Ainakin kun puhutaan toisen maailmansodan jälkeisestä ajasta. Hänen aikanaan Yhdysvaltoja nöyryytettiin kerta toisensa jälkeen, toista supervaltaa ei kunnioitettu, Neuvostoliitto hyppi silmille.
Reagan taasen on paras, hän palautti Amerikan suuruuden, hän voitti kylmän sodan. Todellinen amerikkalainen sankari!
Reagan taasen on paras, hän palautti Amerikan suuruuden, hän voitti kylmän sodan. Todellinen amerikkalainen sankari!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tarkoitat kai, että Billyllä oli Amerikan huonoin juutalainen neuvonantaja tärkeimpänä miehenään? Tämä Daavid Benjamin Josef Zivqzwevzxcky oli kyllä opiskellut mies, mutta osasi vain yhden asian. Hän vihasi iranilaisia ja vanhaa Persialaista kulttuuria yli kaiken. Hän suorastaan etsi syytä saada tuhota Iran kokonaan. Samaa edustaa nyt Clintonin ämmä, jonka viime viikkoisessa puheessaan hän lietsoi "Iranin pommittamista kiviraunioiksi":
Carter oli kyllä floppi, kaveri tai sen neuvonantajat ei oikein hallinneet julkisuutta, eikä osanneet hyödyntää mediaa oikein, Reagan oli taas entinen näyttelijä ja osasi tämän esiintymisen erittäin hyvin.
Reaganin aikana jenkit toteutti tämän tähtiensota ohjelman, joka tosiasiassa oli valtava yhteiskunnan rahoittama huipputekniikan kehittämishanke, tämä hanke antoi jenkeillä etulyöntiaseman huipputekniikassa, tästä seurasi tämä haitek kupla, joka loi ihan uuden talouden.
Tosiasiassa Reagen kävi varsin vähän sotia, muistakseni vain kaksi sotaa, esim. Clinton joka oli Reaganin jälkeen presidentti, kävi viisi eri sotaa, eli oli aika sotainen presidentti, vaikka mielletäänkin jonkinlaisena demokratian ja rauhan miehenä.
Rolly Uncle Ron jatkoi täysin Carterin Afganistanin politiikkaa. Gorbankin piti Paskovalle ystävä löytää ennen kuin lähtivät sieltä. Kuka pilasi Afganistanin ja Vietnamin? No natsien tappajat tietysti: USA ja nekkula.
Velliperse Carter kyllä veikkasi oikeaa hevosta Afganistanissa eikä sijoittanut muniaan Vietnamin peräreikään. Tietysti voidaan kysyä olisiko WTC tullut alas jos nekut määräisi vieläkin Afganistanissa. Olisiko Jungner saannut tuheroa Nusima Nasimalta. Kysymyksiä ja kysymyksiä.
Pikku Bush ja Reagan ovat olleet surkeimmat pressat.Tuo toljottava Bush vei jenkkien ? merkkisen talouden niin täysin kuralle ettei 100 vuoteeen saada takaisin ylös.
Näppihäiriö.Siis merkkisen talouden.
Jenkkien kupla-talous on ollut jop vuosikymmeniä ylivelkainen, nyt tuli vaan hetki jollon kuplasta poistui ilma, mutta sillä sinänsä mitään hätää ole, jenkkien velat maailmalle on dollareissa ja kun dollarin arvo romutetan niin velatkin sulaa pois.
Pikku Bush paisutti sen jättimittoihin.Tietysti hän teki kaiken mitä korvaan kuiskailtiin , eikä omaa kykyä johtaa ollut lainkaan.
USA:n ja englannin asevoimat lastaa Bastrasta joka viikko 230 000 tonnia raakaöljyä, josta eivät maksa mitään! Sitä sanovat miehityskorvaukseksi. Kaikki vastoin YK:n periaatteita.
Funtsi millainen määrä 10 vuodessa 520 viikossa!
Senhän takia ne sinne meni.Silloinen varapressa oli jonkun öljy-yhtiön omistajia.Eikös pikku-Bush ollut aiemmin myös öljyomistajia?
Todellakin rautanen agenda.
Hyökätään tekaistuilla perusteilla ja pommitetaan suvereenin valtion infrastruktuuri hajalle,ryöstetään maan kansallisomaisuus,ja yleisö aplodeeraa päälle.
Jenkkien ongelmat alkoivat siitä kun Detroit meni perseelleen.
Ei nyt sentään. Ykskin jenkki sanoi minulle että siellä saa paljon kiimaista vittua kun osaa olla oikeassa paikassa oikeaan aikaan. Jungnerilla tosin on jo vaihtoehto toimistossa.
Saddami halusi sodan ja sai sen, mitä helvettiä siitä valitatte, oma vika jos ei pärjää.
Menee edelleen NHL.ssä alkoi lakko, eikä Detroitissakaan pelata.
Hienoa, että tiedät asiain oikean laidan ja kerrot sen meille