Pääministerin morsian -nimisen kirjan kirjoittajana tunnettu Susan Ruusunen lähtee SDP:n ehdokkaaksi kunnallisvaaleihin. Hän on ehdolla Espoossa.
Jaapa, jaa. Onhan hän tunnettu henkilö monista tempauksistaan ja saanut jopa nimensä Wikipediaan, mutta mikä hänen ammattinsa ja koulutuksensa on?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Susan_Ruusunen
http://static.iltalehti.fi/uutiset/ruusunenetu1109op_uu.jpg
ex.Pääministerin morsian demarien ehdokkaaksi
5
87
Vastaukset
- heh heh
Demarit kuvittelee ihmisten näkevän Ruususen keskustan kaltoin kohtelemana uhrina.
Löysin sen verran tietoa ent. Susan Kurosen ja nykyisen Susan Ruususen taustasta, että oli ollut kolmen lapsen yksinhuoltaja ja oli ainakin ollut töissä silmälasiliikkeen konttoritehtävissä. Onko muilla lisätietoa?
- muonitusta
Jonkinlaista catering-palvelua kai pyöritti Vanhasen jälkeen. Ei tietoa tuliko asiakkaita morsio-julkisuuden jälkeen.
- sopiva demu
Sopii demareille. Suu loksuu ja mitään ei osaa.
- punitonpunikkeja
Matti löysi sen kuroskan muistaakseni Ikeasta, haloskan vanhapiika-likankin kannattaisi mennä ikeaan jos löytäisi sieltä puolison ja Tansakasta kuulemma saa ostaa hyvää sperrmaa.
Muuten, eikö myös haloskan vanhapiikalikka sopisi punikkien ministeriksi?
Vai onko sille hommattu niin hyvä suojatyöpaikka ettei kannata vaihtaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.348164- 434603
- 344458
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1893589- 132813
- 312666
- 352479
- 442353
- 1642043
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise611871