Toista kuin Nato kielteiset käsitykset, maallemme on vain eduksi että liitymme pian sotilasliitto Naton täysjäseneksi. Niinkuin EU n useimmat maatkin.
Nato on rauhanliitto
Nato on OK.
80127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 80
Vanhimmat
Natossa ollaan turvassa.
Bomben mach Frei!
==============
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2012/10/entinen-yk-virkamies-nato-pitaisi.html
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2012/02/kuntauudistukset-seka-varuskuntien.html
Jyrkki "nyrkki" Katalainen
KYLLÄ
http://www.youtube.com/watch?v=v1hLtFn4CLU&feature=player_embedded
Nato voitti NL:n. Yhdysvallat omistaa Venäjän. Putin on meidän nukke.
Mitään ei tarvitse olla, kuin vain valehtelee (Stalin). Ydinaseet ovat kateissa.
Sinä olet hulluneläkkeellä.
NL:n rikollinen
valvontakomissio oli valellut yksiselitteisesti paskalla Hotelli Tornin jossa
olivat. Huonekaluja oli särjetty ja myös kustu lattialle.
Tapansa mukaan tekivät täälläkin ilkivaltaa!
Tämä roskaporukka saatiin onneksi pois.
Rikollisen roiston ja ryövärin tarkoitus oli aivopestä Suomen kansaa.
Stalinistit saivat punaprofessorit kirjoittamaan NL:n mieliksi petkutusta.
Urho Kekkonen oli vapaussoturi. Urho Kekkonen taisteli Vapausodassa.
Tampereen yliopistolle on hirveän tärkeää puhua Suomen Vapaussodasta.
Suomen vapaussota 1918
Suojeluskunnat koostuivat koko Suomen kansasta. Me hävitimme murhaaja
Leninin ja murhaaja Stalinin. NL hävisi Natolle. Onneksi meillä on Nato.
Paavo Väyrynen on vastenmielinen.
Juutalaisia vainotaan enää vain kauhistuksessa. Mitäpä siellä ei vainottaisi.
Kenraali Airon ja kenraali Pattonin mukaan tässä mennään eteenpäin!
Kohti osoitettua päämäärää. Maailman rauhaa! Natossa ollaan turvassa.
lotta svärd -järjestön synty
Lotta Svärd -järjestö sai alkunsa samoihin aikoihin kuin Suomi kävi itsenäisyystaisteluaan. Tuolloin naisyhdistykset alkoivat tukea vapaaehtoista maanpuolustustyötä. Aluksi työ oli lähinnä suojeluskuntalaisten harjoitusten ja kokoontumisten muonittamista, kunnes toiminta laajeni käsittämään myös huoltoa, varojen keräystä ja lääkintää. Koska esikuvia ei varsinaisesti ollut, sai toiminta hyvin kirjavia muotoja. Samoin nimityskäytäntö oli mitä moninaisin. Puhuttiin "Suojeluskunnan naisosastoista" ja "ompeluseuroista". Kuopiossa perustettiin "Suojeluskunnan emännät" - niminen yhdistys. Tiettävästi ensimmäisenä Lotta Svärd -nimeä käytti 19.11.1918 perustettu Riihimäen Lotta Svärd. Jo ennen Riihimäen yhdistystä oli kenraali C.G.Mannerheim kiittänyt puheessaan Senaatintorilla 16.5.1918 Suomen naisia työstä, jonka he olivat tehneet "Taistelutantereella laupeudensisarena tai Lotta Svärdinä tai kodissa uupumattomasti aherrellen...".
Kun ihmiskunta luopuu rahasta ja pahasta, rikkaat Nato-herrat viedään saunan taakse.
Hyvä aloitus.
Vielä kun rauhanliitto Nato onnistuisi sovittelemaan jäsenmaidensa Turkin ja Kreikan keskinäista vihanpitoa. Niin kauan kuin Naton jäsenmaat Turkki ja Kreikka perustelevat omaa keskinäistä sotilaallista kilpavarusteluaan toisen Naton maan tuomalla sotilaallisella uhalla niin on vaikea uskoa Natoon minään ihmeitä tekevänä "rauhanliittona".
Jos Nato on rauhanliitto niin miksi tämän rauhanliiton kaksi jäsenmaata varustautuvat toisiaan vastaan ja jatkuvasti provosoivat toisiaan alue- ja ilmatilanloukkauksin?
Natossa ne luulee, että kun pommitetaan joku kylän maan tasalle ja tapetaan kaikki siviilit niin homma on tehty ja sota voitettu.
Kun Nato-porvari tulee kansan keskelle, demokraattiset talibanit tappaa hänet. Ha.
Terve nato-botti. Ihanaa kun et enää kirjoita että "Nato on Kristus!". Nimittäin ei ole. Eikä se eduksi ole, halleluuja!
Vain oikeistolaiset idiootit haluavat sodan uhan taas päällemme, halleluuja! Jumalan miekka pyyhkäisee (taas) suomen kansan kartalta. Vitun sieppoo kansaa muuten.
Johtaja ei hyväksynyt roskataidetta. Esim. Äänislinna on raiskattu, sen ne osaa.
Vääräoppiset juutalaiset haihtuivat kaasulla, kuten pieru erämaassa. NL hävisi
Natolle. Juutalaisia ei pidetä enää vääräoppisina. Rikollinen kommunisti saa
piiskaa. Meillä on ns. piiritystilanne kauhistuksen ympärillä. Pietari inkeriläisten
pääkaupunki. Rakennamme sinne ikäänkuin autiomaahan. Stalin hävitti infran.
Juutalaisia vainotaan enää vain kauhistuksessa. Mitäpä roskaväki ei vainoaisi.
On äärimmäisen tärkeää kuulua Natoon ja Paavo Väyrynen on vastenmielinen.
Juutalaisia vainotaan enää vain kauhistuksessa. Mitäpä siellä ei vainottaisi.
("Nato on Jumalan miekka")
aids on hyvin yleistä kommunistien hävittämässä karjalassa yle eilen 20.30.
tosin kaikki on varastettu ja hävitetty kiinan ja euroopan välillä. taulut pietariin.
köningsbergissä paikalliset asukkaat ovat komiasti tuhonneet leninin patsaat
Maailman kalusto 99,99% on suunnattu vain kauhistuksen tuhoamiseen.
Pitää aina myös muistaa, että Nato sai Nobelin rauhanpalkinnon!
(Martti Ahtisaari on hyvä)
Nato ei ole käynyt vielä yhtään sotaa. Lopullinen ratkaisu on tulossa.
(Erkki Tuomioja)
Nato on maailman suurin rauhanjärjestö. Minulla on rauhanmerkki.
Nato on paras puolustus. Suomen puolustusvoimia pitää vahvistaa.
Koko ajan tulee meille vapaisiin maihin uusia tekniikoita hävittää paha.
On pidettävä kaikissa tilanteissa huolta Suomen puolustusvoimien kyvystä.
Puolustusvoimat voivat työllistää yhä enemmän. Liikekannallepano Suomen.
Toistaiseksi pidämme Putinia nukkena! Yhdysvallat omistaa eniten Venäjää.
(Rakennamme sinne ikäänkuin autiomaahan)
(On itsestäänselvyys kuulua Natoon)
Lopullinen ratkaisu pahiksen täydellinen loppuminen. Koittaa uusi huomen.
MINÄ KANNATAN NATOA!
Hyvä juttu! Mutta älä huuda. Miljoonat suomalaiset rakastavat rakasta Natoa
ja jokainen tukee Natoa, jos kysytään saako hyvä maailma puolustaa meitä.
Ei venäläiset vielä pysty edes mobilisoimaan. Nato on paras puolustus.
Nyt on kaikkein tärkeintä heti korottaa puolustusmäärärahoja tuntuvasti.
Suomi on itseoikeutettu Naton jäsen. Turvallisuusneuvosto on tärkeä Natolle.
Putin ei onnitellut Martti Ahtisaarta. "Kaikki ihmiset onnittelivat Martti Ahtisaarta"
Viittaatko nyt YK:n turvallisuusneuvostoon UNSC, jonka pysyviä jäseniä ovat Natokumppanit Venäjä, Yhdysvallat, Yhdistyneet kuningaskunnat ja Ranska sekä Naton ulkopuolelta pysyvänä Kiina ja vaihtuvina sellaisia supervaltoja kuin Togo, Guatemala ja Muammar Gaddafin entinen Libya?
"Ei venäläiset vielä pysty edes mobilisoimaan. Nato on paras puolustus."
Siksiköhän Venäjälläkin on siis Suomen lailla toinen jalka Natossa?
Venäjä tosin taitaa olla Natolle huomattavasti arvokkaampi ja halutumpi kumppani kuin piskuinen näkymätön Suomi. Venäjä, Yhdysvallat ja Norja pitivät juuri elokuussa yhteiset arktiset sotaharjoitukset tuolla meidän pohjoisessa, ja Ruotsikin pääsi menoon mukaan.
Sen sijaan Suomea ei sinne isojen poikien pelikerhoon kutsuttu, Suomella kun ei ole taida olla Natolla mitään oleellista lisäarvoa tarjottavana. Toisin kuin Venäjällä, jonka arktinen ydinkapasiteetti on ylivoimainen ja jonka pohjoinen laivasto hallitsee suvereenisti pohjoisia merialueita, Yhdysvalloillahan ei ole enää sinne heittää edes yhden yhtä omaa jäänmurtajaa. Tulevanakin talvena Yhdysvallat ulkoistaa arktisten alueidensa valvonnan Venäjälle ja Venäjän jäänmurtajat huoltavat Alaskan öljykentät ja -reitit.
Ei Suomi Naton täysjäseneksi enää pääse Venäjän peikolla ratsastamalla.
Suomi pystyy kyllä tarjoamaan Natolle rahoitusta nyt kun Yhdysvallat kipeästi kaipaa ulkopuolista rahaa sotilasmenojen kattamiseen ja paljon uusia tilauksia sotateollisuudelleen, jotta liittovaltion talous saataisiin taas kasvu-uralle. Siinä mielessä Suomi on kyllä Natolle oiva neitseellinen maaperä, että Natojäsenyyden myötä Suomella olisi edessä isot uudet tappovälinehankinnat ja vanhoilla Nato-maillahan on tätä varten isot teollisuudenhaarat, jolle vakavaraisen ja aina lainansa takaisin maksavan Suomen eurot ovat varmasti tervetulleita. Tokihan Nato-maa Kreikkakin tekee parhaansa ja hankkii uusia taistelulaivoja Nato-kumppaniaan Turkkia vastaan joka toinen vuosi, mutta Kreikan kaltaisten vanhempien Nato-maiden maksukyvyn kanssa se nyt vaan on tätä nykyä vähän niin ja näin.
Totta puhut. Naton ulkopuolella on kirous paha.
naton ulkopuolella on paha ja kirous.
pitkässä juoksussa amerikkalainen unelma ihmisoikeudet ja demokratia
saadaan viimeinenkin murhaaja leninin patsas murskataan järjestetään
vaalit suur-saksa rakentaa sinne ranskan kanssa jo tuotantolaitoksia hyvä
elämä tulossa työ tekee vapaaksi suur-suomi vapauttaa hävitetyn karjalan
japani suomi ja yhdysvallat ovat liittolaisia koko vapaa maailma on samaa
Älä kuiskaa! Puhu huolitellusti ja kirjoita kauniisti. Satanan kiroutta vielä Putin.
Nyt on puhdistettava lännelle ja Kiinalle siirtyvä muinainen Venäjä. NL häviää.
Yhdysvallat ja Kiina omistavat eniten muinaista Venäjää. Kaikki on nyt kaupan.
Mitään ei jätetä murhaaja Putinille. Kansainvälinen yhteisö ottaa kiinni Putinin.
Martti on ainoa tuntemani henkilö, joka on onnistunut rauhansovittelussa kolmella mantereella: Afrikassa, Euroopassa ja Aasiassa, totesi Kofi Annan ohjelman johdannossa.
Annanin repliikki tiivisti ohjelman lähestymiskulman: Ahtisaari on aikansa merkittävin rauhanneuvottelija. Tätä heijasteli myös yhdysvaltalaisen Tufts-yliopiston professorin Eileen Babbitin arvio: "Tämän vuoden (Nobelin) rauhanpalkinto on kunnianosoitus rauhanneuvottelulle, joka on kuitenkin keskeisimpiä työkaluja konfliktien ratkaisemisessa - ja Ahtisaari on rauhanneuvottelun mestari."
"Hän kuuntelee eri osapuolia intensiivisesti ja kärsivällisesti - ja sitten hän pureutuu ongelman ytimeen, " arvioi Annan.
Ahtisaaren mukaan hänen työhönsä on suuresti vaikuttanut hänen oma taustansa Karjalan evakkona. Rikollinen miehitys häviää Natolle Venäjällä.
"Oivalsin vasta varsin myöhään elämässäni, kuinka paljon taustani on vaikuttanut työhöni." "I'm an eternally displaced person", hän totesi englanniksi.
Ahtisaarella on valtavia saavutuksia Namibiassa, Acehissa sekä Kosovossa. Lisäksi Ahtisaari on perustanut Crisis Management Initiativen, CMI-järjestö.
CMI:n Irak-projekti saattoi Irakin shiiojen ja sunnien edustajia sekä Etelä-Afrikan että Pohjois-Irlannin rauhanprosessien osapuolia yhteisen neuvottelupöydän ääreen Helsingissä.
Tarkastele myös Ahtisaaren loistavaa luksus presidenttikautta. "Tavoitteenani oli luotsata Suomi EU:n ja (ra-haliitto) Emun jäseneksi sekä Suomen työttömyyden alentaminen", Ahtisaari totesi.
"Matkustin myös paljon Suomen teollisuuden edustajien kanssa ulkomailla auttaakseni kansainvälistymistä. Tästä sain paljon kritiikkiä kotimaassa... En tosin ole erityisen herkkä kritiikille," hän jatkoi.
Ahtisaari myöntää, että toiselle kaudelle pyrkimättä jättäminen johtui halusta palata varsinaiseen kutsumustyöhön rauhansovittelijana.
Ahtisaaren halu siirtää Nato-osaamistaan seuraavalle sukupolvelle. Missioilla mukana kulkee aina nuori kollega, kuten Ahtisaari asian ilmaisee.
Kosovossa Ahtisaaren neuvonantajana toiminut Kai Sauer totesi oppineensa Ahtisaarelta, miten käsitellä ihmisiä. "Hänellä on hämmästyvä kyky herättää luottamusta ja kunnioitusta henkilöstössään... hän kohtelee kaikkia samanarvoisesti."
Ahtisaari kantaa huolta tulevasta. Hän viittasi ohjelmassa YK:n ILO-järjestön ennusteeseen, jonka mukaan tulevaisuudessa maailmassa voi olla peräti yli miljardi työtöntä, pääosin kehittyvistä maista. "Tällaisista asetelmista sikiää helposti syrjäytymistä, radikalisoitumista ja konflikteja."
Yhdysvallat ja Suomi ovat liittolaisia. Japani ja Suomi ovat liittolaisia jne.
Murhaaja Lenin ja murhaaja Stalin ovat liittolaisia. Niskalaukaukset kom.
Minä kannatan Natoa! Minä rakastan Martti Ahtisaarta, Natoa ja Isää Jumalaa!
Samaan aikaan kun täällä Suomessa jälkijunassa kinutaan, että pitäisi vihdoinkin päästä Natoon, niin vanhoissa varakkaissa Nato-maissa suunta on täysin päinvastainen: Nato on aikansa elänyt, tehtävänsä jo palvellut dinosaurus, jonka rakenteita pitää keventää. Pohjois-Euroopan Naton suurrahoittajat Alankomaat, Belgia, Luxemburg, Norja ja Saksa vaativat yhteisellä julkisella viiden ulkoministerinsä allekirjoittamalla kirjelmällään Yhdysvaltoja vetämään ydinaseensa ja -joukkonsa pois Euroopasta, Puolan ja Ruotsin kompatessa.
Tästähän toki aukeaa Suomen Nato-fanaatikoille paras tarjolla oleva sauma. Jos ja kun Yhdysvallat joutuu taipumaan ja vetämään ydinaseensa Alankomaista, Belgiasta ja Saksasta, niin Nato-myönteinen Suomihan voi tarjoutua uudeksi ydinaserengiksi Yhdysvalloille, jos uskaltaa. Jonnekinhan ne kärjet täytyy uudelleensijoittaa ja keskisen itä-Euroopan uudemmat Nato-maat ovat jo ilmoittaneet, etteivät hekään niitä alueillensa huoli.
Natoon olisi pitänyt liittyä silloin kun se vielä oli relevantti puolustusliitto, eikä pahasti jälkijunassa tähän nykyiseen sotateollisuuden hyvä veli -kerhoon, jossa veronmaksajien rahat pistetään uusjakoon sulle-mulle, sulle-mulle periaatteella.
Konkurssikypsä Nato-maa Kreikkakin (jolla on peräti 122 taistelijaa Afganistanissa Natoa jeesaamassa) se vaan edelleen pakko-ostelee saksalaisia Nato-sukellusveneitä, amerikkalaisia Nato-hävittäjiä ja ranskalaisia Nato-taistelulaivoja - puolustautuakseen Nato-kaveriltaan Turkilta, selvähän se. Kreikan ja Turkin isojen Nato-veljien Ranskan, Saksan ja Yhdysvaltain Nato-sotateollisuus kiittää, ne loput harvat Nato-Kreikan veronmaksajat puolestaan kiristävät vyötään entisestään.
Solidaarisuuden nimissä varakkaalla ja vakaalla Nato-Suomella olisi varmasti paljonkin euro-annettavaa Nato-Albanian puolustusvoimien ja kaluston modernisointiin samalla kun Nato-Suomi sitoutuisi kaakkois-Euroopan ja lounais-Aasian Naton tuhlaajapoika- ja tappelupukari-veljien alueellisen koskemattomuuden takaamiseen. Vähän vaikeampi on sitten nähdä, että mitä lisäarvoa Kreikan, Turkin ja Albanian kaltaiset Nato-maat toisivat Suomen alueelliseen puolustusjärjestelmään, jostain Georgiasta nyt puhumattakaan. Taitaisi käydä samalla tavalla kuin valuuttaliitossa, että Suomen rooliksi tulisi taas se sama antajan ja maksajan rooli.
Nythän Yhdysvallat ruinaa Suomelta tuntuvasti lisää rahoitusta Naton Afganistanin fiaskon saattamiseensa päätökseensä. Kuvaavaa on, ettei Nato pääse edes konkreettisesti vetäytymään pois Afganistanista ilman Venäjän apua ja joutuu Venäjänkin avusta huolimatta hylkäämään maahan arvokasta kalustoaan. "Tankkeja Talibaneilla" - ja Taliban come back hallinto kiitttää Natoa. Se vanha neukkukalusto olikin jo kaput ja tuliterä jenkkikama tervetullutta.
Venäjä ainoa satanan valtakunta vain venäläisille.
Mielisairas Stalin toivoo noita kuolee hyvin aikaisin.
Murhaaja Leninin patsaita ei kansainvälinen yhteisö
kaataisi, vaan jaettaisiin "ilmaista tupakkaa ja viinaa".
Suomi saa EU:n rahaa
KYLLÄ SAA JA PALJON SAAKIN NIIN ALKAVAT PYÖRÄT JÄLLEEN PYÖRIÄ!
Totta puhut. Raha on vain lekkiä ja länsipankit nostavat Balttian luksukseksi pilviin. Ensin oli vain yksi raha. Huomenna taas miljoona kertaa enemmän.
Esko Seppänen ja Erkki Tuomioja ovat Natossa hekin (tosin salataikureina).
Nato ei ole käynyt vielä yhtään sotaa. Seppänen Kokoomuksen neuvonantaja.
Inflaatio aina syö aina kaikki rahat pois ja Naton aseet ovat miljardikertaisia.
Kyllä meidän kelpaa täällä kotona lännessä. Täällä kaikki oksat vain notkuvat.
Balttialle ovat kaikki länsipankit äärimmäisen tärkeitä. Aseet eivät voi loppua.
Tarja Halosen aikana tuli paha olo. Kaikki kääntyy hyväksi..Olemme Natossa.
Kyllä meidän kelpaa olla upporikas Natomaa. Meillä on koko maailman kalusto!
Kiiruusti Natoon!
Juutalaisia ei pidetä enää vääräoppisina. Rikollinen kommunisti ottaa sinulta
piiskaa. Meillä on ns. piiritystilanne kauhistuksen ympärillä. Pietari inkeriläisten
pääkaupunki. Rakennamme sinne ikäänkuin autiomaahan. Stalin hävitti infran.
Juutalaisia vainotaan enää vain kauhistuksessa. Mitäpä roskaväki ei vainoaisi.
On äärimmäisen tärkeää kuulua Natoon ja Paavo Väyrynen on vastenmielinen.
Johtaja ei hyväksynyt roskataidetta. Esim. Äänislinna on raiskattu, sen ne osaa.
Vääräoppiset juutalaiset haihtuivat kaasulla, kuten pieru erämaassa. NL hävisi
Natolle. Juutalaisia ei pidetä enää vääräoppisina. Rikollinen kommunisti saa
piiskaa. Meillä on ns. piiritystilanne kauhistuksen ympärillä. Pietari inkeriläisten
pääkaupunki. Rakennamme sinne ikäänkuin autiomaahan. Stalin hävitti infran.
Mitä joukkosurmaaja katujätkä tykkää, jos Suomi puolustaa ihmisoikeuksia?
Pyllistämällä murhaaja Leninin patsaalle; kummarrat kansainvälistä yhteisöä.
Risteilyohjuksia on meillä useita miljoonia, mutta kaikki on säästetty pahan hävittämiseen. Se on osoituksena turvallisuuden takaamisesta maailmaan.
Venäjän TV vastustaa syntyvää Euroopan Yhdysvaltoja hullun lailla.
http://www.youtube.com/watch?v=BP0gdXWc7Dc&feature=related
Olisi hullua jos ei vapailla kansoilla saisi olla omaa puolustusjärjestö Natoa.
Venäjän TV ihan vaan Putinin äänitorvi. Kyl maar tommosta pyllistän.
http://www.youtube.com/watch?v=BP0gdXWc7Dc&feature=related
EU ja Nato ovat meidän henkivakuutuksemme! Rahaa tehdään lisää!
Olisi hullua jos ei vapailla kansoilla saisi olla omaa puolustusjärjestö Natoa.
Suomi saa EU:n rahaa
KYLLÄ SAA JA PALJON SAAKIN NIIN ALKAVAT PYÖRÄT JÄLLEEN PYÖRIÄ!
Totta puhut. Raha on vain leikkiä ja länsipankit nostavat Balttian luksukseksi pilviin. Ensin oli vain yksi raha. Huomenna taas miljoona kertaa enemmän.
Esko Seppänen ja Erkki Tuomioja ovat Natossa hekin (tosin salataikureina).
Nato ei ole käynyt vielä yhtään sotaa. Seppänen Kokoomuksen neuvonantaja.
Inflaatio aina syö aina kaikki rahat pois ja Naton aseet ovat miljardikertaisia.
Kyllä meidän kelpaa täällä kotona lännessä. Täällä kaikki oksat vain notkuvat.
Balttialle ovat kaikki länsipankit äärimmäisen tärkeitä. Aseet eivät voi loppua.
Tarja Halosen aikana tuli paha olo. Kaikki kääntyy hyväksi..Olemme Natossa.
Kyllä meidän kelpaa olla upporikas Natomaa. Meillä on koko maailman kalusto!
Venäjän TV ihan vaan Putinin äänitorvi. Kyl maar tommosta pyllistän.
Vakuudet espanjalle
www.youtube.com
Venäjän telkussa nauretaan Suomen EU-roolille
EU ja Nato ovat meidän henkivakuutuksemme! Rahaa tehdään lisää!
Balttialle ovat kaikki länsipankit äärimmäisen tärkeitä. Aseet eivät voi loppua.
Tarja Halosen aikana tuli paha olo. Kaikki kääntyy hyväksi..Olemme Natossa.
Maksamme mitä vaan KUN BALTTIA ON VAPAA RIKOLLISESTA VENÄLÄISESTÄ
MIEHITYKSESTÄ.
On itsestään selvää kuulua sivitysmaiden Natoon kyllä puolustamme hyvyyttä!
http://www.youtube.com/watch?v=d4UC0i_niYU
Kiinan ja Euroopan välinen alue on rikollisen murhaaja kgb:n miehittämänä toistaiseksi! Tilanne muuttuu! Yksikään orjuuttaja murhaaja Leninin patsas
ei saa olla pystyssä alkoholisti murhaaja kusiaivon iloksi. Niskalaukaus on
korvannut pahuudessa vaalit. Duuma on vain tekaistu (Mihail Gorbatsov) !
Venäjäksi jätämme suppean alueen Moskovan ympärille!
Äänislinna on raiskattu (sen ne osaa)!
Pitää olla todella aivoinvalidi jälkeenjäänyt, jos pitää kansojen vankilaa maana!
Kauhistus ei ole valtio ja siellä rikollinen venäläinen antaa ns.niskalaukauksen.
Lopullinen ratkaisu pahiksen täydellinen loppuminen. Koittaa uusi huomen.
Työttömyyttä ylläpidetään ettei rikollisilla ole täällä kotona Natossa elämistä.
Mädännäisyys aina kun saat niskalakauksen. Hikinen rikollisen venäläisen jalka työnnetään naamaasi. Likaiset ällöttävän rikollisen venäläisen sormet työnnetään silmämuniisi. Sarjamurhaaja katujätkä. Lapset viedään jälleen kadulta ja viemäristä pöydän jalkaan kiinni ja ja ruoskitaan keskitysleireissä kuoliaaksi. Lapsia Stalinin kuolemanleirissä on yhä vaikeampi päästä tapaamaan. Martti Ahtisaari hyvä. Murhaaja Lenin miehittää yhä kaatopaikkaa. On hirveän tärkeää kuulua Natoon. Nato on täysin puolueeton. Nato puolustaa ihmisoikeuksia!
Lopullinen ratkaisu pahiksen täydellinen loppuminen.
"Nato ei ole käynyt vielä yhtään sotaa (Lopullinen ratkaisu)"
Erkki Tuomioja!
päämäärää!
Putin ei onnitellut Martti Ahtisaarta. "Kaikki ihmiset onnittelivat Martti Ahtisaarta"
Putin on polvillaan siis Naton edessä. Stalinin kuolemanleirin ilmiantaja KOM.
Arvoisa parhaat onnittelut. Putin valmistautuu jo hyökkäämään päällemme!
Nato on paras puolustus! Suomen puolustusvoimia vahvistetaan yhtälailla.
Lopullinen ratkaisu pahiksen täydellinen loppuminen.
"Nato ei ole käynyt vielä yhtään sotaa (Lopullinen ratkaisu)"
Erkki Tuomioja!
päämäärää!
(maailma katseli hullua sähköjänistä murhaaja putinia keskitysleirin uutiset)
"Nato ei ole käynyt vielä yhtään sotaa (Lopullinen ratkaisu)"
Erkki Tuomioja!
KYLLÄ !
Meidän on pakko puolustautua (hävittää vainolaisemme rikollinen NL murhaaja).
Maailman suurin kaatopaikka ja tuhoamisleiri on murhaaja leninin kuvottavan
piarun pöllähdys. Kun varastetut taulut on viety Pietariin. Lapset on viemärissä.
Putinin persen reijän piarut haisevat samat. Päätoimittajan terävä huomautus!
heh julma joukkomurhaaja putin tuijottaa pimeä tollo kyyryssä idiootti kumarsi
vaaran paikka se odottaa tilaisuutta miehittääksen meidät ja ottaaksen orjaksi
tietysti putin on polvillaan naton edessä tosin alastomana kun tiedämme rikos
ajatella se katsoo ulospäin kallosta!
Sota pahaa vastaan on aina meneillään. Emme nuku, vaan olemme
hereillä. Hornetteihin tulevat hyökkäysaseet torjumaan miehittäjä.
Nato on puolustusjärjestö. Meillä on kunnia olla oikeusvaltioiden tuki.
Varmaa on rikollisen halu jälleen hyökätä ja siitä tiedustelumme saa
päivittäin tarkkaa tietoa. Tiedämme kuinka on tärkeää saada tietoa,
ettemme ole yksin, vaan jokaisen vapaan maan tulee toimia yhdessä.
Vainolainen rahoittaa Johan Bäckmanin häpäisemään Vapaussotiamme.
Tuhansia ihmisiä puetaan harmaisiin ryysyihin ja filmataan huojumista.
Suojeluskunnat varmasti koostuvat koko Suomen kansasta ei petoksesta.
Vapaussodassa on tärkeää hävittää leninistit ja estää kommunistien valta.
Venäläiset ajettiin pois Suomesta. Suomi on osa Ruotsin ikivanhaa hyvää
kaunista ja elinvoimaista länsimaista kulttuuria, jossa Suomi aina kukoisti.
Sivistys on tullut Ruotsista. Yliopisto ja koko kansan lukutaito ja valtavan
monipuolinen yritystoiminta. Äänislinna on raiskattu (sen ne osaa). Pitää
myös muistaa, että Martti Ahtisaari sai Nobelin rauhanpalkinnon (Natoon!)
Elintarviketoimitukset jatkuvat toistaiseksi ja tuotantolaitoksia pystytetään. Saksan Königsbergissä ovat paikalliset asukkaat murskanneet pyöveli Leninin patsaan. Siellä toimii jo amerikkalainen ja japanilainen autotehdas. On täysin mahdotonta, että presidentti vapaussoturi Urho Kekkonen olisi päästänyt vainolaisen tänne. Luonnollisesti puolustusvoimat tuki Urho Kekkosta. Kohti osoitettua päämäärää.
Juna kulkee kiskoilla...
Eks ois kauheeta jos Natoa ei olisi. Silloin meitäkään ei olisi. Rikosväen pirullinen
johtaja (ystävälliset isät ja äidit on surmattu monin eri tavoin kauhistuksessa kom)
murhauttausi ja ottaisi orjaksi sivistyneen maailman. Täällä kotona Natossa oksat
notkuvat ja leipäjonossa jaetaan ilmaiseksi ruokaa. Yli puolet leipäjonossa puhuu
venäjää. Se on hämmästyttävää, mutta eri tavoin tutkimus on tuonut tämän esille.
Arvostamme vapaita vaaleja. Vedet tulevat ja menevät. Nato on täysin puolueeton.
Vainolainen rahoittaa Johan Bäckmanin häpäisemään Vapaussotiamme.
Tuhansia ihmisiä puetaan harmaisiin ryysyihin ja filmataan huojumista.
Suojeluskunnat varmasti koostuvat koko Suomen kansasta ei petoksesta.
SUOMEN VAPAUSSOTA 1918
Suomi ja Viro voittivat omat VAPAUSSOTANSA ja jäivät itsenäisiksi tasavalloiksi.
Eks ois kauheeta jos Natoa ei olisi. Silloin meitäkään ei olisi. Rikosväen pirullinen
johtaja (ystävälliset isät ja äidit on surmattu monin eri tavoin kauhistuksessa kom)
murhauttausi ja ottaisi orjaksi sivistyneen maailman. Täällä kotona Natossa oksat
notkuvat ja leipäjonossa jaetaan ilmaiseksi ruokaa. Yli puolet leipäjonossa puhuu
venäjää. Se on hämmästyttävää, mutta eri tavoin tutkimus on tuonut tämän esille.
Arvostamme vapaita vaaleja. Vedet tulevat ja menevät. Nato on täysin puolueeton.
Onneksi Suomen viisas kansa sanoo Natolle ei.
Eks ois kauheeta jos Natoa ei olisi. Silloin meitäkään ei olisi. Rikosväen pirullinen
johtaja (ystävälliset isät ja äidit on surmattu monin eri tavoin kauhistuksessa kom)
murhauttausi ja ottaisi orjaksi sivistyneen maailman. Täällä kotona Natossa oksat
notkuvat ja leipäjonossa jaetaan ilmaiseksi ruokaa. Yli puolet leipäjonossa puhuu
venäjää. Se on hämmästyttävää, mutta eri tavoin tutkimus on tuonut tämän esille.
Arvostamme vapaita vaaleja.Vedet tulevat ja menevät. Nato on täysin puolueeton.
Puolustuspoliittisen selontekomme mukaan se olisi aivan hirveän tilanne ja meillä
olisi edessä täydellinen tuhoutuminen. Rikollinen ilman vaaleja kaatujätkä tappaa.
Kasvava huomio kiinnitetään mm. terrorismiin, joukkotuhoaseiden leviämiseen, kyberhyökkäyksiin ja energiaturvallisuuden häiriöihin. Olemme myös ryhtyneet rakentamaan väestöämme suojaavaa ballistista ohjuspuolustusjärjestelmää.
Nato on täysin puolueeton.
Totta! Yhdistyneiden kansakuntien puolustusjärjestö on Nato (YK CIA).
Kasvava huomio on esim. terrorismiin, joukkotuhoaseiden leviämiseen, kyberhyökkäyksiin ja energiaturvallisuuden häiriöihin. Olemme ryhtyneet tekemään väestöämme suojaavaa ballistista ohjuspuolustusjärjestelmää.
Meillä on paikkatietojärjestelmä ja risteilyohjukset. Punainen Risti kuuluu
Natoon. Järjestöjä kaikkialla puolustaa Nato. Eurooppa ja Yhdysvallat ovat liittolaisia. Hyvä tieto, että Kaukoitä on suuntautunut myös Yhdysvaltoihin.
Japani on myös meidän liittolainen. Murhaaja Leninin patsaat maailmassa
räjäytetään sitä mukaan kun vainolainen pieni yksinäinen kopla vetäytyy uuniin.
sitä mukaan kun vainolainen pieni yksinäinen kopla vetäytyy uuniin.
heh hvetin tulee se joutaakin
Hassua kun pelkkä katujätkä miehittää noin isoa ei kenenkään maata RUS.
Lännen kupla paisuu. Supermarketit. Saavat (promille) tanssia diskossa.
Mainitsemasi katujätkä menetti jo ajat sitten todellisuuden tajun elämästä.
Lännen kuplalla tarkoitetaaan meidän business-aluetta "kgb" ei voi tajuta.
Kupla paukahtaa. Häkki odottaa. Oikea hammaslääkäri tarkistaa hampaat.
Paisuu - tehtaita kauppoja hotelleja vedämme kaasu- putkia, teitä. Johtajan toivomukset täytetään. H oli eniten oikeassa. Kenraali Patton käski Saksan virkakoneiston pysyä paikoillaan. Samoin kuningas määräsi virkakoneiston
pysymään paikoillaan, kun vainolainen tunkeutui. Suomen vapaussota 1918.
Hävitettiin vaara. Huligaanit hirveä roskaväki rikolliset venäläiset ajettiin pois.
Hassua kun pelkkä katujätkä miehittää noin isoa ei kenenkään maata RUS.
Huippua elämme hyviä aikoja. Koko Karjala odottaa uutta aamun koittoa!
Venäjäksi jätämme pienen alueen Moskovan ympärille. NL:n loppu hävisi.
Nato on täysin puolueeton.
Totta! Yhdistyneiden kansakuntien puolustusjärjestö on Nato (YK CIA).
Kasvava huomio on esim. terrorismiin, joukkotuhoaseiden leviämiseen, kyberhyökkäyksiin ja energiaturvallisuuden häiriöihin. Olemme ryhtyneet tekemään väestöämme suojaavaa ballistista ohjuspuolustusjärjestelmää.
Meillä on paikkatietojärjestelmä ja risteilyohjukset. Punainen Risti kuuluu
Natoon. Järjestöjä kaikkialla puolustaa Nato. Eurooppa ja Yhdysvallat ovat liittolaisia. Hyvä tieto, että Kaukoitä on suuntautunut myös Yhdysvaltoihin.
Japani on myös meidän liittolainen. Murhaaja Leninin patsaat maailmassa
räjäytetään sitä mukaan kun vainolainen pieni yksinäinen kopla vetäytyy uuniin.
Lännen kupla paisuu. Supermarketit. Saavat (promille) tanssia diskossa.
Mainitsemasi katujätkä menetti jo ajat sitten todellisuuden tajun elämästä.
Lännen kuplalla tarkoitetaaan meidän business-aluetta "kgb" ei voi tajuta.
Kupla paukahtaa. Häkki odottaa. Oikea hammaslääkäri tarkistaa hampaat.
Paisuu - tehtaita kauppoja hotelleja vedämme kaasu- putkia, teitä. Johtajan toivomukset täytetään. H oli eniten oikeassa. Kenraali Patton käski Saksan virkakoneiston pysyä paikoillaan. Samoin kuningas määräsi virkakoneiston
pysymään paikoillaan, kun vainolainen tunkeutui. Suomen vapaussota 1918.
Hävitettiin vaara. Huligaanit hirveä roskaväki rikolliset venäläiset ajettiin pois.
Eks ois kauheeta jos Natoa ei olisi. Silloin meitäkään ei olisi. Rikosväen pirullinen
johtaja (ystävälliset isät ja äidit on surmattu monin eri tavoin kauhistuksessa kom)
murhauttausi ja ottaisi orjaksi sivistyneen maailman. Täällä kotona Natossa oksat
notkuvat ja leipäjonossa jaetaan ilmaiseksi ruokaa. Yli puolet leipäjonossa puhuu
venäjää. Se on hämmästyttävää, mutta eri tavoin tutkimus on tuonut tämän esille.
Nato ei ole käynyt vielä yhtään sotaa. Lopullinen ratkaisu on tulossa.
Nato on maailman suurin rauhanjärjestö sanoo Erkki Tuomioja Nato.
Yhdistyneiden kansakuntien tärkein tehtävä on hävittää NL tyystin pois!
(Ainoa ja tärkein sota on paholaisen = NL hävittäminen täältä ikiajoiksi).
On itsestäänselvyys kuulua Natoon! Nato on todellakin täysin puolueeton!
Kaikki muu on on ollut vain harjoitusta. Murhaaja Saddam Hussein on
jo koko maailman riemuksi hirtetty. Kansa toisensa jälkeen vapautuu
Naton avulla. Köyhyys poistuu Naton avulla! Vaurastumme Naton avulla.
Tshetshenian pakolaishallituksen johtaja Ahmed Zakajev on edelleen
pakolaisena ja virallisen turvapaikan saaneena Lontoossa.
Tshetshenian pakolaishallitus toimii Lontoosta käsin. Sivistysmaat on Nato.
Ahmed Zakajevin nimitti virkaan Aslan Mashadov vuonna 1997 ja uudelleen Abdul-Halim Saidulajev vuonna 2006.
" Täällä kotona Natossa oksat notkuvat ja leipäjonossa jaetaan ilmaiseksi ruokaa. Yli puolet leipäjonossa puhuu venäjää. Se on hämmästyttävää, mutta eri tavoin tutkimus on tuonut tämän esille."
Kun 100 miljoonaa venäläisiksi valehdeltua näkee nälkää, ketkä käy ostoksilla?
Vielä ei kannata synnyttää! Natoa odotetaan. Eteemme heitetään kukkia!
Tshetshenian pakolaishallitus toimii Lontoosta käsin. Sivistysmaat on Nato.
Paavo Väyrynen on vastenmielinen.
Juutalaisia vainotaan enää vain kauhistuksessa. Mitäpä siellä ei vainottaisi.
Kenraali Airon ja kenraali Pattonin mukaan tässä mennään eteenpäin!
Kohti osoitettua päämäärää. Maailman rauhaa! Natossa ollaan turvassa.
Lännen kupla paisuu. Supermarketit. Saavat (promille) tanssia diskossa.
Mainitsemasi katujätkä menetti jo ajat sitten todellisuuden tajun elämästä.
Lännen kuplalla tarkoitetaaan meidän business-aluetta "kgb" ei voi tajuta.
Kupla paukahtaa. Häkki odottaa. Oikea hammaslääkäri tarkistaa hampaat.
Paisuu - tehtaita kauppoja hotelleja vedämme kaasu- putkia, teitä. Johtajan toivomukset täytetään. H oli eniten oikeassa. Kenraali Patton käski Saksan virkakoneiston pysyä paikoillaan. Samoin kuningas määräsi virkakoneiston
pysymään paikoillaan, kun vainolainen tunkeutui. Suomen vapaussota 1918.
Hävitettiin vaara. Huligaanit hirveä roskaväki rikolliset venäläiset ajettiin pois.
Kukaan ei voi antaa uudesta budjetista ja siihen johtavista syistä kaikkia tietoja.
Matti Rönkä ei paljasta: "Putin ei edusta venäläisiä, eikä Venäjää millään lailla".
Venäläiset hävisivät murhaaja Lenille ja murhaaja Stalinille. Venäläiset saivat
ns. niskalaukauksen. Yksinäinen Putin edustaa venäläisten vastustajaa kgb:tä.