mitäköhän teen pieleen. en saa serverille laitettuani .jpg:tä näkyviin tällä rivillä:
omalla koneella suostuu näyttämään.
tämä taas näkyy nätisti kuten ennenkin
olen tarkistanut että pitäisi olla varmasti tuolla ja tuolla nimellä kuin rimpsussani, kaikki serverin lisäkilkkeet pitäisi olla päällä.
ja taas joku newb kyselee :O
4
151
Vastaukset
Sulla on varmaankin kenoviiva vinoviivan paikalla siinä koodissa, jonka Suomi24 söi pois.
Vinkki: URLeja edes Suomi24 ei (vielä) riko, ainakaan pahasti.- ggdgfgdfg
Veikkaan että siinä oli img-tagit html koodeineen ja ne suomi24 söi pois :) \\\ /// mutta onhan tuo yksi hyvä asia varmistaa kuitenkin.
Tällä tiedolla ei nyt voi aloittajaa paljon auttaa :/ ggdgfgdfg kirjoitti:
Veikkaan että siinä oli img-tagit html koodeineen ja ne suomi24 söi pois :) \\\ /// mutta onhan tuo yksi hyvä asia varmistaa kuitenkin.
Tällä tiedolla ei nyt voi aloittajaa paljon auttaa :/Tietysti oli jotain tägejä, mutta minä siis kerroin, mikä oli vikana: kuvan URLissa img-tägin src-määritteessä oli ”\” kun pitää olla ”/”. Siis esimerkiksi src=”foo\bar.jpg”, kun pitää olla src=”foo/bar.jpg”.
Tai no voi se olla jotain muutakin. Palvelin lähettää väärän Content-Type-otsakkeen? Tiedosto on siirretty ns. Ascii-moodissa? Tiedosto meni sittenkin väärään paikkaan? Suojaukset on väärät, maailma ei näe? Mainostensuodatin suodattaa kuvan pois? Arvaillaan lisää, tää on kivaa!- hggfhgfh
Yucca kirjoitti:
Tietysti oli jotain tägejä, mutta minä siis kerroin, mikä oli vikana: kuvan URLissa img-tägin src-määritteessä oli ”\” kun pitää olla ”/”. Siis esimerkiksi src=”foo\bar.jpg”, kun pitää olla src=”foo/bar.jpg”.
Tai no voi se olla jotain muutakin. Palvelin lähettää väärän Content-Type-otsakkeen? Tiedosto on siirretty ns. Ascii-moodissa? Tiedosto meni sittenkin väärään paikkaan? Suojaukset on väärät, maailma ei näe? Mainostensuodatin suodattaa kuvan pois? Arvaillaan lisää, tää on kivaa!Minun arvaus on että kuvan polku oli c:\users\foo\documents\ eli viitattiin paikalliselle koneelle.
Vinkki: kannattaa käyttää suhteellisia polkuja jos et kuvia laita erilliselle mediapalvelimelle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912531- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861437EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19920Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36810Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105804- 54793
- 30716