k- ja s-ryhmä valvontaan!

nyt se vihdoin tapahtui, minkä olisi pitänyt tapahtua jo vuosia sitten.
s- ja k-ryhmä laitetaan valvontaan!
http://yle.fi/uutiset/hallitus_yrittaa_valvoa_s-_ja_k-ketjuja_tarkemmin/6301669

jotain hyvää tässäkin maassa tapahtuu sentään.
497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jep. hienosti toimii. ensin viesti ei lähde ja sitten kun se lähtee, lähtee se tuplana :D

Äänestä

Hah hah hah!!!

"Kilpailuasioista vastaavan ministerin, Lauri Ihalaisen (sd.) mukaan lakimuutos ei kuitenkaan johda uusiin kieltoihin tai muihin määräyksiin.

- Ei tässä estetä. Terveen kilpailun periaatteella kun toimitaan, niin ketjut varmaan pystyvät kasvattamaan markkinaosuuksiaan, ministeri Ihalainen arvioi.

Halituksen suunnittelema lakimuutos ei estäisi S- ja K-ryhmän markkinaosuuden kasvua entisestään."

Hah hah hah!!!

Kannattaa ostaa S-marketista hyvää, kotimaista ruokaa. Lidlin ruoissa on vähän väliä salmonellaa ja muita ongelmia.

Äänestä
  • Suomessa ei ole Salmonellaa.

    Ja kuinka sitten kävikään?

    "Raisio myönsi vastuunsa salmonellasotkussa
    Rehuyhtiö Raisio on ottanut vastuun salmonella-sotkusta. Epidemia on saanut alkunsa Raision tehtaiden yhden tuotantolinjan jäähdytysjärjestelmästä. Toistaiseksi salmonellaa on löydetty 27 munintakanalan ja yhdeksän sikatilan ulostenäytteistä"

    http://yle.fi/uutiset/raisio_myonsi_vastuunsa_salmonellasotkussa/5736725

    Äänestä

Eilen Kuningaskuluttajassa vertailtiin ketsuppeja.

Oli vertailussa X-tra ja Pirkka, mutta ei Lidlin ketsuppia. Kisan voitti Heinz, vain koska ei ollut kisssa mukana Lidlin kotimainen Ketuppi?

Miten aina tämä Kuningaskuluttaja unohtaa vertailussa Lidlin, kun sieltä löytyisi voittaja? Muistaa kyllä ottaa Lidlin mukaan, jos on mahdollisuus mollata Lidliä! Eikö tässä 'haise' jokin?

"Heinz makoisinta ketsuppien sokkotestissä"
http://kuningaskuluttaja.yle.fi/node/3146

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xdbscvgasdfasf kirjoitti:

nyt se vihdoin tapahtui, minkä olisi pitänyt tapahtua jo vuosia sitten.
s- ja k-ryhmä laitetaan valvontaan!
http://yle.fi/uutiset/hallitus_yrittaa_valvoa_s-_ja_k-ketjuja_tarkemmin/6301669

jotain hyvää tässäkin maassa tapahtuu sentään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu