Millaisen kuvan ovat antaneet itsestään. Kotisivut suljettu. Ajotunteja saa odottaa, pitkä tauko välissä, että pääsee ajamaan. Onko muilla samoja ongelmia ajokertojen saamisessa.
Onneksi 2 vaiheen saa ajaa muualla.
Jousenkylän autokoulu
9
608
Vastaukset
- Ylitöitä tehnyt
Perinteikäs ja arvostettu autokoulu, mutta jos ei ole henkilökuntaa riittävästi? Silloin saattaa ajotunnit venyä kauaksi.
Työajat ne on opettajillakin, harva sentään on 24/7 opetustyössään. - pohjoissuomenope
Koko alalla tuo sama ongelma kesäisin (prätkät) ja varsinkin tänäkesänä. Autokoulun opettajia kun ei vaan ole riittävästi niin ne vähät painavat aikalailla täysillä.
- äökljk
Itse kävin pyöräkorttia kyselemässä,mutta kukaan ei oikein tuntunut tietävän miten paljon ajokertoja vaatii,sitten joku sanoi niiden määrän ja ihmettelin miten niin monta..
Menin sitten toiseen jossa ajotunteja huomattavasti vähemmän ja sain kortin nopeasti.- kemmukuski
Ainaski mulla kaikki suju tosi hyvin. opet oli asiallisii ja rentoi. Ekalla pääsin kirjallise ja inssin läpi!
- Tiedoksi
Tuolla koulullahan ei Jousenkylän kanssa ole enää mitään tekoa. On Liikennekoulu, jolla paljon pieniä autokouluja...
- b-korttilainen
Kesällä vaikeampi saada ajo-aikoja koska on mopo, kevari-kurssit henkilö ja kuormauto-korttia ajavien lisäksi. Ja opettajien lomat. sekä kirjalliset, inssi, rata-pvät sekä pimeänajo vie aikaa eikä siksi saa helpommin tuntejä kesällä.
Itse kanssa tyytyväinen autokouluun. Ja opeen. - oppilaana
Itsellä sukset ristissä open kanssa ja pahasti. Mielessä käynyt autokoulun vaihto.Vaihtakoot alaa jos ei kiinnosta opettaa.
- Hemi rulez
Joo ei kannata perinteiseen Jousenkylän autokoulun nimeen sotkea enää tuota puljua. Omistajan vaihdos näkyy valitettavan selkeästi. Harmi sinällään kun Hemi oli PARAS!!!
- radalle!!1
Hemi on edelleen ihan ykkönen :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,674962Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk333747Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699233362- 812347
- 241899
Tekeekö hän
Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.271571Laine voitti oikeudessa
Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?401532Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa
kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois3311486Puistotyöntekijät
Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔141453Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?
Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?331330