Kuten kaikki ovat huomanneet niin jokainen joka vain rohkenee olla sinun kanssasi eri mieltä on stallari, muunlaisia heissä ei ole.
Nyt kysynkin, että mitä ovat nimeltään ne jotka ovat sinun kanssasi samaa mieltä. Ovatko he kokoomukselaisia vaiko sossuja vai kepuja vaiko persuja vai onko heille sinulla ihan oma nimi keksittynä. Suomessa kun taitaa olla vain kaksi mielipidettä, stallarit ja sinun opetuslapsesi, niin onko niillä sinun opetuslapsillasi sitten jokin oma nimi?
Nyt kysynkin, että mitä ovat nimeltään ne jotka ovat sinun kanssasi samaa mieltä. Ovatko he kokoomukselaisia vaiko sossuja vai kepuja vaiko persuja vai onko heille sinulla ihan oma nimi keksittynä. Suomessa kun taitaa olla vain kaksi mielipidettä, stallarit ja sinun opetuslapsesi, niin onko niillä sinun opetuslapsillasi sitten jokin oma nimi?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niille klenkan komppaajille on jo nimi olemassa. Se on tämä, IDIOOTIT.
älä stallari yritä mitään!
todella nimiteltyä valehtelijoita. Se istuu heihin hyvin, koska kerran valeitaan esittävät.
Rehellisiä ihmisiä ei tietenkään tarvitse kenenkään muun nimitellä kuin stallarien. Erityisesti nimittelyyn intoudutaan valeesta kiinni jäätyä Ja sehän on stallarin tavallinen kohtalo.
Opetuslapsia ovat vain stallarit. Kenen sitten lienevätkin? Ainakin valeet tulevat yhdestä muotista.
Hyvä hyvä, olet juuri maineesi veroinen rättäri. Ihan hauska mies vae oesitkos itäsuomalaesittaen ihan haaska mies. Suomen aenoo valehtelematon.
,,,,,Suomen aenoo valehtelematon.,,,,,
Valkoiset eivät valehtele koskaan. Kun ne uhoo, että työläisiä olisi pitänyt tappaa enemmänkin niin ne on ihan tosissaan.
puolestaan valehtele aina. Niin nytkin.
No leikilläänkö se lahtarien perinneyhdistys sitten ilakoitsee työläisten murhista näissä keskusteluissa koko ajan ? En oikein usko, että se olisi mitään lahtarihuumoriakaan, todeksi se on tarkoitettu.
tappamista rummuttavat vain vienohuttulat aatetovereineen. Niin on syvä viha työläisiä kohtaan. Siitähän stalinistin tunnistaa. Yhtä vaikea on myöntää, että pääosa kapinallisista armahdettiin hyvin lyhyen istumisen jälkeen.Osa ilman mitään tuomiota.
Ai, heräsivätkö ne 27 000 aseettomana surmattua myöskin henkiin kesän - syksyn 1918 kuluessa. Aukenivatko joukkohaudat vai miten armahdus koski heitä? Kerro vielä sekin meille kun ei oikein kukaan tunnu tietävän miten armahdus koski sitä osaa työläisistä.
Vuoden 1918 influenssa pandemia aiheutti enemmän kuolemia kuin ensimmäinen maailmansota tai neljän vuoden ruttoepidemia Euroopassa 1347 – 1351. Influenssaviruksen aiheuttamaa tautia kutsuttiin espanjantaudiksi. Taudin erityispiirteenä oli nuorten aikuisten suuri kuolleisuus. Kuolonuhrien määräksi arvioidaan 20 – 40 miljoonaa ihmistä maailmassa. Suomalaisia arvioidaan kuolleen 19 000 – 27 000. Vähintään 2500 punaista sotavankia kuoli maassamme tautiin sotavankileireillä. Terveydenhoitojärjestelmä ei kyennyt vastaamaan taudin aiheuttamaan haasteeseen.
Nuo vähintään 2500 punavankia sisältyvät imeisesti niihin aseettomina surmattuihin. Kuuluvatko kaikki 19000 -27000 näihin aseettomina surmattuihin?
aseettomana surmattua ei ole kuin vienohuttuloiden mielikuvituksxessa. Aseellisella kapinalla on aina seuraamuksensa, josta ovat vastuussa ennen kaikkea kapinan johtajat.
Ylivoimaista näkyy huttuloille olevan myöntää, että pääosa kapinallisista armahdettiin saatuaan yleensä hyvin lievät rangaistukset.
Toisaalta nimenomaan punaiset aloittivat murhat ja terrorin jo -17 marraskuussa. Ei ole mikään ihme, että sellainen kostettiin.
Ehkä se koskee vain tätä palstaa. Olen osin samaa mieltä Hitleristä Stalinin kautta Augusto Pinochetiin ja Rooman keisariin.
Jotka kutsuvat toista keskustelijaa stallariksi, ovat menettäneet argumenttinsa.
synonyymi äärivasemmalta voimansa ammentavalle valehtelijalle. Ne valeet kumotaan argumentoinnilla. Stallarit eivät sitä asiantuntemuksen puuttuesa tajua.
Stallari soi ja rättikseltä kysyisin