KU ei OSATA tehä KUNNON kauhuelokuvaa

NII

sitten PITÄÄ matkia AIEMMIN ilmestyneitä ?

3

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • daswewrrr

      Näin on. Hyvänä esimerkkinä uusi tulokas Cabin in the woods joka ennakko-odotusten ja mainonnan perusteella piti olla SE vuoden kauhuleffa, mutta ei. Täyttä plagiointia menneistä klassikoista ja suuri pettymys. Ei ne enää osaa tehdä ainakaan jenkkilässä hyviä kauhuleffoja. Ne tehtiin jo -70-luvulla. Kaikki ulkomaiset pitää filmata uudestaan ja raiskata alkuperäiset.
      Hyviä esimerkkejä: Rec----Carantine, Låt den rätte komma in----Let me in, Ringu-----Ring, Ju-On------Grudge, tai sitten vanhoja klassikoita: The thing, A nightmare on elm street, I spit on your grave

    • Ootteko ranskalaisia kauhuiluita kokeilleet? Sieltä on tullut sangen omaperäisiä leffoja, kuten Inside, Haute Tension, P2, Ringu, MIrrorsista tykkäsin. Onhan sitten tietty Event Horizon esmes, joka toimii.

    • swqdfwef

      Ranskalaiset uudet tekijät ovat yllättäneet positiivisesti, samoin myös Norjasta tulee laadukasta kauhua. Unohtakaa ne jenkkiroskat, plagioijat ja tarinankierrättäjät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe