Kokoomus kannattaa pikavippejä

Kokoomuslaiset johtavat pikavippibisnestä. Nuoret männiköt pitävät sitä tulevaisuuden satart up yrityksenä,jolle olisi saatava yhteiskunnan tukea,jos muut pudottavat koron viiteenkymmeneen prosenttiin.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Uusi vippifirma on juuri perustettu kaupparekisteriin. Se on Paavon vippi & Vilunki ky. Sieltä saa uunituoretta vaalirahaa niin kokkarit kuin kommaritkin ja alkumenestys on lyönyt kaikki vähintäänkin ällikällä. Rahan hinta on sikahalpaa. Kun otat kolme Paavoa vuodeksi, niin takaisin ei tarvitse maksaa kuin kaksi. Tällä demarivetoisella firmalla onkin vakaa aikomus saada Suomen köyhtynyt kansa taas jaloilleen, jotta Jutta voi lähetellä niitä ecuja taas rakkakuormittain vaikkapa kreikkaan.

http://images.uncyc.org/commons/3/3a/PaavoInPaperMoney.jpg

Äänestä

Mainio ajatus saada tuottoaYkän kassaan. Perustetaan ja

Äänestä
  • Jirbe

    Äänestä

Nyt

Äänestä

Nyt

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosi vippiä kirjoitti:

Kokoomuslaiset johtavat pikavippibisnestä. Nuoret männiköt pitävät sitä tulevaisuuden satart up yrityksenä,jolle olisi saatava yhteiskunnan tukea,jos muut pudottavat koron viiteenkymmeneen prosenttiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu