Hellän seksin salat!

hellyys

2

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seminaari2012

      Eräänä kotiläksynä perhe-elämän seminaareissamme on se, että pyydämme aviopareja kirjoittamaan paperille eräitä asioita omasta sukupuolisuhteestaan, ja sitten keskustelemaan niistä keskenään. Jotkut ovat kirjoittaneet meille jälkeenpäin, että "noista kahdeksasta kysymyksestä keskusteleminen avasi uuden vaiheen meidän sukupuolielämässämme..."


      1. Puolisosi tekee sukupuolisen kanssakäymisenne aikana varmasti jotain sellaista mistä erityisesti pidät. Mitä? - Voit mainita parikin seikkaa. (Kun joku tekee jotakin oikein, häntä tulisi rohkaista jatkamaan!)


      2. Voitko mainita sukupuolisesta kanssakäymisestänne yhden kumppanisi tekemän asian mistä et erityisemmin pidä tai nauti? (Selitä lyhyesti miksi et.)

      3. Milloin tai millä tavalla saat sukupuolisesta kanssakäymisestänne eniten mielihyvää?

      4. Teetkö sukupuolisessa kanssakäymisessänne jotain mikä näyttää tuottavan puolisollesi erityistä mielihyvää?

      5. Onko jotain mistä itse pidät, mutta mistä puolisosi ei näytä pitävän?

      6. Miten usein haluaisit olla sukupuoliyhteydessä? Miten usein puolisosi näyttää sinusta haluavan?

      7. Milloin haluaisit mieluiten olla sukupuoliyhteydessä? Milloin vähiten mielelläsi?

      8. Mistä pidät sukupuolisessa kanssakäymisessänne eniten? Mistä vähiten?

      • Koska kirjoitit juuri tälle palstalle, halusit varmaan sanoa, että nuo ohjeet ovat hyvin universaaleja ja soveltuvat erinomaisen hyvin myös homopareille kuten minulle ja kumppanilleni. No, me olemme "vain" rekisteröidyssä parisuhteessa, mutta luultavasti jaamme kanssanne suurimman osan arvoista, kuten ihanteen uskollisuudesta, lämmöstä, rakkaudesta, keskinäisestä ymmärtämyksestä ja toinen toisensa kunnioittamisesta.

        Ohjeet ovat siis mitä mainioimmat ja on hienoa että meillä on enemmän sitä mikä yhdistää kuin sitä mikä erottaa!

        Toki kannattaa harkita, ottaako ohjeet teoksesta, jossa uskotaan puhuviin käärmeisiin, itsestään syttyviin pensaisiin, globaaliin tulvaan, auringon pysymiseen paikoillaan määräajan ym. satuihin jotka eivät tietenkään ole totta. Mutta kun otatte tämänkin askeleen ja vapaudutte tarujen ja legendojen aiheuttamista turhista peloista, saatte elämäänne vieläkin lisää mielekkyyttä, nautintoa ja syvyyttä. Huomaatte, että moraalinne ja etiikkamme ei kärsi vaan täydentyy siitä, kun niitä ei ohjaa helvetin pelko tai palkonnin toivo.

        Hienoa, jatkakaa samalla tavalla niin hyvin käy! Koskaan ei ole liian myöhäistä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      369
      6578
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      74
      4244
    3. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      43
      3604
    4. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      139
      3545
    5. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      101
      3538
    6. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      245
      3483
    7. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      95
      3389
    8. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      105
      2778
    9. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      37
      2699
    10. Abdullah iski Citycenterin vessassa

      Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html
      Maailman menoa
      240
      2580
    Aihe