edes jokin syy häntä nuoleskella ..?

Äänestä

Tyylikkäästä Kaijasta olisi ehdottomasti pitänyt tullla ykkösluokkaa :)

Äänestä

Jari Sillanpää ei suinkaan ole ainoa suomalainen homoseksuaali, joka on saanut oman postimerkin. Gustav Mannerheim on ollut useammassa merkissä ja Tiina Lillak yhdessä. Muumi-merkit julkaistiin Tove Janssonin kunniaksi ja Tom of Finland -merkit julkaistaan Touko Laaksosen kunniaksi.

Äänestä
  • Joo, mutta Laaksonen homona pääsi postimerkkiin, koska teki HOMOPORNOA. Ja Itella ei edes laittanut äijän naamaa siihen, vaan HOMOPORNOA.

    On siinä melkoinen ero MUUMIEN JA HOMOPORNON välillä.

    Etkö näe? No eipä yllätä. Mannerheim ei ollut homo, se on vain punikkien oma pikku fantasia jolla mustamaalaavat Suomen itsenäisyyden ikonia. Punikit vihaavat Suomea. Eipä ole vaikea arvat mitä sinä edustat.

    Tove Janssonin ymmärrän täysin postimerkissä ja siellä ansaitsee ollakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdfgfasdfdasfasdf kirjoitti:

http://www.hs.fi/a1305594043394

jos minä olisin saanut päättää, kaija koo olisi ollut ykkösluokan postimerkissä ja sillanpää KAKKOSluokan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu