No tulihan se sieltä Muhamed videon tekijä / tuottaja...

ON Egyptiläinen. TV 1 uutiset.
18170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Arvelisin että tuon uskon kannattajat tekevät itse noita videoita,
saadakseen kansan riehumaan kaduille.
Mikä lienee päämäärä?

Äänestä
  • Riehuntaa pitää saada aikaan, että hölmöllä kansalla on tekemistä. Muutenhan ne huomaisivat, että valtaapitävät imaanit kusettavat heitä. Millä muulla noita hölmöjä on hallittu jo vuosisatoja hyvällä menestyksellä. Sheikit ja muut prinssit voivat paksusti ja rypevät ulkomailla piilossa kansalta.

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    Riehuntaa pitää saada aikaan, että hölmöllä kansalla on tekemistä. Muutenhan ne huomaisivat, että valtaapitävät imaanit kusettavat heitä. Millä muulla noita hölmöjä on hallittu jo vuosisatoja hyvällä menestyksellä. Sheikit ja muut prinssit voivat paksusti ja rypevät ulkomailla piilossa kansalta.

    TV 1 klo 18:00 uutiset ensin epäiltiin tekijäksi juutalaista, mutta poliisin tutkimuksissa selvisi henkilön ollen tekaistu henkilöllisyys. Taitaa olla taas niitä keinoja ottaa valta islamisti johtajien haltuun sen " Arabi kevään " jälkeen.

    Äänestä

  • Jihad tulee, oletko valmis?

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    TV 1 klo 18:00 uutiset ensin epäiltiin tekijäksi juutalaista, mutta poliisin tutkimuksissa selvisi henkilön ollen tekaistu henkilöllisyys. Taitaa olla taas niitä keinoja ottaa valta islamisti johtajien haltuun sen " Arabi kevään " jälkeen.

    MITÄÄN TUOLLAISTA EI UUTISISSA SANOTTU, KATSOIN ITSE! FILMIN TEKIJÄ ON AMERIKANJUUTALAINEN.

    "Taustalta löytyy amerikkalais-israelilainen kiinteistöbisnesmies Sam Bacile. Bacile, 52, kertoo lehdelle että hän pitää islamia ”syöpänä” ja että hän keräsi elokuvaan tarvittavat viisi miljoonaa dollaria sadalta juutalaislahjoittajalta."
    http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288498686954.html

    Sami Basilli

    Äänestä

  • VALEHTELET! kirjoitti:

    MITÄÄN TUOLLAISTA EI UUTISISSA SANOTTU, KATSOIN ITSE! FILMIN TEKIJÄ ON AMERIKANJUUTALAINEN.

    "Taustalta löytyy amerikkalais-israelilainen kiinteistöbisnesmies Sam Bacile. Bacile, 52, kertoo lehdelle että hän pitää islamia ”syöpänä” ja että hän keräsi elokuvaan tarvittavat viisi miljoonaa dollaria sadalta juutalaislahjoittajalta."
    http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288498686954.html

    Sami Basilli

    Kyllä uutisissa kerrotiin, että tekijä on koptikristitty....et silleen! Rauhoitu jo sinä siellä .....sinun mielsräsi kaikki on länen ja juutalaisten syytä! Nämä on "kuultu" jo lian mnta kertaa. Olet vainoharhainen!
    Tuohonko filmiin 5 miljoona dollaria....älä naurata!

    Äänestä

  • ei naureta kirjoitti:

    Kyllä uutisissa kerrotiin, että tekijä on koptikristitty....et silleen! Rauhoitu jo sinä siellä .....sinun mielsräsi kaikki on länen ja juutalaisten syytä! Nämä on "kuultu" jo lian mnta kertaa. Olet vainoharhainen!
    Tuohonko filmiin 5 miljoona dollaria....älä naurata!

    Tuo pätkä oli vasta traileri. Tuottaja kokeilee kepillä jäätä, vähän samoin kuin kenialaismannerheimleffankin tuottaja. Aika näyttää kauanko se keikkuu paikallaan.

    Äänestä

Eikö ne kristitytm ja muslimit ota jatkuvasti yhteen Egyptissä.

Äänestä
  • No ottaa jatkuvasti, mutta sitähän ei kukaan uskalla mitenkään tuomita.

    Äänestä

Kopti on ja koptejahan on aina syrjitty ja tapettu egyptissä muslimeiden taholta jopa kirkkoihin tapettu, poltettu elävinä kirkkoihin.

Nyt nuo pienikalloiset muslimit, pikkutytön naineen, ihmisiä tappaneen profeettansa tähden mellakoi sekopäisinä ympäri islamilaista maailmaa.

Äänestä

koska Egyptiläiset haluavat murhata Mohammed tekijä kansan, heidän pitää nyt tappaa kai itsensä kostoksi

Äänestä

Syntipukiksi amerikkalaiset arpoivat.. ei libyalaisen.. vaan egyptiläisen. No, Gaddafi kuolikin jo, joten lienee turha syyttää rahattomia Libyalaisia suht kalliin lefffanpätkän teosta. Siis kyseessähän on kokonainen leffa, eikä vain traileri josta muslimit veti "porot nokkaan". Monellako Egyptin koptikristityllä on rahaa ja mahdollisuus tehdä tuollainen leffa muslimimaassa??? Törkeetä että jenkit tapattaa Egyptin koptikristityt suojellessaan juutalaisia.

Äänestä

Se oli maksettu ääriryhmien video että saadaan mellakat aikaan.Oliko taka islam järjestöt vai äärioikeistolaiset.

Vai CIA Nyt tässä lehdistölle vinkki.

Äänestä
  • Pakistanilainen imaamihan itse syyllistyi koraanin sivujen repimiseen ja niiden piilottamiseen nuoren kehitysvammaisen kristityn tytön raoskapussiin....ja sitten imaamilla oli otsaa syyttää tyttöä koraanin häpäisemisetä.!!!!!

    .....jospa nytkin imaami on asialla, koska Egyptissä on muslimiveljeskunnan valtaanpääsyn myötä haluttu eliminoida koptikristityt.....nythän heillä on syy taas tappa kristittyjä.....
    koraanin mukaan kristityille ja juutalaisille saa valehdella tarpeen vaatiessa. Ja tarve vaatii taas!

    Äänestä

Itse veikkasin yleä mutta näemmä olin väärässä

Äänestä
  • The Daily Beast reported that Nakoula was arrested by the Los Angeles County Sheriff's Department in 1997 after being pulled over in possession of ephedrine, hydroiodic acid, and $45,000 in cash. He was charged with intent to manufacture methamphetamine. He pleaded guilty and was sentenced in 1997 to one year in Los Angeles County Jail and three years probation. He declared bankruptcy in 2000 According to the Los Angeles County District Attorney he violated probation in 2002, and was re-sentenced to another year in county jail.

    In 2010, Nakoula pleaded no contest to federal charges of bank fraud in California and was ordered to pay $794,701 in restitution. According to Assistant U.S. Attorney Jennifer Leigh Williams, Nakoula opened bank accounts using stolen identities and Social Security numbers, including one belonging to a 6-year-old child, and deposited checks from those accounts to withdraw at ATMs. He was also sentenced to 21 months in federal prison. Nakoula had requested an Arabic interpreter be used during his criminal proceedings. Nakoula was released from prison in June 2011. He was ordered not to use computers or the Internet for five years without approval from his probation officer. Nakoula was released from a halfway house a few weeks before he filmed Innocence of Muslims

    -Sai vuonna 1997 3 vuoden tuomion metafetamiinin valmistuksesta.

    -Julistettiin vararikkoon ja henkilökohtaiseen konkurssiin vuonna 2000.

    -Rikkoi ehdonalaissääntöjä ja lähetettiin talaisin vankilaan vuodeksi.

    -Käytti vääriä henkilötietoja, mm 6-vuotiaan pojan sosiaaliturvatunnusta, pankkitilin avaamiseen.

    -Pääsi vankilasta kesäkuussa 2011 ja samalla kiellettiin internetin käyttö 5 vuodeksi

    -Päästettiin vapauteen pari viikkoa ennen kuin filmasi "Innocence of Muslims"

    Miten pershaukinen linnanvenkula tuottaa 5 miljoonan dollarin filmin heti vankilasta päästyään?

    Äänestä

riistäjät voi vetää vit.un päääääähän....menkää vaa viemää demokratiaa väkisin...tun idiootit...ihan v......tun oikein koko läntiselle pers.reikä kapitalisti läskihomoille suomijuntti jänön kanssa laskee mäkee ja kattoo bigbrotherii...runkk.rit... ai nii panin sun muijaa viime vkl...kyr.änaama

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Tosi on kirjoitti:

ON Egyptiläinen. TV 1 uutiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu