Kuka se oli joka rukoili täällä vaimostani vihannesta. Nyt se sitten toteutui.
Kuka se oli?
Antero K.
883
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Saiko vaimosi aivoinfarktin?
Pahoittelen kyseisen ilkimyksen puolesta, sen tähden täällä on vaikea saada kunnon keskustelua, kun joku sellainen eksyy.
En se minä ollut. Mutta jollet ole tyytyväinen vaimoosi vihanneksena, niin senkun rukoilet, että hän muuttuu takaisin ihmiseksi.
Yksinkertaista, hyvä Antero K.
Enkä mie.......
Voiko joku vielä väittää ettei rukoukset toimi.
Vakavilla asioilla kyllä pelleilet? Itsellänikin oli äskettäin pieni aivoverenkiertohäiriö ja poden suurta aivoinfarktiriskiä. Oli miten oli, olit sitten ateisti tai miillainen ylimielikkö niin kyllä kujeilet asioilla joita et taida itsekkään ymmärtää. Jos läheinen tai vaikka itse saat pahan infartin niin tuollainen leukailu ei kyllä auta. Olen usovainen, luotan Jumalaan, mutta pilailemaan ja elämän vakavilla asioilla. olis se sitten terveys tai jonkun vakaumus. Et ole loppuun asti miettinyt tai et ole ollut vielä todella tekemisissä asian kansa josta puhut.
Voisitko rukoilla että se joka rukoili vaimostani vihannesta että joutuisi ikuiseen helvettiin.
vejä kätees