BB-Janita

Ehdin jo innostua, kun Big Brotheriin tuli hyvinkään likka, mutta into oli liian aikaista. Esittelyssä tämä naikkonen haluaa julkisuutta ja silikoonit. No, se siitä sitten. Taidan fanittaa vaikka tuota Hausjärven muijaa.
412630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Se julkisuudenkipeyshän on se ainoa syy mennä sinne BB-taloon. Ei siellä mitään sosiaalista tutkimusta tehdä.

Äänestä

Käsittämätön ohjelma ja yli ymmärryksen menee se kuinka sitä katsoo puolmiljoonaa hullua. Ei sitten muuta tekemistä löydy?

Äänestä
  • Syökö BB-Janita Hevosen lihaa?

    Äänestä

se irinakin on ehtinen hyvinkääläinen

Äänestä

Kaikki PEE PEE porukat hankkikaa oma elämä, taas tulee turhia julkkiksia silikooni
tisseineen. Jos päässä ei muuta pyöri kun että saa julkisuutta ja silikoonit niin kertoo varmaan tasosta. Turha ohjelma. Hävettää olla hyvinkäältä.

Äänestä

Janita on ihana!

Äänestä

Elämässä pitää olla tavoitteita, Janitallahan niitä on.heh heh. Aika pehmeet mielipiteet typsyllä.

Äänestä

Janitalla on kyllä oikeustieteenopinnot haaveena, en ymmärrä vain miksi ei neiti niitä tuossa ole kertonut...

Äänestä
  • Ainahan haaveilla saa ja täytyykin. Mutta toteutuuko haave, se onkin eri juttu.

    Äänestä

siis ihan järkyttävän ärsyttävä ja tyhmä likka!

Äänestä

Voi luoja tuo tyttö on idiootti...

Äänestä

ei helvetti, kyllä huomaa et on vanhempien siipien alla ollu kokoaja suojassa ja saanu aina kaiken mitä on halunnu, viimeistää saanu sit ku on pistäny pystyy oman pikku prinsessa draaman pystyy.. -.- en ois uskonu enää et tonki ikäne voi viel käyttäytyy noin, yleensä 13-16-vuotiaat harrastaa tota mut jumalauta 19-vuotias?? Siis ei saatana hävettää..

Äänestä

satun tuntemaan kyseisen tytön. Hän on vielä niin nuori ettei varmasti ymmärrä välttämättä tekojansa, ja tätä elämää aivan täysin.Mikä on tärkeää ja mikä ei?
niin jokainen meistä kasvaa,unelmat ovat mielestäni aika turhia joista hän on kertonut televisiossa.Lakia hän kertoi että menee joskus lukemaan. Janita on talossa ollut hyvinkin pissismäinen ja hölmö.Mutta se ei kerro sitä että onko hän oikeasti sellainen. Nyt hän tiedostaa olevansa telkkarissa ja ei ole ymmärtänyt että olemalla oma itsensä,Oikeasti oma viehättävä itsensä (joka on pohjimmiltaan) hänellä olisi jopa mahdollisuus voittaa tai päästä pitkälle.En tiedä mitä on tapahtunut ja miksi(sosiaalinenpaine, ja liian suuret odotukset omasta pystyvyydestä) ovat saaneet hänet käyttäytymään tyhmästi.En usko että Janita on kuulkaa kaikkea saanut, ja uskon että elämä jo pienestä pitäen on hänelle jotain opettanut.Kummastelen hänen mukamas huonoja taitoja ja halukuutta tehdä kotihommia...hänellä on kuitenkin varmasti ollut kotonaan vastuu siivouksesta ja pienimmistä sisaruksistaan.
Ei asiat ole niin yksinkertaisia miltä ne näyttävät netin maailmassa.Ja on todella väärin ajatella että esim. Janitan olisi pitänyt olla ammuskelussa mukana, tai saada niskalaukaus...??siis tuota en ymmärrä?mikä saa jonkun ihmisen vihaamaan toista niin että viitsii edes sanoa noin???tunsi sitten ihmisen tai ei. Toivotaan että jokainen talossa oleva oppisi itsestään jotain...mutta tuollainen vihapuhe on aiheetonta , mielestäni. Ja on tietenkin käytöksessä ollut itsekkyyttäkin ja sitä ettei tosia ole huomioinut, mutta että siitä pitäisi saada niskalaukaus...hyvinkin aikuismaista puhetta taas.BB on ohjelma joita eri ihmiset seuraa varmasti omista lähtökohdistaan. Toiset haluaa kurkkia ja toiset ilkkua, tuntea eri tunteita,jopa tuota vihaa...tai sisi haluta tuntea vihaa, on varmaan väärin ilmaistu...mutta se herättää tunteita...kun on odotuksia,haluaa että talossa olisi kiinnostavampaa, haluaa että jotain tiettyä tapahtuisi ym....jotkut ärsyttävät toiset taas vihastuttavat, tai muuten vaan ovat laimeita toisten mielestä. He ovat sosiaalisessa painekattilassa...miettikää ny hiukan millasta talossa on asua...ei kelloa, ja kaikki asiat tulee hiukan ylhäältä ja käskettynä, ei yhteyttä ulkomaailmaan...ym...
miettikää ennen kuin alatte arvostelemaan, olette istekkään yhtään parempia ihmisiä, tai olisitteko.

Äänestä
  • Painekattila ja painekattila. Kuka sinne painekattilaan on käskenyt mennä ? Jos ei kestä painekattilan painetta, räjähtää.

    Äänestä

En katso BB:tä, joten en tiedä minkä ikäinen tämä Hyvinkään uljas teini(?) on? Mikseivät vanhemmat ole puhuneet järkeä kupeidensa hedelmälle, ettei tämä menisi nolaamaan itseään, perhettään ja sukuaan julkisesti? Vai onko se nykyään vaan hyvä juttu, kunhan saa julkisuutta? Nämä BB-otsikot vaan hyppivät silmille, vältän klikkaamastakin.

Äänestä
  • 19veeee

    Äänestä

Mä haluun pompulan.... Mä haluun pompulan... Mä haluun pompulan ja mulla on pissahätä...

Äänestä

Niin eihän sinne oo pakko ollu mennä.Ei kaikki lapset kuuntele vanhempiaan. Itse asiassa en minäkään katso BB-tä paljoa, silloin tällöin vilkuilen kyllä.On se kyllä tyhmää tuo julkisuuden havittelu...tähti ja julkkis kun nyt sattuu olemaan "pikkasen" eriasia...ja tähdet yleensä osaavat hoitaa julkisuuden hienovaraisesti. En kyllä ymmärrä kuka ehdoin tahdoin haluaa että yksityis elämää ruoditaan ympäriinsä eri medioissa. Se on harhaa, mitä siitä ihminen saa? siis siinä mielessä harhaa kun ajattelee mitä oikeasti pysyvää ja hienoa elämässä on...Mikä on todellista ja mikä ei. Pitää niin olla bling blingiä ja kaikkea hyvinkin epäaitoa. Ja kyllä, en usko että Janitan suku on kovinkaan tyytyväinen siitä mitä hän tekee....Mutta hän on nuori aikuinen, ja tekee omat päätöksensä.Kutsuttakoon sitä sitten aikuistumiseksi.Todella "pissis" tyttö näyttää kuitenkin olevan ja kiukuttelee paljon, ja ei näytä välittävän ja/tai hän ei kykene ottaa palautetta vastaan.Kypsymätön tyttö.

Äänestä

Hah!!! Toi Janita on just sen oloinen että kun se häädetään talosta, niin seuraavalla viikolla voi lukea seiskasta että Lothar on paukuttanut sitä videolla. Julkisuuteen hinnalla millä hyvänsä! =p

Äänestä

antakaa janitalle PONPULAA;)

Äänestä

ai ei janita ole talon ulkopuolella tollanen ? ihmettelen ite suuresti että sillonku janita oli ite ysillä ja olin kasilla niin oli kaverilla bileet ja janita päätti vetää turpaan mun kaveria...

Äänestä

Kyllä on Suomen nuoriso alas vajonnut, niin älyllisesti ja myöskin fyysisesti.

Velttoja, avuttomia, laiskoja pötkylöitä, joille kaikki pitäisi valmiiksi eteen kantaa.

Koulut ja Armeija jätetään kesken. Minkäänlainen työ ei kiinnosta.

Voi hyvää päivää.....

Äänestä

En tiedä millainen hän on kavereiden kesken, se täytyy myöntää. Väkivaltainen hän sitten varmasti on, jos tuollaisia on mennyt tekemään. Typerää toimintaa sanoisin. ehkä hänellä on kaksi persoonaa sitten. tarkoitin enemmänkin tuota janitan puhetyyliä ja neitimäisyyttä. Tästä on vuosia kun olen ollut kunnolla Janitan kanssa tekemisissä.Olen todella pahoillani että tyttö käyttäytyy noin, mutta pelkkiä vanhempia ei voi siitä syyttää.,koska kaveripiiri, ympäristö ym. vaikuttaa ihmisen persoonallisuuteen. Väärään suuntaan on tyttö menossa, jos suunta on tämä. Persoonallisuushäiriö?hänen mummollansa sellainen taitaa olla.Mutta en kerro kummalta puolelta.

Äänestä

Janita oli joskus nuorempana kyl mukava, siis sillon ku me kaikki oltiin 13-14 kesäsii, mut se yläasteelle meno ja kaikki tommone lisää paineita ja janita muuttu millaseks muuttu, ja kaikil meil on oikeesti ikävä sitä vanhaa janitaa. Janita menee koko ajan vaan huonompaan suuntaan ku tonne taloon meni, ja että parisuhdekin katkesi. Tämäkin vaan oma mielipide, mutta ihmiset muuttuu, ja Janita muuttu liikaa.. Ehkä se itse viimeistään parin vuoden kuluttua tajuaa millasia virheitä se on tehny.

Äänestä

Lueskelin näitä juttuja. Olen itse sitä mieltä että Janitalla on varmasti ollut kovasti paineita.Marsupilami luin sinun komenttejasi,olet varmaan jollain tapaa oikeassakin päätelmissäsi.Kauheata lukea että valtaa käytetään väkivaltaisessa muodossa....siis oli sitten kyse komenttista aiemmin kun viitattiin hyvinkään ampumisiin,tai sitten Janitan käytöksestä yläasteella. Yläaste ikäiset ovat ajattelemattomia, ja kokeilevat maailmaa...murroikä ym...itsekkin osin olen silloin tyhmä, ja ajattelematon toisia ihmisiä kohtaan Mutt että jos hän edelleen jatkaa tuolla tavalla vielä aikuistumisen kynnyksellä, olen kyllä ihmeissäni. Tietenkin olen kyllä sitä mieltä että tyttö pönkittää itsetuntoansa teoilla, vaikka antaa ilmi että olisi kovinkin varma itsestään. Hakee tietynlaista hyväksyntää.Tietenkin myös talossa käyttäytyy monet eritavalla kuin ulkomaailmassa...mutta olen kyllä sitä mieltä että jotain sellaista tulee ihmisistä ulos mitä heidän perusluonteeseensa jotenkin kuitenkin kuuluu(tämä on vain minun mielipiteeni). Janita on vääristä asioista ylpeä, kaikesta mikä ei oikeasti merkitse mitään.Toivottavasti tyttö tajuaa joskus mitä elämä oikeasti on,ja miten toisia ihmisiä oikeasti kohdellaan. Luulen että tytön arvomaailma on pahasti pielessä...mutta toiset myös jäävät siihen ja arvostavat eriasioita...se on sääli.Tuostakin tytöstä olisi moneen asiaan,olen aivan varma siitä. Tietenkin on Janitan oma asia ja hänen itsensä ratkaistavissa miten hän tätä elämää elää.Olemme kaikki yksilöitä. Ehkä hänen täytyy oppia kantapään kautta. siitä olen tyytyväinen että hän keskeytti talossa, ja toivon että tämä kokemus kasvattaisi häntä jotenkin. Ei se että ihmiset haukkuvat häntä ym...vaan että oikeasti menisi itseensä ja kasvaisi ihmisenä.

Äänestä
  • Vanhana henkilönä voin kertoa että ihminen ei juurikaan muutu siitä mitä on syntyessään. Jossakin vaiheessa hän voi hillitä käytöstään, mutta persoonallisuus ei muutu.
    Tuo kyseinen Janita on ikäistään huomattavasti tyhmempi. Hänellä tulee olemaan koko loppuelämäns ajan ongelmia henkilösuhteissa.
    Ruo BigBrother-juttu on aika ankara tuollaisille tyhmille likoille

    Äänestä

Omaa käytöstä voi kyllä muuttaa, mutta luonne on ja pysyy samana koko elämän.

Äänestä

Breaking news: Janita läks BB-talosta.

Äänestä

josko saatais Janita tänne purkamaan syvimpiä tuntojaan?...ja mitähän ne mahtais olla?..sain ponpulan, silikonit niinku viel työnalla ja samoin uus mies joka ymmärtää että pitää saada läheisyyttä kun on pari viikkoo erossa, tiätsä?.. xD

Äänestä

Yksi tämän kauden ehdottomia huippuhetkiä on Janita kokkaamassa palapaistia BB-keittiössä. Tyttö ei tiennyt lihakuutioiden ja lihaliemikuutioiden eroa, vaan oli aikeissa ruskistaa paistinpannulla lihaliemikuutiot, ellei Ira olisi ehtinyt hätiin.

Tuntuu ihan pienesti olevan oppimista.

Niinku..... :)

Äänestä

Lapsellinen perseen nuolija on lähtenyt talosta. Miten kukaan voi olla noin tyhmä.. Varmaan oksennan, jos tuollainen tulee kadulla vastaan. Hyi helvetti..

Äänestä

v...u TE ihmiset ootte törkeitä... toivon ettei janita tee sitä virhettä että menisi lukemaan anonyymien kateellisten, läskien ,omaan elämäänsä kyllästyneiden, tylsien, kaksnaamasten ihmisten sanomisia ja mielipiteitä.
puolillakaan teistä ei ois ees pokkaa mennä bb taloon ja puoliakaan teistä ei ees otettais taloon kun ootte varmast ite niin sa...tanan tylsiä ettei teitä jaksais katella minuuttii kauempaa. toivottavasti tuo tyttö tietää mihin median höykytykseen on joutumassa, se ei kuitenkaan kestä kauaa.. kyse on kuitenkin nuoresta tytöstä ja jälleen media sai yhden kenen mokat nostaa pöydälle. harmi että maailma on mennyt siihen että enään harvoin kuulutetaan niistä hyvistä asioista mitä joku toinen on saanut aikaan, sen sijaan omista saavutuksistaan huudetaan facebookissa. helpommin puheen aiheen saa nykyään ihmiset siitä että mitä toinen on mokannut ja mitä vikaa hänesta löytyy, jolloin tuntee itsensä taas pikkaisen paremmaksi ihmiseksi. "tehkää muille niin kuin haluaisitte itselle tehtävän" - se sanonta ei kuinkaan enään toimi tässä tunteettomassa ja omahyväisessä yhteiskunnassa.. jotain rajaa ihmiset, vai onks teillä enään jäljellä palaakaan inhimillisyyttä.

Äänestä
  • bb-talohan on sosiaalipornoa (ja muutakin pornoa) parhaimmillaan, ja kyllä parikymppisten pitää tajuta jo realiteetit ja asioiden seuraukset. Itseppä Janita vapaaehtoisesti meni bb-taloon ja niin makasi kuin petasi, luuletko ettei näitä bb-asukkaita ole priiffattu psykologin säestämänä mitä tää voi pahimmassa tapauksessa tuoda tullessaan? Ja onhan noita surullisen kuuluisia bb-julkkiksia seiskan lehdet täynnä jo menneiltä vuosilta...eikös se Janita halunnut julkisuuteen, itseppä tien valitsee onko se hyvää vai huonoa. Ja karman laki taisi toimia Janikan suhteen kuten kirjoitit "tehkää muille niin kuin haluaisitte itselle tehtävän"- poikaystävä jätti kun neidille oli ihan sama, mukavempaa oli pusutella hetken mielijohteesta lähes tuntemattoman kanssa ja tyrkyttää tykö kuin kelata asioita hieman pidemmälle...

    Äänestä

En kyllä minäkään ymmärrä mikis ihmiset jaksavat haukkua ja olla noin yrmeitä asian suhteen, ja edelleen haukkua ja haukkua.
Niin en tiedä lukeeko tyttö näitä...jotkut siihen syyllistyvät.Jopa oikeat tähtösetkin.
Minä en ainakaan ajattele tytöstä pahaa. eihän sille voi mitään jos on hiukan keskenkasvuinen , ja ei ymmärrä kaikkea....ehkä se elämä sitten opettaa.
JOKAINEN meistä tekee virheitä, mutta ei välttämättä noin julkisesti. Se joka ei ei ole virhettä tehnyt heittäköön ensimäisen kiven!!!
Niin ei se ole niin ruususita tuo elämä turhana julkkiksena, ei varmasti. Ruotia nyt henkilökohtaisia asioitaan julkisuudessa, ja saada roimasti lokaa niskaan kun et miellytä suurinta osaa kansaa.totta tuo niin makaat kuin petaat.
niin ja edelleen en ymmärrä todellakaan näitä suuttumuksia ja turhan haukkumista...on täälläkin jotain mätää!

Äänestä
  • BB-Janita on kaunis ja hyvin siveä neitsyt.

    Äänestä

kannattais varmaan poistaa koko tämä keskustelu

Äänestä
  • Ehdotin sitä jo....

    Äänestä

ois ihan hyvä!!kyllä!!!poistakaa keskustelu on niin turhamaista puhua tollasesta pikku pimusta josta ei ole mihinkään.Netis leviää että hän on mustalainen.Vittu mitä paska puhetta.

Äänestä

Johan tyttö nolasi itsensä täydellisesti televisiossa. Ei siihen muutaman kaverin tai perheenjäsenen kommentit paljon auta, jos toinen nuolee vieraan miehen takapuolta televisiossa... Janitan tekemiset eivät unohdu kovin nopeasti. Tämä on hyvin ikävää vaikkapa tulevaisuuden työhaastatteluissa. Kunnia menee, mutta maine toisaalta kasvaa.

Äänestä

Janita varmaan laittaa BB:n CV:hen LOL. Vai oli sitten Hyvinkäältä... Juna voisi jatkossa ajaa Hyvinkään ohi vaikka Korsoon :D

Äänestä

BB-Janita on neidoista kaunein. On kuulemma myös tosi viisas.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


BeeBee alkoi taasen kirjoitti:

Ehdin jo innostua, kun Big Brotheriin tuli hyvinkään likka, mutta into oli liian aikaista. Esittelyssä tämä naikkonen haluaa julkisuutta ja silikoonit. No, se siitä sitten. Taidan fanittaa vaikka tuota Hausjärven muijaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu