Poliisitutkimusten takia Kepun vaalikassa pieneni

Aiemmin Kepun vaalikassasta suurin osa oli nk. hämärärahaa. Nyt kun poliisi tekee tehotutkimusta Kepun rahoituksesta, puolueen vaalikassa on pienentynyt kuin pyy maailmanlopun edellä.

Enään ei voi kähmiä Nuorisosäätiöstä tai KMS:stä.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kekkonen ja kommunistit saivat rahaa neukkulasta. Kekkonen ja korsimo saivat rahaa moskovasta jopa maalaisliiton sisäiseen puhdistukseen isänmaallisiata ja rehellisistä poliitikoista. Nykyiset kepu-satraapit ovat stalinin ja Kekkosen valittujen jälkeläisiä, elleivät juuri 1. polven voideltuja.

Äänestä
  • Tosiaan oli meno kepussa kuin Neuvostoliitossa. Persona non gratat pakotettiin syrjään. Kekkonen huomasi jopa sotasyyllisyysfarssissa mahdollisuuden siirtää pari hankalaksi kokemaansa puoluetoeriaan sivuun. Kukkonen ja Reinikka.

    Äänestä

  • Sisäinen puhdistus kirjoitti:

    Tosiaan oli meno kepussa kuin Neuvostoliitossa. Persona non gratat pakotettiin syrjään. Kekkonen huomasi jopa sotasyyllisyysfarssissa mahdollisuuden siirtää pari hankalaksi kokemaansa puoluetoeriaan sivuun. Kukkonen ja Reinikka.

    Olisiko Sofie Oksasen seuraava kirja "puhallus", jossa käsitellään neuvostokortilla pelaamista ja omien etujen tavoittelua myymällä kansalliset edut vieraille. Kohteena voisi olla mm. maataloustukiais-ikiliikkujan keksiminen toimimaan valtion ja kuluttajien varoilla. Puhallus tehtiin saavuttamalla sisäpoliittinen hegemonia stalinin ja neukkulan avulla.

    Äänestä

  • Maanpetos kirjoitti:

    Olisiko Sofie Oksasen seuraava kirja "puhallus", jossa käsitellään neuvostokortilla pelaamista ja omien etujen tavoittelua myymällä kansalliset edut vieraille. Kohteena voisi olla mm. maataloustukiais-ikiliikkujan keksiminen toimimaan valtion ja kuluttajien varoilla. Puhallus tehtiin saavuttamalla sisäpoliittinen hegemonia stalinin ja neukkulan avulla.

    Tarja Halonnen vaati aikanaan Neuvostoliittoon liittymistä, joten hänen ja Riihisäätiön toimet sopivat kuvaukseen-

    Äänestä

  • lisähuomauttaa, kun on sopiva paikka aiheelle. Lukekaa kaikki kepulaisetkin taas tämä.

    Matti Kekkonen myönsi televisiohaastattelussa Neuvostoliiton vaikuttaneen isänsä Urho kekkosen kautta Suomen sisäisiin asioihin (sisäpolitiikkaan).
    Luulen Matti Kekkosen tienneen, mistä puhuu, sillä olihan hän aikalailla lähellä kepua ja noita aikansa kuvioita.
    (käytän nimitystä kepu, koska se on selkeintä..Kaikki tietävät silloin, mistä puolueesta on kyse).

    Äänestä

Halosen lähdettyä poliisi uskaltaa tutkia SDP:n Riihisäätiötä. Mitä kaikkea sieltä vielä paljastuukin!!!

Äänestä

Ensimmäisenä vankilaan joutuvat Kaikkonen ja Vihriälä. Seuraavassa aallossa sitten mukaan tulee lisää kepuvaikuttajia...

Äänestä
  • Kansainvälisestikin on erittäin poikkeuksellista, että kaksi peräkkäistä saman puolueen pääministeriä joutuu eroamaan ja jättämään kautensa kesken vehkeilyiden ja muun epämääräisen toimintansa seurauksena.

    Äänestä

  • fax-lautakasa kirjoitti:

    Kansainvälisestikin on erittäin poikkeuksellista, että kaksi peräkkäistä saman puolueen pääministeriä joutuu eroamaan ja jättämään kautensa kesken vehkeilyiden ja muun epämääräisen toimintansa seurauksena.

    Mitähän luurankoja Juha Sipilän kaapeissa on?

    Äänestä

Mitähän "hämärärahaa"?

Keskustaa on rahoittaneet monet yrittäjät. Mitä häm'ärärahaa tuo on? Jos noista yritysten "hämärärahoista" puhutaan vaalirahoituksen yhteydessä niin kohde on täysin väärä. Eniten tuota "hämärärahaa" saa Kokoomus. Niin tulee saamaan myös seuraavissa kuntavaaleissa edelleenkin. Toiseksi eniten "hämärärahaa" saa RKP.

Mutta jos puhutaan oikeasta korrutiorahasta sitä saa DEmarit ihan avoimesti eikä siitä kukaan kirjoittele mitään. Se Soppatykki ja muutama hernekeiton jakaja tarkoittaa suomeksi l'ähes miljoonaa euroa avointa korrutiorahaa. Sitä korruptoitunutta toimintaa nähdään lähes joka päivä jopa eduskunnassa. Tapaus Valto Koski siitä räikein esimerkki noin neljän vuoden takaa.

SAK:sta sanottiin Valto Koskelle että, koska ME rahoitamme, kansanedustajat ei silloin sooloile!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kepuliveljet kirjoitti:

Aiemmin Kepun vaalikassasta suurin osa oli nk. hämärärahaa. Nyt kun poliisi tekee tehotutkimusta Kepun rahoituksesta, puolueen vaalikassa on pienentynyt kuin pyy maailmanlopun edellä.

Enään ei voi kähmiä Nuorisosäätiöstä tai KMS:stä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu