Tapa se

Hyvä niin

Tuo tapa se käskytys kyllä tarkoittaa sitä, että tulee aikanaan tuomiota noille osallisille taponyrityksestä.. toivottavasti menee käräjille ja myös saavat tuomiot

Narripaidat voisi sulkea rangaistuksena sarjasta kaudeksi.. olisi urheilullinen tuomio

26

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cvghyj

      Toivotaan niin, Tuossa uusimmassa videossa näkee kuinka pitkälle typeryydessä on menty, mitä raakempi "teurastus" niin sitä enempi yleisö taputtaa ja hurraa, alkaa olla sairasta jo, ja reilu peli kaukana!

    • 6+6+6

      Selvästi suunniteltu juttu. Muut jokeripelaajat tulivat muuriksi ympärille niin että pieksäntä saa jatkua rauhassa.
      Yhden kauden pelikielto Jokereille suositellaan plus oikeuden antamat henkilökohtaiset rangastukset.

    • 260670jh

      Sairas on ihminen. Ei enään saisi lisääntyä ihminen.

    • Iltalehti spekuloi

      Oliko kyseessä polakki Tomek "Tapa se" Valtonen? IL spekuloi.

    • ferra555

      Te tyhmät ette ole koskaan pelanneet mitään miesten lajia. Siellä lentää kova herja ja uho. Kukkahattutädit ja sedät ei ymmärrä. Katsomo huutaa samaa sikaa ja kuole eikä kukaan haasta oikeuteen.

      • Oikea laita

        On tullut seurattua lätkää n. 40 vuotta, ja mukaan on mahtunut kaikenlaisia mielipiteitä. Edustamasi "äijämäinen" tulkinta lajista kdertoo, ettei taida olla edes sinulla päätä minne laittaa mitään. Lätkä on kova ja otaava laji, mutta kusipäiset ohjeet sekä otteet eivät todella kuulu kaukaloon.


      • Lätkäboikotti

        Onpa sinulla typerä "miehisyyden harha". Ei ole mitään miehistä tuollaisessa kaukalotoiminnassa - eikä sinun arvomaailmassasi. Minä olen kerran soittanut poliisit naapuriin tuollaisen "miehen" takia. Oli kova lätkäfani, ja aina puhui, miten tappelu on jääkiekon suola. Piti myös vaimoaan nyrkin ja hellan välissä. Kukkahattusedät hakivat muutamankin kerran putkaan. Tuollaisesta arvomaailmasta ne pikku Ben-Amorit ponnistaa.
        Myös kusipäisimmät naapuruston teinit ovat jääkiekkoilijoita. Aika unohtaa sanahelinä lätkäharrastuksen kasvatuksellisista vaikutuksista.


      • miestenlajista

        Et ole tainnut urpo edes päästä miesten lajeihin. Plätkäjätkät ei ole lähellekkäään miehiä. Ja fanit näyttää olevan puhtaasti paskahousuja.


      • mies32
        Lätkäboikotti kirjoitti:

        Onpa sinulla typerä "miehisyyden harha". Ei ole mitään miehistä tuollaisessa kaukalotoiminnassa - eikä sinun arvomaailmassasi. Minä olen kerran soittanut poliisit naapuriin tuollaisen "miehen" takia. Oli kova lätkäfani, ja aina puhui, miten tappelu on jääkiekon suola. Piti myös vaimoaan nyrkin ja hellan välissä. Kukkahattusedät hakivat muutamankin kerran putkaan. Tuollaisesta arvomaailmasta ne pikku Ben-Amorit ponnistaa.
        Myös kusipäisimmät naapuruston teinit ovat jääkiekkoilijoita. Aika unohtaa sanahelinä lätkäharrastuksen kasvatuksellisista vaikutuksista.

        Nimenomaan. Ben-Amor on joutumassa syntipukiksi valmentajiensa puolesta, MUTTA myös Valtonen ja Lämsä ym. olisivat vain uhrilampaita. Oikeita syyllisiä on tuhansia, kaikki ne väkivaltaa ihannoivat "lätkäjätkät", jotka ovat omaan kiekkokuplaansa synnyttäneet muuhun yhteiskuntaan täysin yhteensopimattoman "V-koodin" hallitseman lajin. Ensimmäisenä tulee mieleen V:n isä Petteri Sihvonen, mutta hänkin on vain yksi monista. Samanlaisiahan oli yleisökin puolillaan, kuten videosta näkyi.
        Jeesustelua nostaa tämä yksi tapaus tapetille, kun vastaavaa on nähty jo vuosia. Yleensä vaan pahoinpitelijä ei ole osannut lyödä kuten benkku, eikä uhrina ollut kansallissankari, joten ei kohua, vaan taputuksia ja ihailua kovuudesta.


      • kjuw 2ow

        Ja matalaotsainen paviaani käskee apinalaumaa tappelemaan.
        Ja rupusakki katsomossa taputtaa karvaisia käsiään..


    • sponssit

      Keitäs on ne Jokereiden ja Hifkin sponsorit, että osais kiertää nää firmat kaukaa.

      • poikotti

      • poikotti

      • Huonoja ovat

        Kannattais boikotoida näitä sivuja (Suoli24 on Narrien sponssi).


      • säsaat potkut
        Huonoja ovat kirjoitti:

        Kannattais boikotoida näitä sivuja (Suoli24 on Narrien sponssi).

        menee sananvapaus, jos kaikkea boikotoi...


      • sponssit
        poikotti kirjoitti:

        täällähän näitä on liuta

        http://www.jokerit.com/?id=115

        No perskutarallaa, Jokereiden yhtenä sponsorina on suomen terveystalo, hauska yhteensattuma.


    • ikuinen pelikielto

      Tekohan on suorastaan törkeä, kun yllytetään ja myös toteutetaan pahoinpitely ja vielä takaapäin

      • tutkinut!

        mikä ihmeen pahoinpitely??? tosi outo näkemys. Itseasiassa omat pahoinpitelivät pelleä viime matsissa kahteen kertaan, oikein porukalla taputtelivat päähän. ihme kyllä mies ei näytellyt pyörtynyttä.


    • reilusti turpaan

      Jääkiekko on kontaktilaji kuten nyrkkeily ja UFC vapaaottelukin ovat sitä.

      Jos päähän hakkaaminen olisi nyrkkeilyssä pahoinpitelyä pitäisi matseihin tuoda aina poliisit paikalle ja ensimmäisestä lyönnistä rautoihin ja kiven sisään.

      Kaikissa kontaktilajeissa tapahtuu pahoinpitelyjä, mitkä kuuluvat lajin kuvaan, ei jääkiekko ole tässä mielessä mikään poikkeus.

      Mitä jos jääkiekon säännöstöihin tulisi hakkaaminen sallituksi, mutta siitä saisi vain 2 min rangaistuksen. Mitä eroa jääkiekolla ja UFC:llä olisi tällöin, jos pahoinpitely tehtäisiin sallituksi?

      Mielestäni jääkiekossa pahoinpitely on jo nyt sallittua (väkivaltaisuus sääntö), eikä se kuulu mitenkään rikoslain piiriin, tässä on nyt medialla mennyt pahasti vellit ja puurot sekaisin.

      • ei voi verrata

        Jääkiekossa kohde on kiekko, mutta nyrkkeilyssä kylläkin se kohde on suoraan toinen ihminen


      • kiekkoilutarina
        ei voi verrata kirjoitti:

        Jääkiekossa kohde on kiekko, mutta nyrkkeilyssä kylläkin se kohde on suoraan toinen ihminen

        Väärin meni, jääkiekossa puolustukselle on olennaista pysäyttää mies, irtokiekon hoitaa toinen pelaaja. Ne jotka tuijottelee laatikossa pelkästään kiekkoa, istuvat äkkiä penkin päässä mietiskelemässä mitä tuli tehtyä.


      • edellinen
        kiekkoilutarina kirjoitti:

        Väärin meni, jääkiekossa puolustukselle on olennaista pysäyttää mies, irtokiekon hoitaa toinen pelaaja. Ne jotka tuijottelee laatikossa pelkästään kiekkoa, istuvat äkkiä penkin päässä mietiskelemässä mitä tuli tehtyä.

        joo miestä pelataan, mutta kiekko on se kohde jota maaliin yritetään eikä ajeta takaapäin ja hakata nyrkeillä noin ei kukaan opeta


      • kiekkoilutarina
        edellinen kirjoitti:

        joo miestä pelataan, mutta kiekko on se kohde jota maaliin yritetään eikä ajeta takaapäin ja hakata nyrkeillä noin ei kukaan opeta

        heh, tietenkin kiekko on se jota maaliin yritetään, siksi miestä on otettava ettei se kiekko sinne maaliin mene.


    • SitäSunTätä

      Katsojat kauhistuivat videosta.....Ei nuo videolla näkyvät katsojat nyt mielestäni niin kovin kauhistuneita ole. Mutta niinhän se on että pelaajan tekoa jäällä puolustellaan. Sama teko kadulla ....ja lähtöpassit tulis joukkueesta

      • katukaukalo

        Edeleenkään, ei kannata verrata kaukaloa ja katua, kadulla ei saa taklata millään säännöillä.


    • Juha8222222

      Siis tyypit hei, lukekaa tää kommentti joka on älykäs kuten kirjoittajakin tietääkseni vaikka kyllähän mua tyhmäksikin on haukuttu(koulussa eritoten) ;

      Siis päällekarkaus Ben Amorin malliin on anteeksiantamatonta mutta herran jumala ei kannata haastaa valmentajaa oikeuteen jonkun huutelun takia vaikka se olikin radikaalia mutta en usko millään että Valtonen tarkoitti oikeasti että Peltonen pitäisi tappaa.
      Hän vain käski että pieksä se, ja kommentti älä tapa on saanut ehkä liikaa puhetta koska hän ei oikeasit tarkoittanu...

      Toki tuollaisesta käskytyksestä täytyy antaa rangaistus myös valmentajalle mutta herätkää nyt haloo ei hän oikeasti tarkoittanu että Peltonen pitäisi tappaa.
      Naurattaa tällainen hahahaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      96
      9453
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4917
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      50
      4609
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      8
      2388
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      100
      1586
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      43
      1420
    7. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      53
      1330
    8. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1286
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1262
    10. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      47
      1249
    Aihe