Aaro on elossa

18765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ei hemmetti. Tämä alkaa olla jo yhtä paksua kuin Sallan herääminen kuolleista Kentaurin possahduksen jälkeen.

Äänestä

Älä muuta virka! Tai sit Anni vaa kuvittelee kaiken? Emmä tiiä. Ihan utopistista! Voiku tuota nyt uskoa , että käsikirjoittajat ovat näin idiootteja!?!? Eiks toi kuvio oo jo käyty.. Ku kaunareissa konsanaan.

Äänestä
  • Salkkareiden käsikirjottajat on juurikin noin urpoja, idiootteja, perverssejä, homopedofiilejä ja sukuun nus-sit-tuja molopääidareita. Ei niiden kupan ja insestin pehmittämissä aivoissa liiku mitään muuta ku Aaro, Ero ja kauhea kasa sairaita perverssejä fantasioita. Lääkityksessähän ne on ja terapian tarpeessa mutta eivät tyhmät käy! Runkkaavat vaan tuollaista aivopaskaa ja maikkari maksaa. SAIRASTA!!!

    Äänestä

*Voiko.

Äänestä

Salkkarit on täyttä paskaa. Ajatteleeko käsikirjottajat että niillä on todellakin varaa kirjottaa ihmisiä ulos sarjasta kuolemalla ja sitten 2-5 vuoden päästä kuollut hahmo palaakin takasin sarjaan? Ja tämä ei ole enää edes kovin yllättävää. Tämä juonikuvio on pilannut koko sarjan.

Äänestä

Jos Anni ei kuvitellut eikä nähnyt harhoja, hänen on täytynyt tietää Aaron olemassaolosta jo aiemmin. Sen verran yllätyksetön ja itsestäänselvä repliikki "Onko poika kunnossa? oli.

Ai niin, eihän se oikea Anni Vatanen/Vanala ollutkaan, vaan joku, jonka oikeaa henkilöllisyyttä emme tiedä.

Äänestä

No ei se olekkaan aaro tai eero vaan niiden kolmoisveli IIRO!! :D taas olin niiiiin oikeessa!!

Äänestä
  • No se on Aaro. Lopputeksteissä ja Salkkareitten kotisivulla lukee niin...

    Äänestä

Vitun spoileri. Etkö osaa laittaa spoilerivaroitusta otsikkoon?

Äänestä

Silloin kun Lasse etsi raskaana olevaa Paulaa, niin hän keksi avata Aaron haudan ja silloinhan siellä arkussa oli jonkun mädäntynyt ruumis? Toivottavasti selittävät edes kunnolla, miten Aaro onnistui lavastamaan itsensä sillä tavoin kuolleeksi.

Ja toivottavasti Laura palaa myös sarjaan ja pääsee pois hullujen huoneelta, kun hänhän on ollut koko ajan oikeassa Aarosta :D

Äänestä
  • Aaro ei ollut kuollut, vaikka luultiin. Anni ilmeisesti haki Aaron ruumiin pois muiden huomaamatta ja vaihtoi tilalle jonku Aaron näköisen miehen.

    Äänestä

Hyvä juttu!!! tulee taas jännitystä ja elämää sarjaan.

Mä toivon kanssa että myös Laura palaisi sarjaan.

Äänestä

Uusi tuottaja Marko Äijö on muuttanut käsitystämme Salkkareista. Edellisen tuottajan aikana ei herätetty kuolleita eloon, mutta nyt ollaan potkua saatu sarjaan Äijön myötä. Muutenkin tää on mun mielestä ihan paras kausi... Aleksanterin kuolema, Sepon hirttoyritys, Aaron paluu... Salkkari elää kultakauttaan :)

Äänestä
  • Vitut... Koskaa ollutkaan kultakautta tällä sarjalla....

    Äänestä

  • Äijöhän on tuottanut Salkkareita jo ties kuinka kauan - tosin aiemmin nimellä Marko Rauhala.

    Äänestä

Luulen että anni oli hautaustoimistolla töissä ja vaihtoi aaron hauta-arkkuun jonkun muun

Äänestä
  • Joo mut muistan jotenkin että Eero istuskeli Aaron avoimena olleen arkun äärellä pitkät tovit heittämässä hyvästejä veljelleen.... justhan tuo tuli tän kesän uusinnoissa.

    Äänestä

anni on oikeasti noita-akka joka kloonaa aaroeeron näköisiä pöljiä. saatuaan vihdoin serverin, anni kloonaa tusinan servereitä jotka syövät pihlajakadun asukkaat elävältä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ggzgggggzggzgfggfzgg kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/ohjelmat/sivusto2008.shtml/draama/salatut_elamat/uutiset_syksy_2012?1607563

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu