ei juttu luista?
Eikö edes nykyisestä pääministeristä löytyisi jotain kehumisen arvoista?
Samalla, kun kehuisitte nykyistä nyhveröä, niin haihduttaisitte edeltäjänsä katastrofaalista muistoa!
Sillä totuushan on, ja sen on myöntänyt hallituksen kepuministeritkin, että Jätesäkki oli saatava sivuun kotimaan politiikasta, että Keskusta säilyttäisi ja kykenisi edes jonkin verran parantamaan uskottavuuttaan politiikassa.
Eikö edes nykyisestä pääministeristä löytyisi jotain kehumisen arvoista?
Samalla, kun kehuisitte nykyistä nyhveröä, niin haihduttaisitte edeltäjänsä katastrofaalista muistoa!
Sillä totuushan on, ja sen on myöntänyt hallituksen kepuministeritkin, että Jätesäkki oli saatava sivuun kotimaan politiikasta, että Keskusta säilyttäisi ja kykenisi edes jonkin verran parantamaan uskottavuuttaan politiikassa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tässä,että tulloo se perunarutto,joka voisi viedä perunanvarsien lisäksi myös sinut mennessään.
asiaa ennekuin kiinnostaa !
on niin heikot eväät, ne ei keksi mitään uutta.
kaikki on "torpattu" melkein alkuunsa, niinkuin se maatalustukiasiakin. Siellä on jollakin Raahelaisella akalla katkeruus päällä.
Pitääköhän minun paljastaa hänetkin? minulta ei kauan mene, kun minä tiedän kuka hän on.
Toistaiseksi ei ole selvinnyt muuta, kuin että, olet 29 v. etkä ole akka, mutta ehkä hiukan akkamainen. JK. (en minä sinun henkilöllisyyttä täällä paljasta (välttämättä), riittää, kun minä tiedän sen itse).
Enhän minä pajastanut Kapi KK ta kaan.
joku kykenee ottamaan noin tarkoin selville palstalle kirjoittavien henkilöllisyyden!
Olen tosiaankin 29v. En ole akka, akkamainen olen, jos niin sanot!
Olit tosiaan herrasmies, kun et "pajastanut" (lainaus sinulta) K.K.Korhosenkaan henkilöllisyyttä, vaikka aivan varmasti senkin tiesit!
Mutta vieläkin tärkeämpää kuin minun henkilöllisyyteni, on se, että osaamme sinunlaisiisi keppulitorveloihin suhtautua lämpimällä ymmärtämyksellä ja myötätunnolla.
Ja koska sinulle ei järjen valoa ole mainittavaksi asti kertynyt, niin lohduttele itseäsi keskustan valoisalla vaihtoehdolla.
Eihän sen tarvitse totta olla, mihin ihminen uskoo, riittää, että vain uskoo, jos sillä onnelliseksi tulee!
Ja onpahan ainakin meillä muilla hauskaa, kun luemme sinunlaistesi Kepu/Anneliuskovaisten ilosanomaa Keskustan paremmuudesta!
t. Peter Falk
Kuulostaa entistä katkerammalta. Hermostuttaako jo kunnallisvaalien läheisyys. Niissä on ennustettu demareille rökäletappio kuten muuallakin euroopassa. Demarit alas.
sinulle, enkä muillekkaan!
Minulla on hauskaa!
Siitä minä kiitän teitä kepuloisia, jotka päivästä toiseen, aikaanne säästämättä, lehmien lypsynkin kai unohtaen(?) jaksatte hauskuttaa meitä itseänne typerämpiä ihmisiä!
Jatkakaa samaan malliin, sillä kyllä duunarillakin saa olla hauskaa, eikö niin?
Valitettavasti minä en ehdi vuorotyöstäni johtuen lorvimaan palstalla niin paljon kuin haluaisin,lukemassa maajussien valitusta työn paljoudesta ja tukiaisten pienuudesta!
Minun pitää olla välillä tienaamassa kepulaisille Jussikkapaitaisännille niitä tukiaisia, että Jussipaidat jaksaisivat kitistä täydellä mahalla köyhyyttään!
Palstan väliaikainen hiljentyminen johtuu siitä, että kaltaisistasi kepuloisista koostuva rottapopulaatio on ehkäpä jopa viisastunut.
Turhaa optimistia ehkä alla merkityltä