34 mainaria tapettiin...

määrä on suurempi kuin apartheidin aikana tapahtuneet lakon murtamiset.
kysymys on platikaivoksen verilöylystä jonka toimeenpani musta hallintovalta ja heitin kätyrinsä...niinettä onko tämä rasismia vai mitä.
PS.nokian kännyissä käyttämä platina tulee e-africasta.
tämän viestin poistamiseen haluaisin pitävän perustelun.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Se olisi rasismia? Ei tietenkään ole, se on pelkkää raakaa kapitalismia, näin on toimittu myös USA:ssa aikoinaan, armeija ampui lakkoilijoita, valiin lakkoilijoiden ampujiksi ja hakkajiksi palkattiin myös mafian väkeä. Myös ammattiliitot puolustautuivat palkkaamlla mafiaporukkaa suojelemaan itseään, mafia teki hyvää bisnestä tällä.

Äänestä

tiedä häntä,seriffimme saarnaa että somalit ovat samanarvoisia meitin kanssa vaikka he ovat parasiitteja,kunnon afrikkialaiset jotka taistelevat ihmisoikeuksiensa puolesta tapetaan pommy-yhtiön lakeijojen toimesta.tiedän kyllä kuinka välimeren paskavarpaat toimivat usassa mutta tilanne on erillainen nykyisessä e-africassa jossa luokkapetturit kähmivät kansalle kuuluvia rikkauksia.niinettä onko luokkaero rasismia.....kysy betre volkin edustajalta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomi suomalaisille kirjoitti:

määrä on suurempi kuin apartheidin aikana tapahtuneet lakon murtamiset.
kysymys on platikaivoksen verilöylystä jonka toimeenpani musta hallintovalta ja heitin kätyrinsä...niinettä onko tämä rasismia vai mitä.
PS.nokian kännyissä käyttämä platina tulee e-africasta.
tämän viestin poistamiseen haluaisin pitävän perustelun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu