Golgatan Risti

Mutta Jumala osoittaa rakkautensa meitä kohtaan siinä, että Kristus kuoli meidän puolestamme, kun vielä olimme syntisiä. Kun hän nyt on vuodattamalla verensä tehnyt meidät vanhurskaiksi, hän vielä paljon varmemmin pelastaa meidät tulevalta vihalta. Jos kerran Jumalan Pojan kuolema sovitti meidät Jumalan kanssa, kun olimme hänen vihollisiaan, paljon varmemmin on Jumalan Pojan elämä pelastava meidät nyt, kun sovinto on tehty. Eikä siinä vielä kaikki. Me saamme myös riemuita Jumalastamme, kun nyt olemme vastaanottaneet Herramme Jeesuksen Kristuksen valmistaman sovituksen. Room.5:8-11

Se on tehty, mitään ei tarvitse lisätä. Jumalan Poika teki sen Golgatalla keskimäisellä ristillä. Meidän tarvitsee vaan uskossa ottaa vastaan. Jos et vielä ole Jeesuksen oma, niin nyt on pelastuksen hetki.

Syntisen rukous.
Rakas Taivaallinen Isä, tulen eteesi Jeesuksen nimessä. Tuon eteesi syntini, kaiken taakkani, kaiken sen mikä minua sitoo ja vangitsee.
Isä, pese minut Jeesuksen kalliissa veressä, jonka hän vuodatti Golgatalla.
Katkaise synnin ja saatanan kahleet minun elämästäni
Pane minuun kalliin veresi merkki
Haluan antaa kaikkeni sinun haltuusi
Sinä Jeesus olet elävän Jumala Poika , ja uskon sinuun. Aamen!

Ja Jeesus sanoo...Sitä, joka luokseni tulee, minä en aja pois.

5

148

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Usko Toivonen

      Aamen!

      >> Se on tehty, mitään ei tarvitse lisätä. Jumalan Poika teki sen Golgatalla keskimäisellä ristillä. >>

      32. Ja kun minut ylennetään maasta, niin minä vedän kaikki tyköni." ( Joh. 12. )

      Ja Jeesus sanoo : "Minä olen ylösnousemus ja elämä;"

    • Kuoli että me voisimme Hänen kanssa kuolla Hänessä Ristillä ja Hänen kanssa nousta kuolemasta siis Uudestisyntyä Hänessä kun me emme ite voineet herättä itsemme kuolemasta siieltä Haudasta Hänen kanssa ..

    • KTS (Ei kirj.)

      Enemmän Axua ja vähemmän näitä saakelin dispensationalistis-pretribulanistis-sikaniskais-konservatiivis-karismaattisia fundamentaalis-siionistis-dominionistis-menestysteoloogis-salaliittolaisteoreettisia tinahattupäitä!

      :o

      • oho--savislainenko?

        Se olikin tyhjentävästi sanottu...
        kuulutko savonarola-lahkoon?


      • §!
        oho--savislainenko? kirjoitti:

        Se olikin tyhjentävästi sanottu...
        kuulutko savonarola-lahkoon?

        Suomessa on uskonnonvapaus,savonarolalla on yhdenvertainen oikeus
        kuulu mihin uskontokuntaan haluaa,eikä hänellä ole mitään velvoitetta sitä
        julkisesti ilmoittaa.

        Uteliaisuus ei kuulu sivistykseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      159
      1256
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      112
      1009
    3. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      35
      738
    4. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      53
      726
    5. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      8
      689
    6. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      70
      678
    7. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      50
      632
    8. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      65
      611
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      23
      581
    10. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      67
      568
    Aihe