Vihataan kuolemaa sillä se on Jumalan vihollinen ja

Jeesus on Elämä

Amen, hallelujah! Rakastetaan elämää ja ihan kaikenlaista, mutta saamme rohkeasti turvata Jeesukseen ja nimenomaan myös vaikeimpina aikoina ja ihan kaikessa pimeydessä samoin ja Jumalan valo antaa elämää ja toivoa ja hyvää hengellistä, kuten saamme sanoa omasta tahdosta "kiitos Jeesus" ja "auta Jeesus" ja "Jeesus!" myös yksistään jo auttaa, kun tulee sydämmestämme. Asiat eivät elämässä mene kuten haluaisimme tai tahtoisimme tai voisi toivoa tai muuta vastaavaa, sillä täällä vallitsee muutkin arvomaailmat kuin Jumalan ja Jeesuksen vaikka toisaalta avukseen Jeesusta pyytämällä ja uudistumalla kuten on opettanut myös jokainen ihminen voi uudistua ja muuttua ja koetuksia voidaan sallia ja ahdistusta myös, mutta kun on ne saanut läpi käydä vaikka osittain heikenneenä ja rasittuneena ja muissa vaikutuksissa, niin koko ajan voimme turvamme aina Jeesukseen asettaa eikä ole muuta kuten Herra, jolla on kaikki valta taivaaassa ja maan päällä. Riiputaan kiinni siinä Yhdessä Herrassa, jos vain suinkin on meistä itsestämme se kiinni ja kiitetään ja eletään mahdollisimman rehellisesti ja armoonsa turvaten ja myös opetuksensa mukaan tehden sillä se on sitä RAKKAUTTA, jota niin kaipaamme täällä eläessämme, ja meitä Jeesus taivaasta auttaa kun häneen turvataan, se on VARMAA, amen.

Tyydytään alhaisiin oloihin ja ilo Herrassa olkoon väkevyytemme ja opitaan tuntemaan tahtoaan ihan monessa asiassa ja kaikissa sen mukaan kuin annetaan ja vaikutetaan tahtomista ja tekemistä. Hengelliset ovat hyvää kestävää Jeesuksessa, amen.

1

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvä sananlasku:

      ´Elävä koira on parempi kuin kuollut leijona.´

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      42
      2257
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      52
      1816
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      136
      1769
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1376
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1110
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      979
    8. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      20
      966
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      831
    Aihe