Lapuan homekoulut...

Liuhtari ja Ritamäki aiotaan purkaa... Miksi? Liuhtarissa tutkitaan... aina vaan ja aina vaan? Onko Ritamäki jo tutkittu?! Ihmiset oireilevat ja joillakin jo sairaus diagnosoitu. Mikä mättää? Tiedotus/rahat/salailu/laiskuus/piittaamattomuus?! Ylen uutiset tänään kertoo asiasta, mitä me muut emme tiedä?!
3131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten niin et tiedä? Onhan se ollut jo lapualaasessa lehdessäkin!!! Kummankin koulun peruskorjaus erikseen tulee maksamaan enemmän suhteessa yhteen uuteen isompaan yksikköön. Järkeväähän se on! Liuhtaria on jo evakuoitu liian korkeiden homearvojen vuoksi. Ritamäellä niin korkeita arvoja ei ole, että olisi pitänyt evakuoida. Mutta peruskorjata se pitää, joten yksi suurempi yksikkö Alankoon on järkevä. Kerrankin tolkkua päättäjillä!
Kannattais olla yhteydessä johonkin joka tietää, eikä täällä olla provona ja esittää tyhmää.

Äänestä

kakkosen paikallisuutisis sanottiin notta koulut puretaan ja uusi päiväkoti ja koulu rakennetaan siihen savikylään----hyviä uutisia kerranki

Äänestä

Viitaten aikaisempaan. Saamani tiedon mukaan, kouluilla ei ole ongelmaa....jos ei ole , ei ole kai! tyhmäksi jo itseni tunnenkin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


home again kirjoitti:

Liuhtari ja Ritamäki aiotaan purkaa... Miksi? Liuhtarissa tutkitaan... aina vaan ja aina vaan? Onko Ritamäki jo tutkittu?! Ihmiset oireilevat ja joillakin jo sairaus diagnosoitu. Mikä mättää? Tiedotus/rahat/salailu/laiskuus/piittaamattomuus?! Ylen uutiset tänään kertoo asiasta, mitä me muut emme tiedä?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu