Eiköhän tuo 16-30 väli ole suht.koht. tyhjää päiväkenossa ja samoin 1-10 väli. Ainakin mikäli vanhat merkit paikkansa pitävät.
Uskokaa jo näin se menee1
Niin mie sanoin
24144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Eli näinhän siinä kävi kuten kerroin, että 14-30 välillä ainoastaan 2 numeroa eli 20 ja 27 johtuen siitä, että jos sillä välillä olisi ollut numeroita enemmän olisi ollut vaarassa tulla tutkimusriveihimme 6, 7, 8, ja jopa 9 oikein mutta se välihän täytyi poistaa ettei niin käy. Alkupäässä 1-10 oli 3 numeroa mutta taatusti meidän tekemiemme vierestä. Nää tiedetään ja ollan niin paljon tutkittu että mitään mahdollisuutta isompiin voittoihin ei ole.
Haluaisimmepa nähdä ne päiväkenon ja myös iltakenon voitonjaot jokaisesta arvonnasta ja verrata niitä alkuvuosien voitonjakoihin (Ne on tallessa ja on paljon muutakin).
Sama juttu koskee oletettavasti iltakenoa vaikka se TV:ssä näytetäänkin ja johan tuosta on epäilyt, että kaikki pallot eivät siellä rummussa ole. On huomattu, että pois ovat arvotuista riveistä yleensä melkein koko numerosarja tai parhaassa tapauksessa melkein 2.
Tutkimusryhmämme jatkaa tutkintaa ja aivan kohta tarkoituksemme on viedä viestiä muuallakin kuin täällä.
Selitäkkö vielä sen, että jos kenopallojen päällä olisi erilaisia kuvioita. Lehmä, purjevene, apila, sohva, banaani, tietokone jne, jne. Niin mitkäs ne sit just aina puutuis päiväkenon "välistä" ??
Tutkimusrivi ennustais. Taas nähdään päiväkenossa, kuinka mukulaleinikit, vähälaktoosiset elintarvikkeet ja vesikulkuneuvot väli tulee olemaan suht koht tyhjää. Ollaan siis samaa mieltä siitä, että on herttasen yks lysti mitä kenopallojen päällä lukee. Joko numero tai joku kuva, sillähän ei voi olla väliä arvonnan kannalta
OLIN OIKEASSA
Ja niin olin. Eli aivan samoin kuin edellisessä arvonnassa suuntasimme rivimme numerot, yht. 20 kp rivejä)l suurimmaksi osaksi 10-30 välille ja mites oli jälleen kerran numerot janalla 1-70 kohdalta 12-32 suht. kokonaan pois, vain 12 ja 26 oli.
Kyseessä oli siis sekä tietokoneella tehty että palloilla tehty arvonta ja ihan sama juttu. Kuinka voivatkaan osua niin samaan.
Tämähän on tietenkin sattumaa, vai mitä. Pelatut rivt eivät vaikuta eikä niitä rivejä laadita ja palloja poisteta niiden mukaan.
Ihmiset herätkää! Jatketaan tutkimista. Onneksi olen sanonut ja kirjoittanut nämä kaikki jo ennen kuin arvonta on kunakin kertana suritettu.
Suunnatkaa rivinne tasaisesti koko 70 numeron alueelle, eikä vaan jollekin suppealle 10-30 numeron välille.
Kun käytätte riveissänne koko 70 numeron aluetta, niin ei haittaa vaikka joku numeroalue jäisi arvonnassa kokonaan pois.
Teidän pelistrategianne on huono koska kohdistatte kaikki rivinne yhdelle suppealle numeroalueelle, ja jos juuri se alue jää arvonnassa toteutumatta niin kaikki rivinne ovat häviöllisiä.
Ei auta, teet miten tahansa ja tietokone ennen arvontaa tietää, miten tulisi isompia voittoja ja sen mukaan tehdään rivi ja numerot vedetään pois.
Haluan tietää, miten paljon 7-tason, 8-tason ym. päävoittoja siis 5000 euron tai 10000 euron tai 2400 euron tai 1200 euron voittoja kullakin arvontakerralla tulee sekä päivä- että ilta-arvonnassa ja verrata niitä alkuajan voittoihin, jotka silloin ilmoitettiin.
Taitaa olla niin karua kertomaa, että ei julkaista vaikka ihmiset kuinka sitä pyytävät.
Ja tällä kertaa puuttuu 11 ja 22 väli suht kokonaan ja tietenkin alkupää ja samoin 54-64 väli, mikäli vanhat merkit paikkansa pitävät.
Ja niinhän siinä kävi 51-66 välillä oli ainoastaan 1 numero eli väli oli vielä pidempi kuin itse arvioin omien riviemme perusteella ja myös alkupää oli suhteellisen tyhjää tuonne 22 asti. Tietokone tietää ja pelatut rivit vaikuttavat - sanokoon kuka tahansa mitä tahansa. Jatketaan!
Miksi menette rutisemaan, Veikkaus kostaa. Sen sijaan kymmenet ja jopa sadat tuhanet Kenon pelaajat saavat osumia.
Joo niin saavatkin niitä 50 centtisiä!!!!!!!! Ei ne mitään voittoja ole. Siks toiseks jos pelaat 5 riviä ja yhdessä niissä on se 50 centtiä tai 1 euro-1,50 euroa niin onko se voitto ja kannattaako sen takia pelata.
Miksi ei ilmoiteta suurempien voittojen määrää peri arvonta kuten ennen?
730 arvontaa vuodessa, kuukaudessa n. 60 arvontaa, viikossa 14.
Miten paljon täysosumia kussakin voittoluokassa tulee? Jos verrataan lottoon niin pitäisi kyllä olla melkoinen määrä per viikko.
Miksi niitä ei ilmoiteta. Ei ole temppu eikä mikään - ilmoitettiinhan alkuvuosinakin ja olen varma, että pelaajia kiinnostaa se tänä päivänä yhtä paljon ja huomattavasti enemmänkin kun päiväkenokin tuli.
Kerroppa, miksi ei ilmoiteta!
Näinhän se meni taas, eli tietokone tietää ennen tv-lähetystä, mistä pitää poistaa palloja, jotta isompia voittoja ei tule.
7-24 väli oli numeroa 12 lukuunottamatta kokonaan pois eli aika pitkä väli janalla 1-70 kun ns. arvotut numerot sille asettaa ja muutakin mielenkiintoista esiintyi. Olisi tullut aika monta 7 ja 8 oikein, jos numeroita tuolla välillä olisi ollut mutta eipä ollut. Ollaan suhteellisen oikeassa, miten se aina menee ja teet miten tahansa niin aina sama juttu.
Nyt ne voitonjaot julkisiksi!!!!!!
Katsotaan jälleen päivällä kun olemme tehneet rivit.
Vainoharhaset täällä älisee. Eniten voittaa kun ei pelaa ollenkaa
Tyhjää on sinulla korvien välissä !!
Aina vain paranee!
Laittakaapa janalle 1-70 eilisen illan kenonumerot.
Välillä 26-61 oli ainoastaan 3 numeroa eli 32, 37 ja 49.
40-sarja yhtä numeroa lukuunottamatta pois ja 50-sarja kokonaan pois.
Meillä oli mm. rivi 26, 43, 44, 46, 47, 62 ja 65. Numerot 26, 62, 65 oli ihan oikein mutta kun 40-sarja poistettiin eipä saanut centtiäkään. Muutenkin riveissämme oli 50-sarjaa ja 40-sarjaa.
On ilmeistä, että ennen TV-lähetystä ja arvontaa katsotaan, mitä on pelattu ja mihin olisi luultavammin tulossa isompia voittoja, poistetaan numerot kokonaisuudessaan niin ei varmaan tule.
Tätä on tutkittu jo niin kauan, että jotain pitäisi jo mennä jakeluun.
Päiväarvonnassa oli sama juttu ja siinä oli 7-24 väli tyhjää.
Tutkimus jatkuu!
Todistatko Aaveidenkin olemassaoloa sillä, että niitä ei ole näkynyt.
Päiväkenossa tänään 11-27 väli loistaa poissaolollaan ja myös 7-14 väli tai niissä on korkeintaan 1-2 numeroa.
Poissaolollaan, samoin opinnot matematiikassa.
Voi teitä reppanoita, todennäköisyys jotain 1 : 20 milj, ja luulette saavanne päävoiton.
Ei luulla, halutaan vaan todistaa, että kenon pelatut rivit vaikuttavat niin sanotun kenoarvonnan numeroihin ja tehtyyn riviin. Veikkauksen menetelmillä ei sellaisiin voittoihin olisi edes mahdllisuutta. Tietokone tietää, miten rivit laaditaan heti kun pelatut rivit tallentuvat sen tiedostoon.
Uskotko joulupukkiinkin?
Just näin, päiväkenossa jälleen 38-52 väli yhtä lukuunottamatta kokonaan pois, siis 40:stä vain 49 samoin 18-35 ainoastaan 29. Olisikohan näitä kenties pelattu tosi paljon ja tietenkin alkupään numerot.
Ja ihan varmaan iltakenossa alkupää suht. 14 asti pois, samoin 16 aina 22 asti .
MAAAsäteilystä senkin torvi !!. Separaattori huiskii Higsin Bosonit hajalle ja avaruusjatkumo KAAATUU. Te ootte muuten hulluja, ooteko nenä nii koskaa muute juoneet kokkelipiimää ?
Ihan todennäköisyyslaskelmien mukaanhan se menee ei suinkaan pelattujen rivien mukaan - niinhän useat joulupukkiin uskovat väittävät.
Katsokaahan eilisen ilta-kenon ja päiväkenon rivejä (toinen tietokoneella ja toinen palloilla) 7 samaa numeroa ja ja loppupää loistaa poissaolollaan eilisessä päiväkenossa 52-70 2 numeroa 62 ja 64 ja iltakenossa samassa kohdassa 53-70 ja vain 1 numero 63. Ihan sattumoisin palloillakin on aivot että osaa mennä just samaan paikkaan ja jättää sama kohta kummassakin tyhjäksi.
Teimme pirukseltaan rivin, johon otimme 33 ja 65, 66, 67, 68 ja 70 mutta kuinkas ollakkaan koko loppupäähän oli poissa ja paljon muuta mukavaa, mistä näkee homman nimen.
Oliko se 10 minuuttia ennen lähetystä kuin se koearvonta vielä tehdään?
Rivien jättöajan pitäisi päättyä silloin kun arvonta alkaa eikä näin paljon ennen sitä - samoin lotossa, koska siinä ilmeisesti pätee juuri sama.
Jatketaan- ja lähetetään poliisihallitukselle vähän viestiä.
Niin se meni myös tänään päiväkenossa. Tietokone tietää. Koska 40-sarjaa oli pelattu ilmeisen paljon (myös me), oli se kokonaan pois. Samoin meillä ol esimerkiksi rivi, jossa oli 10, 11, 12, 13 ja 2 muuta numeroa, joiden kanssa olisi ollut 7 oikein. Ne 2 numeroa oli ihan oikein mutta kuinkas ollaakkan väli 5-15 oli kokonaan pois, samoin väli 59-69. Vastaavasti päiväkenossa jatkuu tuo 5 peräkkäisen sarja 26, 27, 28, 29, 30 ja vielä 32 mutta ei vahingossakaan 31 vaan se on pois, eipä tule 6 tai 7 oikein jos joku on erehtynyt sellaisen pelaamaan.
Tämä on niin läpinäkyvää kuin vaan olla voi.
Otamme selville virallisen valvojan nimen tästä lähtien ja lähetämme postia poliisihallitukselle. Sivuilla ei näy enää palautelomaketta kuten aiemmin. Kyllä kai Veikkauksessa tiedetään, kuka milloinkin valvoo - olisi vähän kysyttävää.
Lähetä, saadaan makeat naurut. Mitenkä Helvatassa Suomi pystyykään tuottamaan kouluvertailuvoittajia, kun meillä on teidän kaltaiset laholatvat sohlaamassa kaiken keskellä ?