Millä tavalla teillä on kaljuuntuminen edennyt? Itsellä on vain toinen ohimo kaljuuntumassa. Olisiko sitten kyseesssä jokin allergia, vitamiinin puutos tai jokin muu, joka aiheuttaa hiusten lähtöä?
Kaljuuntumisen eteneminen
aap33
5430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä sulla on jo valitettavasti selviä merkkejä kaljuuntumisesta jos kerran toinen ohimoista on lähtenyt jo karkaamaan. Suosittelen ehdottomasti hakeutumaan lääkärille ja pyytämään fina-reseptin ja nimenomaan vielä kunnon lääkärille tai plastikkakirurgille, niin saat myös sen reseptin.
jakauksen puolelta?
Minulla toinen ohimo on selvästi kaljumpi kuin toinen. Vitamiineja en ole kokeillut, mutta minoksidiili auttaa.
Aina alkuvaiheessa kannattaa selvittää kaikki mahdolliset syyt ja taustat. Onko suvussa sitä jne (minulla ei ole suvussa hirveästi geneettistä hiusten lähtöä, mutta silti sain sen 16v). Ei muuta kun ihotautilääkärille ensimmäisenä!
Itsellänikin on enempi toisen puolen ohimolta kaljuuntunut, liekkö syynä, että nukun tällä kyljellä lähestulkoon aina, eli oikealla. On myös päälaelta alkanut tukka putoomaan ja ikää ei ole kuin vajaa 30 vuotta... :( Isällä myös kaljuuntumista, kylläkin hieman vanhempana vasta alkoi. Sukuvika kai tuo sitten on. :D