Hei
haluaisin tietoa onko kellään teillä ollut tallaisia oireita?syön nyt lyricaa 300mg vuorokaudessa jotta voin olla pystyssä ja kotona. haluaisin kuitenkin mennä töihin mutta miten on mitä luulette?
haluaisin tietoa onko kellään teillä ollut tallaisia oireita?syön nyt lyricaa 300mg vuorokaudessa jotta voin olla pystyssä ja kotona. haluaisin kuitenkin mennä töihin mutta miten on mitä luulette?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minkälainen työpaikka sinulla on? Onko mahdollista että työpaikkasi muutetaan juuri sinulle sopivaksi? Entä se mahdollisuus että olet osaaikaa saikulla ja osaaikaa töissä?
KAikki tämä on paljotlit kiinni siitä mitä sinä haluat.
Itse olen liikuntarajotteinen. Olin kahdeksan vuotta yhtäkyytiä saikulla kun selkäni ja kummatkin lonkkaniveleni leikattiin,selkä on leikattu jo kaksi kertaa. Nyt olen ollut kolme vuotta puoliaikaa töissä ja puoliaikaa sairaseläkkeellä. Olen viihtynyt erittäin hyvin. Nyt vain on tiedossa uusi leikkaus toiseen lonkkaaan jatkosta en osaa tällähetkellä sanoa mitää. Päivä kerrallaan.
Olen kuitenkin erittäin kiitollinen näsitä kolmestakin vuodesta joilla sain työkykyäni pidennettyä.
Miksi luustoni kuluu sitä ei tiedetä. Minula ei ole reumaa eikä mitään muutakaan sairautta mikä aiheuttaisi luuston kulumisen tällätavalla. Olen vain synytnyt tällaseksi.
Millaisia oireita sinulla on ja kuinka pitkältä ajalta? Minä olen joutunut sietämään jo 5 vuotta alaselän kiputiloja. Hermojuuriplokadia laitettiin elokuussa mutta ei mitään apua tullut siitäkään. On kuntoutusjaksot takana ja fysikaaliset hoidot...Kipulääkkeitä joudun ottamaan päivittäin, kyllästyttää jo. Sairaslomalla joudun välillä oleen , laitoshuoltaja ammatiltani.
Niin äsköinen tarkoitettiin nim:merkille sokeri.