Moi,
osaako joku vastata pian. Onko ulosotossa käytössä jonkinlainen nettipalvelu, jonne ulosoton asiakas voi kirjautua ja tarkistaa omat tietonsa, esim jäljellä olevan velan määrän ja tehdyt maksusopimukset tms?
osaako joku vastata pian. Onko ulosotossa käytössä jonkinlainen nettipalvelu, jonne ulosoton asiakas voi kirjautua ja tarkistaa omat tietonsa, esim jäljellä olevan velan määrän ja tehdyt maksusopimukset tms?
Vastaukset 6
Vanhimmat
En ainakaan oikeuslaitoksen/ulosoton sivuilta mitään sellaista löytänyt. Eli ei vissiin ole.
On siellä maksaa 6 e mutta toimii vasta tiettyjen pankkien tunnuksill sampo tms
mistä se löytyy?
Olen yrittänyt etsiä
Ei tuollaista palvelua ole.
ei tuollaista mutta voi ulosottorekisterin saada.
Eli mitä merkintöjä siellä sitten onkin ulosttoon menneitä ja maksettuja varmaan.
https://asiointi.oikeus.fi/login-vetuma-webui/to_login.htm?com.logica.web.filter.vetuma.communityName=ulosotto&com.logica.web.login.apps=1,2&com.logica.web.userId=&com_logica_web_filter_vetuma_originalUrl=https://asiointi.oikeus.fi/web/ulosotto/etusivu&lang=fi_FI
Mulle uomies sanoi että heillä on tulossa tuollainen palvelu. Taisi sanoa että syksyllä, mutta uskoa nyt sitten niin se on eri asia.
Itseä hävettää kerran kuussa tulevat kuittipaperit uo-kirjekuoressa, niin siksi tuota kyselin.
Itsellä uo:t kelalle, heidän nettipalvelustaan näen reaalitilanteen noihin, sama varmaan joissain muissa velkojissa.