Kuulin tuossa ohimennen, jotta Kärsämäellä olisi muutama päivä sitten susi vejellyt poskeen puolikkaan jostain metsästyskoirasta. Pitääköhän tämä tieto paikkansa? Jos joku voisi ystävällisesti vaikka heittää jotain dokumenttia tänne, niin saataisiin tähän asiaan varmuus. Hinguttaa jo panna tulta grilliin ja aukasta napanteria.
naminannaa
11
127
Vastaukset
- pätsipää
Ole hyvä, oi suuri Susianalyytikko:
http://www.kaleva.fi/uutiset/pohjois-suomi/sudet-tappoivat-nuoren-hirvikoiran-karsamaella/605148/Thanks. Se on sitten juhlan paikka. Tällaista uutista pitääkin juhlia oikein olan takaa, heh heh.
- dD70
Susianalyytikko kirjoitti:
Thanks. Se on sitten juhlan paikka. Tällaista uutista pitääkin juhlia oikein olan takaa, heh heh.
Mä juhlin, kun harvahampaasta pilkistää turpeen seasta vain hännänpää
- tollohan se on
Pöljäke taas vaihtaa viestejä itsensä kanssa.
- 猟師
heh eheheeee oiskohan "hukat hukassa" tämän tapahtuman jälkeen ;D
- ketä kiinnostaa
joo, ei viitsinyt poistaa tuota potaskaa, kun kaikki näkee, että on maanisvaihe päällä ja aikaa sitten on ylitetty hulluuden rajat.
No jo on! Kylläpäs näitä naminanna uutisjuttuja nyt riittää. Mahtava fiilis, heh heh:
http://yle.fi/uutiset/sudet_raatelivat_lampaita_aanekoskella/6294120- talvikylmä
Vituttaa kun pystykorvat räkittää yötä päivää. Rukkasiksi saatanat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215744- 601907
- 251349
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2101149- 741105
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531057Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661019Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1421013- 49971
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58965