Kuntavaalit tulossa

Mitkäs on änkyröiden vaaliteemat?
18326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Vastustaa tietysti kaikkea!

Äänestä

Hämeenkatua ei saa katkaista.

Äänestä
  • Tuo aihe tulee olemaan vaalissa varmasti esillä.Myös koko liikennesuunnittelun ulkoistaminen voisi olla parempi ratkaisu kuin nykyinen "suojatyöpaikkamainen" toiminta.

    Äänestä

  • Olen samaa mieltä! Tuolla voi esittää näitä kysymyksiä ehdokkaille: http://www.aamuposti.fi/artikkeli/479237-auta-meita-tekemaan-parempi-paikallinen-vaalikone-jata-oma-kysymyksesi-tasta

    Muutosta on ehdottomasti saatava ja kunnon vastinetta. Ei todellakaan käy, että Hämeenkatu katkaistaan. Tällöin toinen puoli keskustasta kuolee. Toinen puoli on sitten paremman porukan keskusta suurine marketteineen ja erikoisliikkeineen ja toinen puoli on rupusakin kapakka ja pizzeria puolta pikku markettineen ja mäkkäreineen.

    Lisäksi liikennesuunnitelmat uskottavimpiin käsiin! Loppu piipertämiselle, tahallaan ruuhkauttamiselle ja kiertoteille.
    Oikein nauratti, kun näin riihimäen keskustassa ajettavan panssarivaunulla:D Täällä se ei tulisi kyseeseen, hyvä jos mopoautolla kohta tätämenoa pääsee.

    Äänestä

Onko tuo änkyrä = persu ? jos kerran teemana on vastutaa kaikkea.

Äänestä

Tai sitte kokoomus? Änkyröidään persuja vastaan.

Äänestä
  • Tai vihreät.Änkyröidään kaikkea nykyaikaista vastaan.

    Äänestä

Äänestetään niin että saadaan hyvinkäälle vastaanottokeskus!

Äänestä

Persuja en ainakaan äänestä. Vastustavat kaikkea uutta ja haikailevat vanhaan perään.

Äänestä

Mitä näissä vaaleissa keväällä ? Onko mikään muuttunut mihinkään? Tietystikkään ei, taitaa suojatyöpaikkalaista liikennesuunnittelijaa myöden kaikki olla ennallaan.

Ai joo onhan Jäske vetäny herneen nenuun ja eronnu vissiin persuista.

Äänestä

Oiskohan nyt aika pudottaa kokoomus pilvistä. Saattaa olla, että olisi aika muutokseen.

Äänestä

Kannattaa sitten äänestää, jos haluatte muutoksia.Ennakkoäänestys 29.3-4.4.2017.Asioiden täällä vatkaaminen ei auta mitään.Vaalipäivä sunnuntai 9.4.2017

Äänestä
  • Se on niin hankalaa, kun niin isolla osalla on rikosrekisteri ja iso osa ei oo jääny vielä kiinni. Se vasta noloa on, kun kaikki on vain omanedun tavoittelijoita ja sellasta sitten äänestäisi.
    Ihan vain esimerkkinä juuri Ouluun muuttanut Toni Nieminen, joka ei sitten hevon huttua ymmärrä politiikasta, mutta ymmärtää, että sitä kautta saattais saada pari egee. Äijä on niin lyhytjänteinen, että joka homma kusee nilkoille.

    Äänestä

Toni Nieminen ei saa tarvittavaa äänimäärää.Jos ei ole varaa ostaa edes bensaa saatikka pitää puhelinliittymää auki ei ole tuskin varaa mainostaa itseään.Ihan pelle koko jätkä.Ei tuossa kunnallisvaaleissa kukaan ehdokas pääse rikastumaan.Suurella sydämmellä ja paikallistuntemuksella sitä tehdään eikä julkkis imangolla.onneksi ei tänne Hyvinkäälle ole toistaiseksi pesiytynyt

Äänestä

Lisää matuja hyvinkäälle heti!

Liddin kohdalla kauppalankadulla on jo päivisin niin ihanan kansainvälinen tunnelma.

Äänestä

Alas perspää-porvarihallitus.

Äänestä

vasemmistoko tätä kaupunkia sitten rakentaisi? Miettikääpä nyt, ketkä tätä kaupunkia on tähänkin asti kohottaneet. Kouhia vaan vastustaa kaikkea, mitä vain keksii. Mikä olisi hänen ideansa asukasluvun, tunnettavuuden ja vetovoiman näkyvään nostoon? Sen haluaisin kuulla. Työpaikkoja ja teollisuutta hänen toimestaan ei tunnu heruvan, vaikka suuren teollisuuslaitoksen pöydässä istuu. Vai odottamallako sitä teollisuutta saadaan, että kun pk -seutu on täynnä, niin rippeet saattaa varista tännekin??

Hyvinkää on semmoinen hiiren kolo. Yhtä pieni, matala ja piilossa. Eikö nyt olisi aika tehdä jotain ja äänestää niitä, ketkä tätä haluavat rakentaa ja joilla löytyy siihen intressejä ja asiantuntemusta. Loppuu tuo vastahankaisuus ja asioiden vetkuttelu ja piiperrys, ettei tarvitse sitten itkeä, kun ei tehty mitään ja muut kunnat vei asukkaat ja työpaikat tunnettavuuden ohella nenän edestä ja ollaan osa riihimäkeä!

Äänestä

Älkää saarnatko, vaan ajatelkaa. Kuka tätä kaupunkia yrittää rakentaa? Jos joku yrittää jotain, niin punikit ja muut parempaa elämää yhteiskunnalta vaativat itkevät äänekkäästi. Mitä te oikeasti odotatte? Paluuta johonkin haikean nostalgian aikaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaalitarkkailija99 kirjoitti:

Mitkäs on änkyröiden vaaliteemat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu