Mikä ruotsalaista miestä vaivaa?

Tilastojen mukaan Ruotsissa tapahtuu eniten raiskauksia Euroopassa, ja toiseksi eniten koko maailmassa Lesothon jälkeen.

Mikä ruotsalaista miestä vaivaa? Vielä joitakin vuosia sitten Ruotsiahan pidettiin onnellisena kansankotina? Mikä ruotsalaisessa yhteyskunnassa on mennyt vinoon?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Johan siihen tuli selitys vaaleanpunaisten aurinkolasien takaa, että johtuu tilastoista :)

Äänestä
  • Johtuu hyvin paljo muna sahlinista

    Äänestä

Mine Åke tukkaa panea tuttoja.
Eiko tutot ole panemissen tehtuja, eika kukkaan edes suutu minule panemisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

Tilastojen mukaan Ruotsissa tapahtuu eniten raiskauksia Euroopassa, ja toiseksi eniten koko maailmassa Lesothon jälkeen.

Mikä ruotsalaista miestä vaivaa? Vielä joitakin vuosia sitten Ruotsiahan pidettiin onnellisena kansankotina? Mikä ruotsalaisessa yhteyskunnassa on mennyt vinoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu