Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

HJK pelaa parhaillaan sopupeliä

Atletico varmisti jo jatkoon pääsyn ensimmäisessä ottelussa teurastamalla HJK:n 0-6

Nyt monikansalliset vedonlyöntitoimistot maksoivat molemmille seuroille, että HJK voittaisi tämän ottelun 1-0 ja kusettaa sillä veikkaajilta rahat pois.

Totuushan on, että klubi ei pärjäisi alkuunkaan Atleticolle jos tämä ottelu pelattaisiin oikeasti ilman vilppiä.- Saivat Celtic rangersiltakin 0-2 turpiin kotona.
14155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei vaan HJK on oikeasti maailmanluokan potkupallojoukkue, seuraavana kaatuu barcelona ja sitten real madrid ja mursun viikset vaan väpäjää!!

Äänestä

Niin siellähän molemmat joukkueet pelaavat B-tiimillä. Atletico painaa päälle mut maalihanat ei ole auenneet. Sulla vaan kusee vedot ja itket täällä lol.

Äänestä

tasuri pelastaa molempien kasvot

Äänestä
  • toi oli kyl mun tasuri hei!

    Äänestä

laitoin koko pelikassan atleticolle, ei hyvältä näytä

Äänestä

Hjk perseraiskaa bilbaon ja näyttää mistä se kana kusee!

Äänestä

Hei typerys! Ota selvää ennakkoon kokoonpanoista. Atletic ei pelaa ykkösjengillään, vaan suurin osa on penkkimiehiä, tai junioreita.

Äänestä
  • Sama se vaikka pelaisi c miehistöllä, ne on paljon nopeampia/ketterämpiä/pallollisesti taitavampia kuin HJK potkupallo pelaajat.

    Äänestä

Se oli sitten soputasureiden ilta ja näissä matseissa kyllä joku haisee:

HJK - Athletic 3-3 (SOPUTASURI) Athletic jatkoon
Marseille - S. Tiraspol 0-9 (SOPUTASURI) Marseille jatkoon
Inter - Vaslui 2-2 (SOPUTASURI) Inter jatkoon
Liverpool - Hearts 1-1 (SOPUTASURI) Liverpool jatkoon

Kuitenkin ensimmäiset osaottelut päättyivät murskaavasti jatkoonpäässeille joukkueille ja vieläpä vieraissa. Kun nyt yllättäen sitten mikään näistä voittavista joukkueista ei enää pärjääkään kotona.

Kyseessä oli monikansallisten vedonlyöntitoimistojen massakusetus ja nuo ottelutulokset oli sovittu ennalta ja hävinneet sekä voittava jatkoonpäässyt joukkue sai jo sopupelirahansa. Mutta ennenkaikkea vedonlyöntitoimistot tässä jäi voitolle kun miljoonat miljoonat veikkaajat hävisivät rahansa painaessa näitä ennakkosuosikkejaan lapuille, uskoen satavarmasti ennakkosuosikkien voittoon.

Äänestä

mitäs pelaa noita minikertoimia,kaikki tietää että KAIKKI on kaupan ja pelin henki on arvata ketkä kusettaa ja miten.Siinä ei scouttaukset juuri paina et sillei.

Äänestä

Yrittäkää nyt hyvänen aika erottaa toisistaan joukkueet Atletico( Madrid) ja Atletic.

Kyseessä ihan eri seurat Epsanjasta.

Äänestä
  • Eikös se ole Athletic eikä Atletic?

    Äänestä

Ihan sama asia.

Äänestä

LIY on ajautumassa konkurssiin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sopupelivihjaaja kirjoitti:

Atletico varmisti jo jatkoon pääsyn ensimmäisessä ottelussa teurastamalla HJK:n 0-6

Nyt monikansalliset vedonlyöntitoimistot maksoivat molemmille seuroille, että HJK voittaisi tämän ottelun 1-0 ja kusettaa sillä veikkaajilta rahat pois.

Totuushan on, että klubi ei pärjäisi alkuunkaan Atleticolle jos tämä ottelu pelattaisiin oikeasti ilman vilppiä.- Saivat Celtic rangersiltakin 0-2 turpiin kotona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu