MTV3: Kokoomus keräisi eniten ääniä

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/389406/MTV3n kuntavaalikysely kokoomus keraisi eniten aania
1262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ei mene enää läpi tuo lehtien huhu!

Äänestä
  • No katotaan vaalien jälkeen meneekö sitten jopa sulla läpi. Vai eikö mene sittenkää. Sittenkö huudat, että vaalit on vääristelty.

    Äänestä

  • Sari sairaanhoitajaa, työttömät, köyhät, jne...

    Kyllä kokoomus on todellakin hoidellut asioita, konkursseja joka päivä jne...

    Äänestä

Valtion velka, varmaan kaikkien aikojen kato, maan moukarointi, on sitä syntilistaa niilläkin, vaikka jotkut ehkä yrittävät sydärein tappaa hitaasti. Kyllä oppositsioni on nyt vahvoilla.

Äänestä

Kokoomus yrittää taas sumuttaa. Se on tehnyt aivan viime viikkoina niin vanhusväestöä kuin nykynuoriakin raskaasti kurittavia päätöksiä, jotka takaavat kurjistumista tulevina vuosinakin.

Kokoomuspojilla alkaa olla jo sukat märkinä! Kaikki mahdolliset keinot on nyt käytettävä, ettei tulisi vaaleissa rökäleitä perään...

Äänestä
  • Kokoomus on niitä harvoja puolueita, jotka pitävät lupauksensa. Siinä on suurin syy siihen, että Kokoomus on myös kannatukseltaan suurin.

    Toiseksi suurin syy kannatukseen on se, että Kokoomus hoitaa asioita peruspalkansaajan etujen mukaisesti.

    Sorry vaan, kato että ei jää pala kurkkuun.

    Demarit valehtelee, Kepu kääntää takkiansa ja Persut huutelee puskista tekemättä mitään.

    Äänestä

"Kokoomus on niitä harvoja puolueita, jotka pitävät lupauksensa. Siinä on suurin syy siihen, että Kokoomus on myös kannatukseltaan suurin."

Sari sairaanhoitaja esimerkiksi.......

Äänestä
  • ja? tuli palkankorotus ;)
    p.s. se ei ollut edes lupaus ;)

    Äänestä

  • jаnne kirjoitti:

    ja? tuli palkankorotus ;)
    p.s. se ei ollut edes lupaus ;)

    Jätkä tietää, että se ei ollut lupaus, mutta kun ei voi kaataa mitään muutakaan Kokoomuksen niskaan niin sitten tarttuu olemattomiin asioihin.

    Tujuselta oli kysytty Iltalehden haastattelussa, että pitäisikö sairaanhoitajille antaa 500 euroa tai ei mitään. Tujunen oli tuollaseen typerään vaihtoehtokysymykseen vastannut, että sitten 500 euroa. Tuosta on sitten ollut repimistä kovasti, että siitä on saatu 500 euron lupaus. Bullshittia niin kuin asiasta kirjottavien pään sisältäkin löytyy.

    Äänestä

lupauksiaan ja vain rikkaiden piirissä kokoomus jyrää!

Äänestä
  • ahhah :D hyvä vitsi :D

    Äänestä

Peseeseen panoon vai?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Päivänsäde kirjoitti:

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/389406/MTV3n kuntavaalikysely kokoomus keraisi eniten aania

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu