Kertokaapa mitä teksin? Poikani käy vieraalla paikkakunnalla pelaamassa junnujoukkueessa jäkistä ja nyt valittaa että ovat alkaneet sortamaan/syrjimään häntä. Tänäänki joku poika oli vittuillut että syöttelee huonoja syöttöjä(kerran), myöhästynyt treeneistä niin siitä vittuili ja oli vielä haukkunut että tulikin otetuksi tähän joukkueeseen. Valmenta ei ollut kuitenkaan kuullut näitä.......mitä minä tekisin? Poikani itsetunto on nollilla, eikä uskalla sanoa hänelle mitään? Ajattelee vaan että miksi olen huono pelaamaan ja syöttämään. Mielestä pelaa ihan hyvin ja harjoittelee toisten mukana huomaamatta mitään eroja että olisi huonompi. Voi että harmittaa poikani puolesta.
kylläpä ottaa pannuut
isäs
4144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sano pojalle, ettei nöyrry vaan vastaa takaisin!" Eipä ollut sinunkaan syötön vastaanottamisessa kehumista - liiku seuravalla kerralla paremmin. Yritän ensi kerralla saada sulle lapaan:)" jne.
Tsempit. Voi kun tietäisit vaan mitä kaikkea tielle on osunut ja nyt jo mennään B-ikäryhmää. Jos kopissa tulee sanomista ja jatkuvaa vittuilua, niin ensin vastataan sanallisesti ja sitten turpaan vain jos ei tokene. Vittuilijat hakevat vain joukkueessa valta-asemaa vittuilullaan. Lopulliset pelipaikat ja arvostus jaetaan kuitenkin kentällä peliesitysten mukaisesti, joten voimia vaan!!
Ote pelaa b2 kyllähä mullekki o sanottu jtn tollasta niinkuin varmaa kaikille joskus sitä ei saa ottaa liia vakavasti jatkaa jää kuin et ois kuullukkaa ja jos tulee uuestaa sanomaa sitten alkaa vittuilemaa takaisin esim syöttämällä iha liikaa eteen ja alkaa huutaa liiku!! Ja käydä sanoo mikä o ku ei jalat liiku tai jotai tollasta älä syötä jalkoihin mielummin eteen ku taakse!! PS. Älä jää lopeta harrastusta sitte se haukkuja luulee voittaneensa ja s
Jatkaa samaa pskaa jatkossakin toisille näytä niille että et ole heikompi ku toinen !!
No mut voi voi hyppää itte kehiin anna poikien pelaa älä puutu millään taval.
Itte oon tosta jäkiksestä ny sitä mieltä et mihin hävinny se recpect toista 2 ukkoo pitää kiinni toinen käsist ja toinen moukaroi lettiin.
Voi hemm onpa tyhmä laji.
En tuu seuraamaan yhtään pelii ja onneks se ei telsusta edes näy enää.
Kehottaisin vakavasti vaihtamaan seuraa,koska kuullostaa siltä teillä on valmennus/toimihenkilöt täysin ammattitaidottomia.Kyllä valmentajien pitäisi saada joukkue kuriin jos Auktoriteettia on! Meillä oli vuosisitten sama tilanne,poika oli jatkuvassa sanaharkassa muutaman sällin kanssa ja pahimmat oli VALMENTAJAN POJAT.Lähdettiin keskenkauden silläkin uhalla että ei saada siirtopapereita.No paperit kuitenkin saatiin(kaikista uhkailuista huolimatta) ja pojan kehityksessä alkoi huima nousu (parissa kuukaudessa aa pelajasta aaa pelaajaksi) Eli ÄLÄ MAKSA PASKASTA,kysymyksessä on jälkikasvusi