jokainen biokemiaa rehellisesti tutkinut on kreationisti: tuollaistta ei synny itsestään.
Evoluutikot eivät ymmärrä biokemian perusteita
5
101
Vastaukset
No true scotsman-argument ftw!
- jehovan kuva
Rehellisiä ihmisiä on biokemiassakin murheellisen vähän.
- Apo-Calypso
Älä murehdi, Behen ja Leisolan kaltaisia taikuskoisia ja epärehellisiä pellejä on surkean vähän myös biokemistien joukossa.
- karvainen apina
Biokemia onkin yksi kreationismin kulmakivistä.
Ei biokemiallisia reaktioita voi syntyä sattumalta vaan joku ne on suunnitellut. Esimerkiksi proteiinisynteesi on niin monimutkainen prosessi ettei se voi syntyä sattumalta. Tätä eivät evokit koskaan ajattele vaan he kuuntelevat gurujen ilosanomaa ja heidän voimauttavan kohtaamisen jälkeen levittävät Oppia, tätä salakavalaa tieteenvastaista evohypoteesia hatusta vedettyjen pitkien ajanjaksojen kuorrutuksella."Biokemia onkin yksi kreationismin kulmakivistä."
Ja siksipä kreationismi kumoutuukin.
"Ei biokemiallisia reaktioita voi syntyä sattumalta vaan joku ne on suunnitellut."
Biokemialliset reaktiot eivät tapahdu sattumalta, vaan luonnonlakien mukaisesti.
"Esimerkiksi proteiinisynteesi on niin monimutkainen prosessi ettei se voi syntyä sattumalta. Tätä eivät evokit koskaan ajattele vaan he kuuntelevat gurujen ilosanomaa ja heidän voimauttavan kohtaamisen jälkeen levittävät Oppia, tätä salakavalaa tieteenvastaista evohypoteesia hatusta vedettyjen pitkien ajanjaksojen kuorrutuksella."
Haha. Kuuntelisit sinäkin, ettet jatkuvasti hakkaisi päätäsi seinään: kukaan ei luule, että nykyinen proteiinisynteesi olisi syntynyt sattumalta. Todisteiden mukaan se nimittäin on pitkällisen muuntelun ja valinnan tulosta. Opettele ensin miten evoluutioteorian mukaan asiat ovat tapahtuneet ja miten eivät, ennen kuin esität mietelmiäsi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24645322Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19010849Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 341576
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500