Paras kampaaja Mäntsälässä?

Bad Hair Day

Samasta aiheesta on tuossa hieman alempana jo kysymys mutta osa vastauksista oli niin vanhoja, että kysyn uudestaan.

Olen nuori, alle kahden kymmenen ja haluaisin leikkauttaa hiukseni pixie tyylisiksi. Tuossa kyseisessä hiusmallissa onkin juuri se ongelma, että se pitää olla leikattu just oikein eikä vähän sinne päin joten en ole uskaltanut varata aikaa ihan summan mutikassa. Siis osaisiko kukaan suositella kampaajaa, joka on taitava leikkaamaan hiuksia, eritoten myös nuorille sopivia malleja?

Vielä lisäkysymykseksi, voisiko kukaan valaista, miten se aika sitten lopulta varataan? Minulla on lievä sosiaalisten tilanteiden fobia, joten en ole koskaan ennen itse varannut kampaamo aikaa enkä selvää vastausta kysymykseeni ole saanut. Pitääkö soittaa vai pöllähtää paikan päälle, keskeyttämään toisen hiusten leikkuu? Tähän asti olen suunnitellut Royal Glow:hun menemistä ihan vain heidän nettiajanvarauksensa vuoksi mutta kun äskettäin kuulin huhua, etteivät olisi kovin taitavia eivätkä heidän omat hiustyylinsä minua kummoisemmin häikäisekään... Korjatkaa tosi jos olen ihan kuutamolla :)

Kiitokset kaikille ihanille jeesaajille! :D

6

630

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tsemppiä:)

      en osaa sanoa leikkaustaidoista, mutta ajan saat varmaan helpoimmin kun vain soitat kampaamoon.
      Voit tietysti piipahtaa kysymässä ihan ohikulkiessakin jos tykkäät mielummin niin.

    • tyytyväinen

      Mene Bellitzaan ja kysy Paulaa, hän on Mäntsälän paras ja ajan hermolla niin nuorten kuin vanhemminkien hiusten leikkaamisessa.

    • Salon 76 apteekin talossa, Anna ja Sanna :)

    • tyytymätön

      Anna ja Sanna, älä naurata.

      • Kerralla oppinut

        Jus haluat päästä rahoistasi mene s-marketin viereen , Vanillaa vastapäätä . Hiusten värjäys 280e kaikkien ylimääräisten nyppimisten kera . Että sinne vaan niin tiedät mitä kampaamossa käynti voi maksaa .


      • köyhäkö
        Kerralla oppinut kirjoitti:

        Jus haluat päästä rahoistasi mene s-marketin viereen , Vanillaa vastapäätä . Hiusten värjäys 280e kaikkien ylimääräisten nyppimisten kera . Että sinne vaan niin tiedät mitä kampaamossa käynti voi maksaa .

        Täh, miten tuo on mahdollista. Täytyy olla "varakas", kenellä on varaa käydä tuolla. Miten tuo pulju pysyy pystyssä vielä, täytyyhän niitä asiakkaita näköjään sitten olla, tai sitten lypsetään rahaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      58
      5554
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      197
      3597
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2418
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2375
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1208
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      65
      1048
    7. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1048
    8. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1022
    9. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      83
      1008
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      965
    Aihe