HUR-RI ei ole suomalainen

se on mahdotonta - sillä aidon suomalaisen äidinkieli on Suomi.

Hur-reista ei ole koskaan sisä-Suomessa erityisesti pidetty,ja nykyään esiintyy jopa vihaa hur-reja kohtaan - no tunnehan on molemminpuolista.
690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Perussuomalaiset eivät vihaa hurreja ja ruotsinkieliset ovat suomalaisia mutta pakkoruotsi ei ole kieli
vaan Rkp-läisten ansaintamenetelmä.

Suomalaisille tärkeitä kieliä ovat suomi, englanti ja kaksi suurta EU-kieltä
saksa ja ranska. Pakkoruotsia ei tarvita ollenkaan Suomessa.

Eikä provokaatioita: suomalaisten mielestä hurri on suomalainen eikä
heitä mitenkään vihata täällä, mutta sen sijaan toimitaan aktiivisesti
Rkp:n kannatuksen vähentämiseksi vaaleissa.

Pakkoruotsin kumotut perusteet, Sampo Terho kertoo

http://www.sampoterho.net/?p=1603

Äänestä

Tony Halme ja marsalkka Mannerheim

Äänestä

Perussuomalaiset eivät sinänsä puutu Venäjän sisäpolitiikkaan,
mutta ihmettelevät,
miksi venäläiset ihmiset suostuvat elämään miehitetyssä Karjalassa
ja Petsamossa
jotka on varastettu Suomelta
eikä Venäjällä ole yhtään liikettä tai puoluetta, joka ajaa STALINISTIEN
VÄÄRYYKSIEN KORVAAMISTA ULKOPUOLISILLE ELI SUOMALAISILLE,
VIROLAISILLE, BALTEILLE UKRAINALAISILLE, GEORGIALAISILLE JNE.

Kuvaavaa on että PUTINISTIT ALOITTAVAT UUDEN SORTOKAUDEN TÄMÄN
VUODEN 2012 LOPUSSA SÄÄTÄMÄLLÄ LAIN JOSSA
yhtenäinen venäjä-puolueen arvostelu tulee rangaistavaksi.

KATAISEN KOKOOMUS KAKO
on yhtenäinen venäjä -puolueen sisarpuolue.

KaKon politiikka on väärää ja kaikkein etäämpänä suomalaisten edusta,
siksi jytky lokakussa tulee ja suomalaiset nousevat suurimmaksi kuntapuolueeksi.

PUTINISTIT SULKEVAT LISÄÄ VENÄJÄÄ SORTOKONEISTOLLAAN
http://themoscownews.com/politics/20120829/190154723.html
POLITICS

© RIA Novosti. Ruslan KrivobokUnited Russia proposes punishing its anonymous Internet critics
by Alina Lobzina at 29/08/2012 19:37
United Russia is preparing plans to mute its Internet critics by amending the recently adopted law criminalising libel, according the State Duma’s deputy speaker and UR member, Sergei Zheleznyak.

For now, anonymously posted snarky posts and tongue-in-cheek comments about the country’s ruling party, including the viral label “United Russia is a party of thieves and crooks” penned by anti-corruption activist Alexei Navalny, are not punishable.

“If a citizen mentions a specific party or a specific person, he or she could be liable for charges,” Zheleznyak said in an interview, published by Nezavisimaya Gazeta on Wednesday. “For example, if he or she mentions the ‘party of thieves and crooks’ naming which particular organization he or she means,” he added.

Putinistien käsikassarana toimiva sortopuolue on kataisen kokoomuksen
veljespuolue

http://finrosforum.fi/kokoomus-kutsui-venalaiset-aatetoverinsa-suom
Kokoomus ja sen itäinen sisarpuolue, Venäjän pääministerin Vladimir Putinin johtama Yhtenäinen Venäjä, syventävät yhteistyötään,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muista munsalaa kirjoitti:

se on mahdotonta - sillä aidon suomalaisen äidinkieli on Suomi.

Hur-reista ei ole koskaan sisä-Suomessa erityisesti pidetty,ja nykyään esiintyy jopa vihaa hur-reja kohtaan - no tunnehan on molemminpuolista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu