Ruuhkaa ilmassa

Joko olisi aika asentaa liikennevalot myös lentoreiteille?

http://www.iltasanomat.fi/matkat/art-1288500689159.html
358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Juu, ripustellaanpa nippu liikennevalopylväitä taivaalle. Lentokoneet voivat sitten törmäillä myös niihin jos eivät osu toisiinsa.

Äänestä
  • Ei kun tolpan viereen pitää pysähtyä, ei tolppaa päin. Aivan kuten tieliikenteessäkin.

    Äänestä

Täytyy vain lentää matalalla ja hitaasti, se on turvallisempaa. Näin opasti hyvää tarkoittava äiti lentäjä-poikaansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tars tehä jotain kirjoitti:

Joko olisi aika asentaa liikennevalot myös lentoreiteille?

http://www.iltasanomat.fi/matkat/art-1288500689159.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu