taxi

Voihan poijan pieru kun akat nauro sinulle, kun yritit Mersullas karkuun.Ei se 200 E Mersus oikein kulje kun netistä tarkistettiin se,vaihdahan uusi auto eihän ne Taxissa noin huonot autot voi olla Meinasit vanhan ukon jalkoihin jäädä,kyllä siinä naurua riitti pitkäksi aikaa ,menitö metsään häpeämään vai alkoiko merkkivalot palamaan kun niin savuutti se auto.
5225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yrittikö vaari kirjoittaa Autot ja liikenne-palstalle?
Hanki klasit.

Äänestä
  • Mitkä klasit vaari ei niitä tartte.Lappajärveläiset tarttevat, kun vieras tulee pitäjään niin katsotaan silmät tapilla.Vanha sanonta kuuluu että Lappajärveläisillä on silmät ohimoilla niinkuin hulluilla yleensäkki,eihän siellä ole liikennettäkään muutama auto joskus menee ehheheheh

    Äänestä

  • oike palsta kirjoitti:

    Mitkä klasit vaari ei niitä tartte.Lappajärveläiset tarttevat, kun vieras tulee pitäjään niin katsotaan silmät tapilla.Vanha sanonta kuuluu että Lappajärveläisillä on silmät ohimoilla niinkuin hulluilla yleensäkki,eihän siellä ole liikennettäkään muutama auto joskus menee ehheheheh

    Lappajärvellä ollaankin tietoosia maaliman menosta. Elethän luantua säästellen, eikä turhia kaahailla ja saastutella ympäristöä. Osaamma ajaa jopa polukupyärällä ja pystymmä kävelemhänkin, emmä tarvitte "mersuja" joka huussireissulla. Kunto senkun kasvaa. ja kuntalaaset pysyy virkiänä.

    Äänestä

Mersu ei ole auto vaan kulkuneuvo ja sille nauraa nykyään kaikki.

Äänestä
  • M'oon ihan samaa miälipualta tuasta asiasta, tientukkoonaha ne mersut on. Jos mä auton hommaasin, niin kyllä so'lis Saappi, ainua auto, muut on pelekkiä jälijennöksiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


18,30 paapali kirjoitti:

Voihan poijan pieru kun akat nauro sinulle, kun yritit Mersullas karkuun.Ei se 200 E Mersus oikein kulje kun netistä tarkistettiin se,vaihdahan uusi auto eihän ne Taxissa noin huonot autot voi olla Meinasit vanhan ukon jalkoihin jäädä,kyllä siinä naurua riitti pitkäksi aikaa ,menitö metsään häpeämään vai alkoiko merkkivalot palamaan kun niin savuutti se auto.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu