Nightwishin solisti vaihtuu taas

Hyvä homma

Solisti Anette Olzon ja Nightwish ovat päättäneet erota yhteisymmärryksessä, yhtye kertoo verkkosivuillaan.

- Viime aikoina on tullut entistä selvemmäksi, että yhtyeen ja vokalistin tavoitteet ja päämäärät ovat ristiriitaisia. Tästä on seurannut näkemyseroja, jotka ovat niin perustavanlaatuisia, että emme ole kyenneet niitä korjaamaan, yhtyeen tiedotteessa kerrotaan.

Lisää aiheesta hetken kuluttua.

http://www.iltalehti.fi/popstars/201210010180417_ps.shtml

Ja nyt sitten joku oopperankin taitava solisti tilalle!

37

843

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valintoja...

      Ottaisivat kerrankin jonkun vähemmän k-päisen diivan riveihinsä.

      • Floor Jansen

        Floor Jansen on hyvännäkönen mimmi:))
        Odotan innolla hänen esiintymistään.


      • "Päätään pitempi"
        Floor Jansen kirjoitti:

        Floor Jansen on hyvännäkönen mimmi:))
        Odotan innolla hänen esiintymistään.

        http://static.iltalehti.fi/popstars/seattle0310JID_ps.jpg

        Aika kolhon näköinen on kuten ylipitkät naiset yleensäkin. Ei kannattaisi ainakaan korkokenkiä käyttää, tulee vaan Frankenstainin hirviö mieliin tai transu vähintään.


    • tekohengitystä

      Lopettaisivat koko bändin!

      Tai yrittäisivät pojat itte laulaa.

      • ....

        Osaa ainakin Marco Hietala laulaa... Mutta kyllä nightwish vaatii naisen pääsolistiksi.


      • mielpie

        mitäpä jos tummonen yhtyve hyppees vaekka suoho,pysyvästi.ku ee tiijä kuka laolaa ja kuka soettaa! tuoko on muka hyvvee maenosta yhtyvveestä? tä?
        oon er mieltä.tä?


    • Poppi laulaja

      Eipä se sopinu yhtään koko bändiin.

    • Jos nyt löytyisi hyv

      Keskinkertainen poplaulaja, ja pahasti rupsahtanut. Tatuoinneilla vielä tehnyt itsestään rantahuo.an näköisen. Ruotsista löytyisi miljoonia paremman näköisiä.

      Enn ollut Tarja-fani ollenkaan, mutta tämä nykyinen oli askel alas päin. Ymmärrän kyllä, että se edellinen eukko oli potkaistava kun antoi jonkun deeku-ukkonsa määräillä.

      • xcvsdfgrf

        Joo kyllä alaspäin mentiin Olzonin kans, en tiedä mutta tuo LOREN voisi olla ääneltään paljon parempi, mielestäni?


    • Tarjka takaisin

      Tarja takaisin.

      • kyllä...

        Tarja Halonen takaisin!


      • hehehehe
        kyllä... kirjoitti:

        Tarja Halonen takaisin!

        hå hå hå


      • Siansaksa
        kyllä... kirjoitti:

        Tarja Halonen takaisin!

        Harja Talonen!


      • a.aimo
        kyllä... kirjoitti:

        Tarja Halonen takaisin!

        Kalliiks kävis!


    • Olzon sopii paremmin johonkin poppiin kuin metalliin. Huono valinta Nightfishiin paitsi jotkut kappaleet oli ihan hyviä Olzonin laulamana. Sleeping sun varmaan sitten huonoin esimerkki.

      • wefresrgrdg

        Aikalailla samaa mieltä olen. Kun kuulin kyseisen naisen valinnasta solistiksi ja ensimmäiset kappaleet, olin aika äimänkäkenä: "Mitä ihmeen poppia? Eihän tuo ole enää Nightwish!". Joitakin kappaleita kuullut heiltä, mutta ei ole ollenkaan tuntunut hyvältä. Tarjan aikaiset kappaleet olivat sielua värisyttäviä.

        Itse toivon myös, että nyt seuraavaksi palataan taas juurille, soitetaan ja lauletaan oikeasti metallista oopperaa.


    • 25

      OISKO KATRI-HELENA MITÄÄN

    • solistiii

      Hyvä nyt voi jälleen kuunnella bändiä,Anette oli floppi,ottakaa ihmeessä neiti Jansen kehiin,siitä suosio vain kasvaa,menestystä uuteen nousuun

    • N

      Voisimpa.

    • zewelle
    • tarjatakaisintarjata
    • Nightwish tarvitsee

      Nightwish tarvitsee ehdottomasti Tarjan noitamaisen mielipuolisen noitalaulun joka on kuin walkyyrian lento. Tarja saisi tulla takaisin.

    • Tarja on maailman

      paras oopperahevin laulaja. Käsittämätöntä, että Nightwish päästi Tarjan lähtemään. Mieluummin olisi pitänyt vaihtaa ne henkilöt, jotka ei Tarjaa miellytä.

      • Kokonaisuus tärkeämp

        MIetihän kuka yhtyeen kappaleet tekee...


    • Karita Mattila

      Marita Kattila!

    • hyi olkoon

      Ottaisivat jonkun edustavamman solistin, petolinnun perseitä petolinnun perseen perään.

    • kkaakkaa

      MIten ois jorma ollila ?

    • pro-Floor

      Floor Jansen tuntuu kyllä melko pätevältä. Vaikka pestinsä jäisikin lyhyeksi, niin NW:lla on juuri tällä hetkellä paras solisti 7 vuoteen.

      Pistäkäähän nimet paperiin, niin päästään pitkällisen harhailun jälkeen taas asiaan.

      • Kanki Kauko

        Ihan nushittavan näköinen eukko. Laulutaidosta ei niin väliä ole kunhan jotakin ulisee.


    • Noääntävatsoever
    • fansince98wut

      Varmasti harmittaa Nightwishia, ei taida oikein tuoda hyvää julkisuuttaa nää laulajanvaihdot

      Toivottavasti nyt löytyisi se kunnollinen solisti

      • Eipä nuo

        kovin usein ole vaihtuneet kun tämäkin oli 7 vuotta. Monissa yhtyeissä jäsenet vaihtuu jatkuvasti.


    • heikko ääni

      Svedupelle mikä svedupelle

    • Mighty Nightfish

      Nightwish on äijäbändi. Siinä bändissä nainen on pelkkä duunari, joka tekee niin kuin jätkät T. Holopaisen johdolla käskevät. Tunnettuahan on, että laulaja on bändin keulakuva, mikä näyttää olevan erityisen ongelmallista Nightwishin tapauksessa. Toivottavasti Floor Jansen ja hänen mahdollinen seuraajansa tajuavat tilanteen ajoissa ja osaavat varautua ennalta vääjäämättömään tosiasiaan. Potkut tulee ennemmin tai myöhemmin.

      Nykyisin Nightwish on väljähtynyt verrattaessa loistonsa päiviin. Se on myös menneisyytensä vanki. Olisi jätkien kannattanut kaikessa hiljaisuudessa sopia avoimesti ja rehellisesti Anette Olssonin kanssa hänen työsuhteensa päättämisestä. On typerää vatvoa asiaa julkisuudessa. Mutta eihän siinä mitään uutta ole. Sama tapahtui Tarja Turusen kanssa. Mutta minkäpä sille voi, että Nightwishin jätkät ovat kuitenkin loppujen lopuksi neitejä.

      • Laulajilla

        usein menee pissa päähän, niin noillakin naikkosilla. Ei pelkästään laulamalla yhtyettä johdeta. Onneksi on pätevä mies ruorissa.


    • ÖR VELTÄJÄ

      IHAN PSKA BÄNDI SEN JÄLKEEN KUN TARJA HALONEN LÄHTI KIITÄÄN.

      SUOSITTELEN BÄNDILÄISILLE HIRTTÄYTYMISTÄ NIIN EI TARVITSE ENÄÄ SIETÄÄ MOKOMAA JOUKKOA..

    • Vissakaaset

      Tanssii ja laulaa taas, ja karavaani kulkee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      28
      3577
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      2850
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      121
      2781
    4. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      25
      2749
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      2448
    6. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      77
      1782
    7. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      50
      1698
    8. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      26
      1686
    9. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      43
      1471
    10. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      149
      1373
    Aihe