Olis leffassa joku "auitiotalo" keskellä metsää ja sinne katoais joitain retkeläisiä aluksi. Sit Siellä olisi semmoinen noiduttu pieni "kakara" joka tappais niitä siellä, löis tajua kankaalle ja uhrais niitä.. Mut olis pitkälti tunnelmapainotteista, et niikö Ambient musiikkia, et ku niit menis sinne nii olis tunnelmointia ennen ku tapahtus jotaa
em mää tiiä, mut olis tommonenki parempi ku Cabin In Thö Wuudsi ?
Wuudsi taitaa olla liian perinteinen pläjäys ?
Tämäkin olisi omaperäisempää ku Cabin In Thö Woods
4
246
Vastaukset 4
- ewr3rr244
Ja kaikki muukin olisi omaperäisempää kuin ko. leffa
- Kukkatunkiolla
mutta katoppas kun selkeesti suurin osa elokuvien kattojist ei haluakkaan mitään "omaperäisempää" yms sontaa, vaan lisää samaa! minusta käpin intö vuuds oli tosi hyvä, vuoden parhaimpia elokuvia, ja kaikki remake versiot romeron zombie leffoista on ylivoimasesti ja selkeesti parempia ku alkuperäiset :D
- Ihan kahtottava
mutta ei mitenkään loistava esitys.
Parempi olisi ollut vaikkapa semmoinen, että auto simahtaa jonnekin syrjäiselle seudulle ja sitten niittä tyyppejä alkAis katoamaan metsän siimeksessä sijaitsevaanb taloon jossa olisi talon omistaja virittänyt sinne kameroita ja siellä sitten olis vaikka joku hullu ja tietenkin enemmän tunnelmaan keskittyvä kuin veren lennättämiseen.
Parempi ku ei matkita ainakaan liikaa auiempia elokuvia. - Ja sit
Ihan kahtottava kirjoitti:
mutta ei mitenkään loistava esitys.
Parempi olisi ollut vaikkapa semmoinen, että auto simahtaa jonnekin syrjäiselle seudulle ja sitten niittä tyyppejä alkAis katoamaan metsän siimeksessä sijaitsevaanb taloon jossa olisi talon omistaja virittänyt sinne kameroita ja siellä sitten olis vaikka joku hullu ja tietenkin enemmän tunnelmaan keskittyvä kuin veren lennättämiseen.
Parempi ku ei matkita ainakaan liikaa auiempia elokuvia.se hullu vois olla semmonen 'Glowni' joka kaappais ne uhrit yks kerrallaan ku niitä menis sinne taloon ja pitäis vankina niitä sitte siellä jossain metsän siimeksessä.
Sitte siel olis semmonen huone missä roikkuis katosta hirtettyjä vauvoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll21990Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514833- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560