Villi veikkaus; kepu romahtaa, kokoomus tulee alas ja vasemmisto voittaa 1-2 paikkaa lisää. Ainoa, jolla jotain järkeviäkin uusia vaihtoehtoja ehdolla.
Vasemmisto ainoa vaihtoehto
7
140
Vastaukset
- Juoppo ohkolast
Ensimmäinen väittämä oikein.
Mutta coccareista tulloo suurin ryhmä.
Toiseksi sitten joko kepuliaanot tai demukat.
Vassarit puttoo kuviost kiitos Ärhinmäen.
Lopuilla ei sit ookkaan väliä.- Toivo Käteinen
Uskon että ne jotka seurannu tätä valtuustoo on nähny kenen asiaa coccarit kunnanjohtajansa avulla ovat vieneet asioita, rikkaiden ja isojen yritysten, eli kermaperseitten. Taitaa toivo-kampanja olla takana ja tunnustaa tosiasiat että tavallisen kuntalaisen edut paljon paina. Kepu myöskin sen verran hyvin ryvettynyt että tervemenoa vaan. Entinen kunnanjohtajakin siellä, taannoin ei kelvannu kokoomuksen joten hyppäsi demareihin, nyt taas kepussa. Eli vaihtoehdot taitaa kallistua johonkin näistä vassareiden uusista kasvoista.
- 24/18/9
Valtakunnan jutuilla ei mitään, vaikka Arhis hyvin esiinty, joten edelleen veikkaus etä vassarit saa paikan tai kaksi, ja ne tulee vihreiltä ja demareilta.
- Ite oot ainoo!
No ihanko silmät kiinni oot listoja kattellu? Ei oo vasut ainoo, joilla on uusia nuoria kasvoja mukana ehdokkaissa!!!!! Höpö höpö juttu - kukin äänestää miten parhaaksi katsoo ja hyviä varteeotettavia uusia ehdokkaita on todella paljon esim. SDP:n kattavalla listalla monta hyvää vaihtoehtoa!
- aku ankka.
Äänestäisin Timo Soinia jo neljännen kerran, mutta kun ei ole mahdollista. Mäntsälän ehdokkaat ei oikein vakuuta. Missään puolueessa.
Poliitikot = Tyhjiä vaalilupauksia, sanahelinää, kiertelyä ja kaartelua.
Ajavat monesti omaa etuaan, vaikka mahdollisesti muuta väittäisivät.
Jotkut yrittävät / hakeutuvat ehdokkaiksi ainoastaan oman asian ajamisen takia. Näitäkin on nähty!- SD - ok
Siksipä pitää tuntea ehdokkaansa ketä äänestää! Kysy rohkeasti ehdokkaasi kantaa asioista - jos ei vastaa sinulle, ei ole äänesi arvoinen!
Suoraselkäiset ei heilu ja duunarit ajaa duunareiden asiaa!! Työ ja oikeudenmukaisuus! - Valetta piisaa
SD - ok kirjoitti:
Siksipä pitää tuntea ehdokkaansa ketä äänestää! Kysy rohkeasti ehdokkaasi kantaa asioista - jos ei vastaa sinulle, ei ole äänesi arvoinen!
Suoraselkäiset ei heilu ja duunarit ajaa duunareiden asiaa!! Työ ja oikeudenmukaisuus!Vasemmistot ne kokoomusta myötäilevät ja sen kaverina köyhiä kyykyttävävät ja tiistävävät. Kokoomuspolitiikkaa ovat ajaneet täysillä, kun vain saavat olla kokoomushallituksessa. Palstoilla kirjoittelevat täysin toista kuin käytännössä ovat tehneet. Ulkomaan "elinikäisiä kela-työntekijöitä" ovat avosylin haalineet ja puheidensa mukaan aina lisää haluavat, suomalaisista ja niiden hyvinvoinnista näköjään viis... EI IKINÄ TAKINKÄÄNTÄJÄ-VASEMMISTOJA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723136
- 922895
- 512135
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201595Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61359- 151359
- 191314
Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131311Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein141287Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241242