http://keskustelu.suomi24.fi/node/10911135
Naisten hyllytys näkyy laajenneen jo Etelä-Pohjanmaallekin..
Kuten on todettua johtajjuus on pohojanmaalla, äijille ja säätiön alle kuulunee ne jotka on pohojanmaalta.
Säätiö johtaa ja puolue on alamainen. alamaisia ne jotka alistuu ja valtaa kumartaa..
Soini on hyvä johtaja, apulaiset parempia.
Naisten hyllytys näkyy laajenneen jo Etelä-Pohjanmaallekin..
Kuten on todettua johtajjuus on pohojanmaalla, äijille ja säätiön alle kuulunee ne jotka on pohojanmaalta.
Säätiö johtaa ja puolue on alamainen. alamaisia ne jotka alistuu ja valtaa kumartaa..
Soini on hyvä johtaja, apulaiset parempia.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Lehtitietojen mukaan Etelä-Pohjanmaalla ei persujen ainoaa piirihallituksen naisjäsentä kutsuta edes kokouksiin. -Pohjalainen 14.9.2012. -Se siitä "akkojen arvostuksesta persupuolueessa".
Äijät pitää nurkkakokouksia, Mutta kennen käskystä??
Kouvolan suunnalla, Lopella, Forssassa, Lappenrannassa, Mikkelisä,
Gallup hissin kivutessa naiset lennätetään, muutama mieskin..Etenkin jos sairastaa..
aktiivinen, osaava, moraaliltaan jämäkkä akka olis meillekin kauhistus...
Etelä-Pohjanmaalla Marja-Liisa Riihimäki on sekä piirin toinen varapuheenjohtaja, että rivijäsen. -Kuinka tämä on vallesmannin piirissä mahdollista? Piiritoimikunnassa on 29 ukkoa ja kolme naista. Ilmankos nyt yritetään rahalla haalia lisää naisia persu-ukkojen kuorrukkeeksi.
http://www.perussuomalaiset.fi/piiriyhdistykset?region=7
Eipäs ollut luettolassa rivijäsen.On vara puheenjohtaja. Täysin Lapualla aijemmin osastossa toimimaton. Räsässen Sanna kuuluu siellä olevan ainut aktiivinen nainen oli mm ehdokaana eduskuntaan.
Jos katsot tarkemmin, nimi on toistamiseen rivijäsenen kohdalla. -Näin saadaan näyttämään, että on neljä naista, vaikka on vain kolme?
Monet persunaiset pettyneet diktaattori Soiniin.
http://www.ess.fi/?article=383182
Reijo Hongiston persuSS avustaja Tiina Arlin on haastanut Reiskan "laittomista potkuista oikeuteen". Rahalliset vaatimukset lähes 100 000 euroa. -Näin armotonta on touhu soinidikatuurissa.
Tollodemu? Murhees`?
Jos tällaista olisi esim keskustassa , iltalehdissä olisi kissankorkuiset otsikot. Mutta ei kun kysymys on vauva-Soinista.
"Perussuomalaisissa naisia alentava ilmapiiri"
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/04/1306130/perussuomalaisissa-naisia-alentava-ilmapiiri
Persuissa ei akat juhli.
Perusnaisena voin kyllä olla eri mieltä omista kokemuksistani. En ole kokenut minkäänlaista syrjintää. Voihan se tietysti olla jossain mutta voi olla muissakin puolueissa.
Timo, älä nyt viitsi - ja ota se hame pois päältä ja huivi päästä!
Valtavasta taloudellisesta panostuksesta huolimatta ainakaan meidän kunnassa persut eivät saaneet haalittua listalle yhtään satasen akkaa. Päin vastoin. Naisehdokkaiden määrä väheni entisestään ja ainoa fiksumpi persunainen ei lähtenyt ehdokkaaksi enää lainkaan.
Meilläkin kunnassa "näyttävä" persuehdokkaiden lista. On ammattijuoppoa ja äärirasistia, mutta yhtäkään naista eivät onnistuneet ehdolle saamaan, satasesta huolimatta. Mistäköhän mahtaisi johtua?
Meidän kunnassa saatiin oikein ex-eurovaaliehdokas persulistalle. No, Väinö Kuisman porukoista, mutta kuitenkin. Kun kaksi persujen naisvaltuutettua saatiin pois listoilta, tuli tilaa Israel-fanaatikolle ja saatiin raivattua demariloikkarin pahimmat kilpailijat ulos puolueesta. Paikallisosaston persuhallitus päätteli myös, että heidän joukossaan on riittävästi akkamaisia miehiä, joten mihin niitä naisia tarvittaisiinkaan.
Todennäköisesti naiset olivat saaneet myös vihiä siitä, että persujen vaalityömies olisi tulossa paikkakunnalle opettamaan katsekontaktia. Asiat saa helposti laitettua tärkeysjärjestykseen, kun uhataan näin järeilä aseilla!
Meidän kunnassa ei ole koko persuhistorian aikana ollut niin vähän naisehdokkaita kuin on nyt. Tämä siitä huolimatta, että täällä on pyörinyt persujen kansanedustajia ja Soinin naamamainoskampanja "Tule satasen akka höynäytettäväksi" -maksoi ainakin 5000 euroa. -Yhtään satasen akkaa ei siis tullut, vaan päinvastoin; fiksuimmat naiset lähtivät lätkimään. -Eräskin ollut mm. pSS piiritoimikunnassa pitkään, mutta ei käynyt enää ehdokkaaksi.
Soinikusetus ei uppoa enää kuin tupauunoihin karvaperseäijiin. Naisista löytyy vielä järkeä ja inhimillisyyttä. Hyvä niin.
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/144044-tyosuhderiita-toi-lahtopassit-vantaan-persujen-ehdokaslistalta
Soini - populisti vailla omaatuntoa.
"On se vimmattua kun satasen akat rupeavat ilman lupaa suutaan aukomaan!!"