Magma kolumnointia

Kun svenssonit yleensä kehuvat tavalla tai toisella ruotsinkieltä, jää suomenkielisille toisenlainen rooli.

Kuten vaikkapa tämä missä Suomalais(kielinen) kulttuuri kuvataan piereskelyksi ja alkoholismiksi:
http://www.magma.fi/johanna-korhonen/kulttuurimme-oudot-piirteet
10123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Korhonen ei koskaan itse piere, eikä hikoile. Häneltä puuttuvat likaiset kuukautiset

Hänen perse ja tissit ei roiku, eikä hänen naama koskaan vanhene. Hän on aina haluttu, kaunis ja seksikäs ja ikinuori. Hänen ruumiistaan on mahdoton löytää yhtään vikaa,
nopein voittaa.
Suomea Sivistyneemmissä maissa kilpaillaan tällaisissa lajeissa.

Espanjassa on härkä taistelut, joissa kymmeniä tuhansia katsojia, Lopuksi härkä tapepetaan, katsojien silmien edessä. Juuri sitä raakaa eläimen kiusaamista ja teurastusta, suomalaisia sivistyneemmät ihmiset ihmiset tulee katsomaan.

Jenkkien tosi-teeveessä, meitä suomalaaisia sivistyneemmät ihmiset, syovät matoja, torakoita, lehmien silmiä, sammakoita ynm oksettavaa, nopein ruokailija voittaa, oksentaja häviää ulov. sama tapahtuu ruotsin vastaavassa ohjelmassa. Ohjelmilla miljoona yleisö.

Vasta äsken Hollywoodissa, suomalaisia paljon sivistyneemmät, maailman kuulut filmi ja pop tähdet halusi julkisuutta, paljaan pillun vilauttamisella. Heidän paljaista pilluista on ollut kuvia lehdissä ja netissä.

Pop tähti Kate Perry kehui piereskelevänsä paljon, siitä alkoi jenkeissä välittömästi, jonkin aikaa kestävä julkkis naisten, julkinen piereskely muoti, Kuuluisat naiset, jopa töräyttivät pierun suorassa tv-lähetyksessä, saadakseen median huomion.

Aasiassa syödään käärmeitä suurena herkkuna.


Kumpi haisee pahemmalle

Korhosen alapään HIIVA, vai pieru

Äänestä
  • Hyvä juttu. Lähetä Korhoselle?

    Äänestä

Saksassa on joka kesä

OLUT FESTIVAALIT tarkotus on vetää kännit.

Silti yhtään kännipästä ei ole siellä koskaan nähty, Tietää Korhonen.

Äänestä

Neiti koo on lähtenyt mukaan rkp:n vähemmistöjä ahnehtivaan kamppanjaan.
Kielipuoli,homo,maahanmuuttaja, jopa saamelaisen ovat saaneet mukaan.
Seuraavaksi varmaan pedofiilit.
Sukurutsaajat kaiketi jo kuuluvat yllä mainittuihin.

Riittää, kun halveksuu Suomalaista kulttuuria ja suomenkielistä enemmistöä.

Äänestä

Juuri tuollaista suomalaisuuden arvioinitia ja arvostelua voi odottaa Magman svekoluopiolta. Melkoista tietoista suomalaisen kulttuurin halveeraamista!

Todellisuudesssa Suomi on korkeakulttuurin pikkujättiläinen. Ruotsi jää kauas taakse, myös Kanada!

Korhonen ottaa vanhan yhteiskunnallisen propagandan aseen käyttöön, kun esittää paria ääriesimerkkiä yleistyksenä suomalaisesta kulttuurista.

Härskiä ja tarkoituksellista oman maan mustamaalausta!

Äänestä

Korhonen on myös ylen ja hesarin toimittaja.

Ylen ja hesarin kansallinen tehtävä on suomenkielisen väestönosan halveksiminen

Äänestä
  • .

    Ylen ja hesarin tyohonotossa testataan suomalaisvastaisuuden riittävä määrä?????

    .

    Äänestä

  • Korhonen on myös ylen ja hesarin toimittaja.

    Ja kaiken lisäksi lesbo!

    Äänestä

Korhonen on todennäköisesti katsellut sukulaisiaan ja tuttaviaan ja kirjoittaa heistä. En ole koskaan tavannut Korhosta ja hänen porukkaansa, mutta onko Korhonen puolestaan koskaan tavannut sivistynyttä väkeä.

Äänestä

Ihmetyttää, miksi kaikki perverssiys ja epänormaalius kasautuu juuri Helsinkiin ?

Ei riitä, että vain poliitikot olisivat sieltä syvältä : Heidän vanavedessään pyörii suuri epänormaalien hyväksikäyttäjien, hännystelijöiden ja lakeijoiden joukko, jotka kaikki haluavat istua poliitikkojen mukana
vihreällä oksalla, ja ilkkua sieltä kansalle.

Nämä tautiset haaskalinnut on pudotettava alas oksalta vallan turmelemien, mätämunien poliitikkojen kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


9 kirjoitti:

Kun svenssonit yleensä kehuvat tavalla tai toisella ruotsinkieltä, jää suomenkielisille toisenlainen rooli.

Kuten vaikkapa tämä missä Suomalais(kielinen) kulttuuri kuvataan piereskelyksi ja alkoholismiksi:
http://www.magma.fi/johanna-korhonen/kulttuurimme-oudot-piirteet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu