Liivipoikia?

http://www.hs.fi/kotimaa/Poliisi tarkkaillut yökerho Tigerin ovimiehiä jo yli vuoden/a1305602670230

Näyttää, että ruokala tiger onkin liivihemmojen ikioma mesta eikä siten ole erikoisen ihmeellistä, että siellä aina välistä tuikitaan puukolla ja toisinaan mutkalla mitataan etäisyyttä.
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tais olla moottorimora joka puhui

Äänestä

Näillä mopedimiehillä on monenlaisia bisneksiä joita sitten setvitään konttori tigerissä joskus ikävin seurauksin.

Mutta sitä en tiennyt, että nämä moottoripyöräjengiläiset lasketaan suomessa, ainakin stadissa jetsettiin kuuluviksi, kuten media on julkituonut. En mielelläni edes mieti mitä muuta porukkaa stadin jetsettiin kuuluu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruokalassaan... kirjoitti:

http://www.hs.fi/kotimaa/Poliisi tarkkaillut yökerho Tigerin ovimiehiä jo yli vuoden/a1305602670230

Näyttää, että ruokala tiger onkin liivihemmojen ikioma mesta eikä siten ole erikoisen ihmeellistä, että siellä aina välistä tuikitaan puukolla ja toisinaan mutkalla mitataan etäisyyttä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu