Onko Soinin

salalliittoasia? On tietysti eräiden foliohattujen mielestä :@

t. Toinin Simppa
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oikeesti Soini on jo kuollut, menehtyi flunssapöpönsä kourissa. Puoluetoimistossa on duunissa palkattuna amerikkalainen hautausyhtiön reparaattori joka balsamoi ja entisöi ruumiin amerikkalaismallisesti, huippukuntoon.

Hyväkuntoista ja trimmattua ruumista voidaan kylmäsäilytyksen ansiosta aivan hyvin istuttaa TV-kameroiden edessä ainakin parin kuukauden verran.

Soinin suusta tulevia vanhoja lausuntoja ja letkautuksia voidaan kelata ja esitellä koko kunnallisvaalikampanjan ajan.
"Ei saa laittaa lippalakkia kurpitsalle." "Jäätelöautomaattiin ei saa kusta."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sairastuminen... kirjoitti:

salalliittoasia? On tietysti eräiden foliohattujen mielestä :@

t. Toinin Simppa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu