Miten käy jos Soini ei toivu?!

Jos Soinista ei ole enää puheenjohtajaksi vaan joutuu vetäytymään politiikasta terveydellisistä syistä niin kuka pystyy täyttämään hänen saappaansa?!
967
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eikös normaalissa puolueessa puoluekokous valitse uuden puheenjohtajan. Ei siinä mitään Soinia tarvita. Ihan hölmöä ajatellakin, että yksi mies on korvaamaton. Niitä korvaamattomia on hautausmaan aidanvieret täynnä.

Tämä vaan osoittaa sen miten persut on kokonaan yhden ihmisen "oma" puolue. Säälittävää politiikantekoa.

Äänestä

Jussi Niistö on varma jatkaja on niitä muitakin!

Äänestä
  • virhe tuli siis, Jussi Niinistö...............

    Äänestä

  • Veli-Matti Saarakkala, siinä on pätevä ja sopiva. Toivottavasti Soini toipuu ja johtaa puoluetta vuoden 2019 eduskuntavaaleihin saakka, sitten eläkkeelle. Tuolloin puolue on vakiinnuttanut kannatuksensa ja ohjat voidaan antaa nuoremmille.

    Äänestä

  • Tätä toivon kirjoitti:

    Veli-Matti Saarakkala, siinä on pätevä ja sopiva. Toivottavasti Soini toipuu ja johtaa puoluetta vuoden 2019 eduskuntavaaleihin saakka, sitten eläkkeelle. Tuolloin puolue on vakiinnuttanut kannatuksensa ja ohjat voidaan antaa nuoremmille.

    Joka tapauksessa uuden puheenjohtajan on nautittava Halla-ahon luottamusta. Niiden, jotka eivät Halla-aholle kelpaa, on turha yrittääkään.

    Äänestä

  • Todellinen Johtaja kirjoitti:

    Joka tapauksessa uuden puheenjohtajan on nautittava Halla-ahon luottamusta. Niiden, jotka eivät Halla-aholle kelpaa, on turha yrittääkään.

    SS suunnitelma etenee aikataulussa. Vanha ja hauras Hindenburg (Soini) luopuu pian terveydellisistä syistä johtopaikalta ja sitten on SS:n vuoro.

    Äänestä

Sille rakennetaan megaiso mausoleumi, jossa nöyrät persut saa käydä kumartelemassa suurta Johtajaa. Mausoleumi rakennetaan Helsinkiin Tuomiokirkon eteen.Viereen pystytetään megasuuri soinipatsas.

Äänestä

Onhan sillä Soinilla niitä lapsia kasvamassa, niistä varmaan nimitetään seuraava pj?

Äänestä

Soini on persujen ikuinen puheenjohtaja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysyn vaan kirjoitti:

Jos Soinista ei ole enää puheenjohtajaksi vaan joutuu vetäytymään politiikasta terveydellisistä syistä niin kuka pystyy täyttämään hänen saappaansa?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu